Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

samael16

Nowy monitor 24 i karta graficzna.

Polecane posty

Witam.

Posiadam aktualnie monitor Sony GDM-FW900 24 calówka ponad FullHD, ale zamarzyło mi się, dodanie dodatkowego monitora, gry jednak wykorzystują wielomonitorowość, oraz praca na kilku monitorach powinna być wygodniejsza. Czy jeśli karta będzie miała więcej gniazd niż jedno d-sub DVI, to można zmusić kompa do wyświetlania obrazu powiedzmy na 3 monitorach?

Wymagania: musi mieć rozmiar 24 cale rozdzielczość 1980x1200, doskonałe odwzorowanie kolorów i problemów z dynamicznym obrazem, raczej nie przebije CRT, ale co byście zaproponowali do 3 tysięcy?

Mam aktualnie 8600GT i AMD Athlon 64 x2 7750 Black Edition, jaka polecilibyście najwydajniejsza karta zanim procesor stanie się dla niej wąskim gardłem. Planuję w dalszej przyszłości czyli koło gwiazdki przejść na am3, ale chciałbym do tego czasu wycisnąć z mojego kompa co się da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja ci zazdroszczę tego monitora, jest boski, skończona doskonałość:) Nie godzi się łączyć go z odrażająco tandetnym LCD. Lepiej zrobisz dokupując drugi taki sam;) Czasami można je znaleźć na Ebay'u. No, ale gdybyś upierał się przy płaszczaku to niestety, albo szybka matryca i nędzne kolory - TN, albo lepsze kolory i smużenie - PVA. Ponoć znośnym kompromisem są matryce S-IPS, ale pięciocyfrowe ceny skutecznie odstraszają. Choć taki 26' LG Flatron W2600HP-BF jest poniżej 3000 zł. W sumie spełnia większość twoich wymagań. Tylko ciężko znaleźć jakiekolwiek jego testy.

Co do pozostałych pytań: dwa monitory można podłączać do każdej współczesnej karty, żeby użyć trzech potrzebujesz urządzonka o nazwie TripleHead2Go firmy Matrox. Działa z każdą kartą graficzną. Do tego procka to maksymalnie Radeon HD 4850 - 4870. Raczej ten drugi i to z gigabajtem pamięci jeśli chcesz grać w rozdzielczości 1920x1200.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta ma gniazdo am2, ale nie znam teraz modelu, bo komputer jest w drodze jestem obecnie w angli, więc nie podam jej nazwy. Do płyty mam podłączone 3 dyski każdy po 640GB plus karta dźwiękowa Audigy SE i hub usb na PCI, wszystko to pracuje na zasilaczu 350W. Płyta miała wcześniej procesor jednordzeniowy 4000+, więc najnowsza nie jest. Jeśli kupię płytę na am3 mogę używać w niej procka am2+? Chcę obecną konfiguracje rozbudować do granic możliwości, a w święta przejąć część elementów do nowego kompa na am3, a starego uwstecznić jeden rdzeń itp, zostanie do grania na gry, które nie pójdą na win7 64bitowej. Kolejny komputer do grania w starsze gry.

Co do monitora, ciężko będzie mi znaleźć fizycznie nowy monitor, bo tylko taki by mnie interesował sony, w końcu w 2005, jak HP p1230 22 na kineskopie Mitsubishi Diamondtron padł po latach pracy, to jechałem specjalnie do niemczech specjalnie po niego, bo to była mi znana najbliższa lokalizacja z jednym nowym monitorem. Nie chcę LCD, ale nie mam teraz raczej wyboru i będę musiał go kupić niestety, ale chyba jest tak jak się obawiałem i będę musiał zainwestować w coś z rodziny Eizo albo Dell, o ile nie znajdę gdzieś nowego monitora sony i chyba jednak więcej wydam niż 3tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posądzajcie mnie o taki grzech jak jakiś noname, zasilacz dla mnie to podstawa przy składaniu kompa mam Chieftec, w końcu po co części za tysiące, skore zniszczy je dziadostwo za 50zł. Jak kiedyś liczyłem to na mojej konfiguracji części zdzierają jakieś 250-270W z zasilacza. No cóż jak nie zobaczę obrazu po wymianie grafiki to dam jakąś elektrownie 500-750, a potem przeniosę ja do nowego kompa.

Pamiętajcie o jednym ja nigdy nie kręcę części, niestety żywotność ma priorytet u mnie, dlatego pierwszy komp do dziś pracuje u mnie na procku Intel pentium 133MHz z windowsem 3.11 i nie mam żadnych co do niego zastrzeżeń. Tylko tak jakoś gry się długo uruchamiają. Jak ktoś ma namiary na hurtownie z nowymi częściami z tamtych lat to dajcie znać.

Kwestia zasilacza ustalona.

Czyli mój procek nie będzie pasował, mówi się trudno sprzedam i kupie jedno rdzeniówkę od amd, a tego sprzedam na święta. A nowego oprę na am3 chyba już phenonie i Win7, i na tej grafice, która włożę czyli zdecyduję się jednak na Radeona HD 4870, zasilacz kupię, ale nie wiem czy teraz, zależy czy aktualny da rade z tą grafiką, czy nie, bo w nowym dojdą na 100% 3 dyski 1.5TB albo 2TB zależy od ceny i jakiś BD i HDDVD wiecie ile jest na to tanich filmów, i co najważniejsze karta dźwiękowa programowa SRS, nie ma to jak dźwięk 5.1 na słuchawkach stereo.

Monitor, no cóż dzięki za rady. Czyli na razie poszukam jeszcze soniaka nowego, wiem szanse zerowe, ale może się coś się trafi, nawet jeśli pojadę po niego do innego kraju. Jeśli nie znajdę, to zastosuję się do twojej rady, Lomelindi. A dla starych kompów dokupię jakieś 2 fajnego 22 na bazie Mitsubishi Diamondtron, kompy się trzymają ale monitory niestety nie :sad: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350W, nawet Chiefteca, to za mało do HD 4870, może nie ryzykuj sprawdzania tego "na gorąco";) Z kolei HD 4870 będzie też na granicy wydolności przy tak dużych ekranach (24' - 26'). Chyba powinieneś rozważyć coś lepszego. Jesienią ma mieć premierę nowa generacja Radków. Wtedy mógłbyś kupić coś znacznie szybszego, a na razie ograniczyć się do czegoś z przedziału HD 4730 - HD 4850. Może nie będzie to bić rekordów wydajności, ale pozwoli ci "przetrwać" do końcówki roku.

I co to jest programowa karta dźwiękowa SRS? Pierwsze słyszę. Przestrzenny dźwięk na słuchawkach generuje już najtańszy X-Fi XtremeGamer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę na gorąco, najwyżej komp się nie uruchomi zobaczymy w końcu. Kartę wybiorę 4870, nie wiem jeszcze od kogo, ale posprawdzam testy, po modernizacji w tym kompie zostanie 8600GT, ale 4870 raczej na długo pozwoli mi grać, najwyżej, na święta sprzedam i kupię nową dla win7.

Programowa, czyli soft emulujący działanie karty dźwiękowej, ale w systemie jest widoczna jako normalna, ale wraz z układem fizycznym creative itp daje nowe możliwości, jak dla mnie możliwości oprogramowania creative są beznadziejne w porównaniu do niej. SRS produkuje układy uprzestrzeniające itp dla tv kompów itp, jest to znana firma, sprawdź czy na TV nie masz ich symbolu. Nie mam drogich układów głównie creative od najstarszych jakie pojawiały się na rynku do audigy se, z nowym pewnie wezmę najtańszego creative.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...