Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hefpiot

Jaki procesor do GF 9600 GT?

Polecane posty

Witam. Chciałbym zapytać, jaki procesor najlepiej wybrać do karty PaliT Geforce 9600 GT ?

Podstawka itd. nie ma znaczenia bo i tak mam za starą płytę więc kupuję nową. Mam na oku procesor AMD Phenom X2 550 Black Edition lecz nie wiem czy nie lepiej - do tej karty graficznej - kupić taniego Intela np. E5200. Prosiłbym o poradę bo między tymi dwoma procesorami jest trochę różnicy w kwocie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę różnicy jest ale też Phenom X2 550 BE jest znacznie wydajniejszy. Do tego dobrze się podkręca, szczególnie dobrze to wygląda z wykorzystaniem NB. Poza tym istnieje możliwość wykorzystania ACC z pozytywnym finałem tejże operacji. Zdecydowanie jeśli możesz dołożyć to Phenom tu wręcz masakruje coś takiego jak E5200. E52 pewnie by styknął po takim o/c do tej karty ale jest to procek słabszy od tego Phenoma o znacznie mniejszych perspektywach na przyszłość. W zasadzie w nowych grach zaczyna mu brakować mocy. Także ładuj się śmiało w AMD. Jak zrobisz to w AM3 to będziesz miał dodatkowo platformę przyszłościową z niezlym prockiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mieszaj phenom jest dużo lepszy i ma jeszcze jakąś szanse odblokować sobie dodatkowego rdzenia i ph się też ładnie kręci jest najrozsadniejszym zakupem w tej kategorii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa w Phenomie masz odblokowany mnożnik...Druga sprawa ten korek za 400zł jest poprostu nieopłacalny. Po trzecie Phenom II X2 550 będzie wydajniejszy, zobacz:

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...x2_9.html#sect0

i:

http://www.overclockersclub.com/reviews/ph...athlon2x2/8.htm

w zasadzie pozamiatane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...