Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nayem

Athlon II X2 na Asrock A780GXH

Polecane posty

Tak jak w tytule.

Przymierzam się do zakupu, mój wybór części do budy padł m.in. na :

Asrock A780GXH/128M

i

AMD Athlon II X2 245

Toretycznie wszystko gra, płyta jest na AM2+, czyli z obsługą AM3 nie ma problemu. Wszelakoż wg oficjalnej strony Asrocka, obsługa Athlonów X II jest dopiero od BIOSu w wersji 1.20.

Jednak na wielu forach ta konfiguracja (ww płyta + Athlon II X2) są często polecane. Czy więc userzy świadomie piszą o tym zestawie z góry zakładając, że każdy potencjalny kupujący (czyli np ja) powinien sie nastawić od razu na flashowanie BIOSu ?

Czy też obecnie (pół roku po premierze) można sie już spodziewać, że nie będzie problemów z kompatybilnością tych podzespołów ?

Czy też powinienem szukać innego procka, bo przy wkładaniu X2 płyta po prostu nie przejdzie POSTu ?

BARDZO proszę o konkretne opinie, być może ktoś ma znajomego lub sam ma te części w swojej konfiguracji.

Prośba jest o tyle pilna, że jutro stracę dostęp do mojego tymczasowego kompa i będe MUSIAŁ już zamówić te części w jakimś sklepie.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek - konkretne i rzetelne - porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że większość userów na forach nie zaprząta sobie głowy wersjami BIOSu, przeprowadzając takie samo rozumowanie, jakie ty przytoczyłeś: "płyta jest na AM2+, czyli z obsługą AM3 nie ma problemu". Niestety nie wiem jak nowe płyty reagują na nieobsługiwane procki. W czasach Athlonów XP takie CPU były wykrywane jako Unknown AMD Processor i pozwalały na aktualizację BIOSu. Jak jest dziś - to może ktoś inny się wypowie. Ale jeśli zlecisz złożenie kompa w sklepie, w którym kupujesz części, to uaktualnieniem niech się martwią oni. Na pewno maja dostęp do procesorów obsługiwanych nawet przez najstarsze wersje BIOS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ze jezeli chcesz sam sie pobawic i zlozyc, to powinien byc juz dostepny A770DE+ w podobnej cenie, nie wymaga aktualizacji i powinien byc wiecej niz skory do OC, z tego co pamietam 770DE sobie radzil. Inaczej, jak wspomnial Lomelindi, najlepiej niech wgraja ci BIOS w sklepie, szczegolnie ze biorac pod uwage fakt iz plyty ASR tradycyjnie nie wymagaly praktycznie zadnych aktualizacji BIOS, a w tym wypadku jest takie wymaganie, wiec dla nich powod musial byc naprawde dobry, i lepiej oszczedzic sobie ewewntualnego klopotu. Mimo ze teoretycznie powinna sie uruchomic, to np moze sie okazac na tyle na tyle niestabilna z AII, ze nie da sie normalnie zrobic aktualizacji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...