Skocz do zawartości
Szymler92

Którą konsolę wybrać?

Polecane posty

Ja bym kupił X-a.

1.Z racji tego że wiele więcej gier wspiera klawiaturę myszke.

2.Nie mam biblioteki gier więc kupując game passa nie muszę wydawać dużej ilości pieniędzy na gry od razu po zakupie.

3. Wspiera rozdzielczość 1440p

4. Konsola ma mocniejsze bebechy i ma lepsze hdmi (VRR)

5. Przeglądarka Edge. Na ps nie ma możliwości instalacji.

6. WWygląd konsoli. Bardziej do mnie przemawia niż PlayStation.

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będę w stanie ciut pomóc w wyborze gdyż od premiery posiadam PS5, i od jakiegoś czasu XSX. 

Ogólnie uważam że jeśli chodzi tylko o gry to PS5 zaoferuje lepszą ich jakość dzięki Playstation Studios, co już widać po takim Demon's Souls czy nadchodzącym Horizonie. Dualsense jest fenomenalnym padem który sporo dodaje to samej rozgrywki. 

 

XSX za to jest ciut mocniejszy jeśli chodzi o podzespoły więc gry third-party mogą na nim lepiej działać, ale z tym się jeszcze nie spotkałem. Wygląd konsoli jest bardziej ergonomiczny a sam pad jest taki dokładnie taki sam jak przy XOne - czyli bardzo dobry. Sporym plusem XSX jest GamePass który subskrybuje od samego początku posiadania konsoli co zamienia konsolę w prawdziwą konsolę imprezową - zawsze coś się znajdzie. 

 

W skrócie - polecam PS5 jeśli chcesz grać w tzw. the best of the best, a XSX jeśli zależy Ci na grach nie tylko first party i/lub poszukujesz konsoli imprezowej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co wymieniono wyżej, to warto zerknąć na bibliotekę gier - co ci bardziej pasuje. Plus ewentualnie jeśli masz przyzwoity komputer, to sens zakupu Xboksa maleje - bo można ograć praktycznie wszystko na PC. Ja sobie gram w Forze Horizon 5 na lapku, a na TV przechodzę ekskluzywy od Sony. 

Game Pass jest zaletą na korzyść Xboksa, ale z drugiej strony gry na PS5 szybko tanieją i bardzo łatwo o używki. Jak ktoś nie kolekcjonuje gier i nie musi grać w nie w dniu premiery, to można kupić 2-3 tytuły na start, przejść je, a następnie odsprzedawać i kupować używki, i tak w kółko - granie tanim kosztem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...