Skocz do zawartości
TheVesper

Laptop dla grafika Sketchup Vray Autocad

Polecane posty

Dzień dobry!

Potrzebuję pomocy w doborze laptopa do grafiki-projektowanie, programy używane typu sketchup, vray, autocad, w dwóch pierwszych dodatkowo robione wizualizacje, różne zabawy z oświetleniem (po doświadczeniu na stacjonarnym wiem, że trochę to potrzebuje).

Przewidziany budżet 4-5 tysięcy, jeśli naprawdę warto można dorzucić +500, czy realne jest zmieścić się w tej cenie z czymś co da radę to ogarnąć? Czy może wręcz przeciwnie spokojnie znajdę coś na poziomie 4k? nie zależy mi na jak największym wydaniu kasy. :d

Dodatkowo laptop z systemem.

Przejrzałem poprzednie tematy odnośnie laptopów do gier, laptopy tego wyglądu : https://www.x-kom.pl/p/651935-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-f15-i5-11400h-16gb-512-w10-rtx3050ti.htmlhttps://www.komputronik.pl/product/733258/acer-nitro-5-nh-qb2ep-001-512gb-m-2-pcie-32gb.html  ani trochę mi nie pasują (dziura pod ekranem).

Czy np ten spełni oczekiwania : https://www.x-kom.pl/p/649178-notebook-laptop-156-gigabyte-g5-i5-10500h-16gb-512-rtx3060p-144hz.html ?

Może coś wartego uwagi np Della?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Gigabyte mógłby spełnić oczekiwania. Z minusów to ma dość kiepską matrycę (słabe odwzorowanie kolorów) - ale nie wiem na ile to dla ciebie istotne. W tym budżecie ogólnie ciężko o mocnego lapka z dobrą matrycą.

No i pewnie 16GB RAM-u to będzie mocno mało, a nie ma tam już wolnych slotów pod rozbudowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. a coś do ewentualnego polecenia w tym przedziale cenowym się znajdzie? 

no i o ile musiałbym zwiększyć budżet żeby działał bez większych problemów?

 

PS. czy info :

 

Cytat
  • Pamięć RAM: 16 GB (SO-DIMM DDR4, 3200MHz)
  • Maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAM: 64 GB
    • Liczba gniazd pamięci (ogółem / wolne): 2/0

tzn mogę wyjąć te 16 co jest wrzucone i na to miejsce wkleić 64 albo 32 gdzie częściej widzę?

Edytowano przez TheVesper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 16GB (2x8) trzeba wymontować, żeby wstawić 32GB (2x16), lub 64GB (2x32). Gigabyte G5 to dobry wybór laptopa z wydajną kartą graficzną RTX 3060 6GB. Jeśli wystarczy Ci laptop z kartą 3050/50Ti, to może ASUS ROG Strix G15, ponieważ jest to laptop o klasę wyżej od modelu Tuf. Możesz też zobaczyć laptop Dell G15 i HP Victus z ekranem 16,1". Dobrą opcją może też być ten Acer co wybrałeś, tylko z kartą RTX 3050 na intelu i5 11-gen 6-rdzeni/12-wątków.

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, dobrze, że zapytałeś, bo to całkiem dobry laptop 17-sto calowy i  jest teraz w X Kom z kodem dzień-singla za 4499zł. Jeśli chcesz większy laptop 17-sto calowy, to jest dobrym wyborem, natomiast jeśli laptop może być nieco mniejszy, to lepiej wykonany jest droższy model Rog z mojej powyższej propozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...