Skocz do zawartości

Counter Strike (seria)


Gość kabura

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Tytuł legenda i fenomen wśród gier komputerowych. Spójrzmy na ładną tabelke sprzedaży w Empiku. Kto bryluje? Nowi nabywcy WoWa? Inne świeżości? Skądże. Counter Strike : Anthology, której głównym składnikiem jest mod do HL sprzed kilkunastu lat, a wersja wydana 6 lat temu. I jeszcze jedno. Boom! Headshot!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto nie słyszał o nazwy Counter Strike? Nawet kiedy jeszcze marzyłem o tym aby mieć komputer to słyszałem jak ludzie się w to zagrywają. Przy pierwszym zetknięciu z CS'em nie byłem przekonany, w końcu jednak przysiadłem na dłużej i wciągnęło że hooo. Wiele modów, trybów urozmaica rozgrywkę, a sam CS potrafi czasami być naprawdę zabawny. Chyba jest to najczęściej grana "strzelanka" na sieci.

HEADSHOT!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można przez nią porozmawiać z fajnymi ludzimi, rywalizować, itd.

Hmm... Rzadko widzę naprawdę ogarniętych ludzi z którymi mozna "normalnie" pograć, większość tych "pr0" to jedenastoletnie dzieci chwalące się przed innymi swoim skillem na Pokemon modzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawidek, masz racje. jest bardzo mało serwerów na których jest jakiś ład... niestety ;/

ja grałem dość długo na jednym bardzo fajnym, admini spoko (każdy 20+ lat) 10, 11 latkowie jakoś tam nie zaglądali, ogólnie fajnie się grało póki nie zrobili "reformy" na serwerze, teraz stoi prawie cały czas pusty.

do czego zmierzam... ;D

zacząłem rozglądać się za innymi serwerami, a tam "bród, smród i ubóstwo..." prawie dosłownie ;/ nie wiem czemu znalezienie porządnego serwera w CSie graniczy teraz z cudem... Szczególnie odradzam grę na DiabloModach i WarcraftModach, dopiero tam można się przekonać jak niektórzy gracze mogą być irytujący ;) w każdym razie ja już przestałem szukać serwera nadającego się do gry ;)

ziomalus,

po pierwsze pisze sie przez CH...

a po drugie nawet wykropkowane wulgaryzmy są na tym forum zakazane.

to tyle :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Counter jest tak grą, że u każdego pójdzie. Zanim kupiłem nowgo kompa, codziennie gdy wracało się ze szkoły, grało sie tylko CS. Według mnie lepsze jest CS niż jakiś WoW. Wystarczy popatrzeć na sprzedaż gier empiku, jak to powiedział Piecka. Wiele osób które zaczeło grać w gry komputerowo zaczynało właśnie od CS i nadal grają. Ta gra jest po prostu nieśmiertelna. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w CS'a od 1,5 roku, musze przyznać że gram nałogowo, czasem po 3-6 h only CS. :)

Lecz pomyślałem ostatnio że przecież jest tyle innych dobrych gier, więc kończe z CS'em i spróbuje popykać w inne gry, np. CoD, BF itp.

Zobaczymy, co wyjdzie z mojego postanowienia. :)

W weekend jade do Empiku i sobie kupie CoD 2 i coś jeszcze pewnie.

Ale żeby nie robić off topu, to powiem że jak na tamte czasy i tamte możliwości to gra jest THE BEST!!!

Można w nią grać kilka lat po kilka godzin dziennie i się tobie nie nudzi. :)

Jestem ciekawy czy wyjdzie jakaś nowa część CS'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tabelki hitów empiku to chyba CS przegrywa dosyć mocno z Diablo i Simsami =)

Na początku mi się ta gra podobała ale po jakimś czasie słuchania jak się pro wyzywają "bot bot" po prostu mi się przejadła...

Co dziwne spotykałem to na każdym polskim serwerze, pewnie na klanowych jest lepiej ale nie wiem, grałem w to tylko okazjonalnie :)

Podobno ludzie w CSS są spoko ale wole nie ryzykować...

Dreszcze mi przechodzą po plecach jak przypomnę sobie kogoś śpiewającego Feela do mikrofonu :sick:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tabelki hitów empiku to chyba CS przegrywa dosyć mocno z Diablo i Simsami =)

Na początku mi się ta gra podobała ale po jakimś czasie słuchania jak się pro wyzywają "bot bot" po prostu mi się przejadła...

Co dziwne spotykałem to na każdym polskim serwerze, pewnie na klanowych jest lepiej ale nie wiem, grałem w to tylko okazjonalnie :)

Podobno ludzie w CSS są spoko ale wole nie ryzykować...

Dreszcze mi przechodzą po plecach jak przypomnę sobie kogoś śpiewającego Feela do mikrofonu :sick:

Mylisz się, ponieważ CS jest na 1 miejscu w Empiku. :) (przynajmniej tak widziałem jak ostatnio tam byłem)

Niestety, w grze często można spotkać takich 10-latków co plują się przez mikro "bot, bot!" itp. To jest chyba największy minus tej gry. ^^

Ze świecą szukać serwera, na którym takie dzieci powstania by nie uprzykrzały gry. ;]

Na klanowych jest z pewnością lepiej, bo tam nie wszyscy mogą wchodzić, więc nie jest tak że każdy pierwszy lepszy bot który do innych woła "boty!" może tam wejść.

Ja w CSS nie grałem więc tego nie moge powiedzieć.

To samo do ostatniego zdania, poprostu dzieci, których rodzice pojechali na zakupy czy coś takiego uprzykszają życie uczciwym, miłym i bardziej dojrzałym graczom. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, ponieważ CS jest na 1 miejscu w Empiku. :) (przynajmniej tak widziałem jak ostatnio tam byłem)

chodzi o to, że Diablo jest już jakieś 100 tygodni na tej liście bez przerwy. (choć to i tak niedużo bo, jakiś czas temu było ok. 100 tygodni, spadło na 1 tydzień i znów jest 100 tygodni jak mówiłem ;))

z Simsami jest podobnie

CS nie jest tam tak długo i rzadko wpada na 1. miejsce :P

...każdy pierwszy lepszy bot który do innych woła "boty!" może tam wejść.

to mnie rozwaliło xD (chyba Ci się udzieliło ;D)

a tak na temat to niedługo chyba spróbuje w tego CSSa pograć jak tak zachwalacie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, że Diablo jest już jakieś 100 tygodni na tej liście bez przerwy. (choć to i tak niedużo bo, jakiś czas temu było ok. 100 tygodni, spadło na 1 tydzień i znów jest 100 tygodni jak mówiłem ;))

z Simsami jest podobnie

CS nie jest tam tak długo i rzadko wpada na 1. miejsce :P

Jeżeli o to chodzi to ok, mój błąd. :) A co do CS'a to chyba jest jakieś 160 lub 170 kilka tygodni na liście, tak mi się wydaje. ;]

to mnie rozwaliło xD (chyba Ci się udzieliło ;D)

Wiesz, w zapale to pisałem. :P

a tak na temat to niedługo chyba spróbuje w tego CSSa pograć jak tak zachwalacie ;)

Ja myślałem nad tym, czy kupić, ale widziałem u kolegi i chyba wole starego, dobrego 1.6 ;]

Chociaż podobno Source jest naprawde niezły, nie miałem okazji się do końca przekonać bo jakieś 30 min - 1 godz nie wystarcza by subiektywnie ocenić grę. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Najgorsze jest to jak komuś się uda strzelić 3 headshoty naraz, a tamte dzieci (i dresy :P) krzyczą od razu cziter, bot zał itp. Psują po prostu cała frajdę z gry :/. Nie chem robić reklamy, ale polecam (bo niegidyś grałem na nich) serwery lukmana, strzelnicy wrocław, Poligon. Na tych servach zawsze panuje dobra atmosfera i nikt ciebie nie wyzywa od "bot'ów" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dresy... to są dopiero wymiataki^^

Co do oskarżania o hacki to najbardziej mnie to denerwowało w CoD4. Niestety w grach multi trzeba sobie poszukać ludzi do wspólnej gry, najlepiej znajomych bo można się szybko zrazić :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurzają non steamowcy. W mojej klasie jest około 6 osób którzy grają na NS jedyny ja jadę na orginałce. Takie piraty że hoho, przez co nie możemy razem pograć... szkoda ;) a co do serwerów ja gram na takim co cały czas jest de_rats2k4. Polecam, często ktoś z polski gra a poziom nie jest taki niski(może to przez to że mam mały staż w CS ;P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Najgorsze jest to jak komuś się uda strzelić 3 headshoty naraz, a tamte dzieci (i dresy :P) krzyczą od razu cziter, bot zał itp.

Jak się ustrzeli 3 heady to na niektórych serwerach odrazu banują za czity. ^^

Na takich lepiej nie grać.

Niestety w grach multi trzeba sobie poszukać ludzi do wspólnej gry, najlepiej znajomych bo można się szybko zrazić :(

Racja, warto znaleźć kogoś "normalnego" by sobie z nim pograć, nie muszą to być koledzy (np. moi grają w CSS a ja w CS 1.6), ale może to być poprostu jakiś gostek z gry którego lubisz, jeżeli jest to CS to najlepiej żeby ten ktoś był adminem, bo wtedy jak jakieś dziecko zacznie krzyczeć do mikro czy coś takiego, to on tobie pomoże i mu da bana. :)

Innymi słowy warto mieć wysoko postawionych przyjaciół w grze. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CS-a grałem od wersji 1.3, na swoje czasy była to świetna modyfikacja multiplayer. Jednak dziś CS 1.6 to już niestety padlina. 3 tryby rozgrywki (z których "pro" gra się tylko de), ogromna wciąż ilość bugów (włącznie ze "skanowaniem" - zabijanie przez betonowe ściany ssie) i zerowy rozwój. Arsenał z którego praktycznie się nie korzysta (używa się może 4-5 broni?), brak klas postaci, ogromne uproszczenia, mikra ilość grywalnych map. To wszystko sprawia, że nadal jestem zadziwiony co ludzie dalej robią w CS-ie. Jest przecież UT3, FC2 (który po necie jest naprawdę dobrą grą), CoD 4, ET:QW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w tego "beznadziejnego" CS ponieważ mi pójdzie. Wszystkie tytuły, które wymieniłeś mi nie odpalą. Jedynie stary poczciwy CS raczy chodzić :D A ludzie grają w niego bo zauważ że ile jest non steamów? gra chyba zajmuje z 400 Mb i ludzie piracą bo "szypko siem ściongnie i bendziemy pykać".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w tego "beznadziejnego" CS ponieważ mi pójdzie. Wszystkie tytuły, które wymieniłeś mi nie odpalą. Jedynie stary poczciwy CS raczy chodzić :D A ludzie grają w niego bo zauważ że ile jest non steamów? gra chyba zajmuje z 400 Mb i ludzie piracą bo "szypko siem ściongnie i bendziemy pykać".

świete słowa ;) <mi tez nic nie pojdzie z gier wymienionych przez BioOrca xD> ale ja przeciez nigdy jeszcze w cs'a nie gralem :whistling: :whistling: :whistling:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie gry z niskimi wymaganiami? :P A ET do klasycznego wolfa? A poprzednie Battlefieldy? A Pierwsze Call of Duty :) Wszystkie mają to do siebie, że są znacznie bardziej rozbudowane a dużo mniej zabugowane :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...