Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Estel00

Nowy Komputer - Pomoc w wyborze podzespołów

Polecane posty

Niedługo zamierzam kupić nowy komputer i jak narazie wybrałem procesor Phenom II X2 550 Black Edition i kartę Radeon HD 4850 lub HD 4870 (która byłaby lepsza i jakiego producenta ?). Moglibyście tez polecić jakaś płytę główna która byłaby odpowiednia do tego procesora i jednej z tych kart ?. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś podał ile masz zamiar przeznaczyć na poszczególne komponenty? Czy chcesz DDR2 czy może już DDR3? To się wszystko liczy. Co do Twojego pytania o kartę graficzną. To 4870 będzie lepszy tym bardziej, że można już go dostać poniżej 500zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie komputer ma być tak do 3000 zł wiec cena poszczególnych komponentów jest bez znaczenia byle wszystko pasowało do tej karty graficznej i procesora. I chciałbym żeby było to już DDR3 bo to już będzie chyba lepszy wybór niż DDR2 prawda ?. A jeśli ten HD 4870 jest bardziej wydajny w grach to jakiego producenta najlepiej brać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 3000zł możesz brać takie zestawy:

intel:

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 830 zł

Chłodzenie procesora : AC Freazer Xtream 120zł

Płyta Główna : MSI P45 Neo2-FR MOA - 339 zł

RAM : GoodRam 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PRO- 230 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4890 1GB - 739 zł

Zasilacz: Chieftec CFT-700-14CS Cable Management - 339 zł

HDD : Western Digital 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII 210zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Obudowa Asus ta... 115zł

Razem 2997zł

AMD

Procesor : AMD Phenom II 945 x4 669zł

Chłodzenie procesora :AC Freazer Xstream 120zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P 305zł

RAM : 2x2gb DDR3 A-data 1333mhz 240zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4890 1GB - 739 zł

Zasilacz: Chieftec CFT-700-14CS Cable Management - 339 zł

HDD : Western Digital 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII 210zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Obudowa Antec Gamer Three Hundred 260zł

Razem: 2972zł

Ja jestem za AMD ma DDR3 lepszą obudowe podobny procesor i niższą cenę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem która kartę mam brać HD 4850,HD 4870 czy HD 4890? na pewno ta ostatnia jest najbardziej wydajna i najlepsza ale jest trochę droga i pewnie potrzebuje lepszego procka niż ten którego wybrałem Phnom II X2 550 Black Edition?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten procek każdą grafę Ci pociągnie. Ja bym był za tym zestawem Intela ale jakiegoś innego proca dwurdzenioewgo bym dał. Jeszcze nie ma sensu w Quady inwestować (Nie patrz w moją sygnaturkę :laugh: ). Co do grafy to mogłaby być lub coś ze stajni zielonych. Może GTX 260 lub coś mocniejszego o ile kasy by starczyło. Mocniejszego sprzętu za tą kasę już raczej nie dostaniesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wymyśliłem sobie taki zestaw :

Procesor: AMD Phenom II X2 550 Black Edition

Chłodzenie Procesora: Arctic Cooling Alpine 64PWM

Płyta Głowna: Asus M4N78 Pro

RAM: OCZ Technology 2X2 GB DDR2 800MHZ Special Ops CL5

Karta Graficzna Radeon 4870 Sapphire 512 MB 2 x DVI (PCI-E)

Zasilacz: Chieftec (GPS 450AA-101A) 450 W

HDD: WD Caviar GP-16 500 GB WD500AADS 32 MB cache SATA-II

Napęd: Samsung DVD +/- RW SH-S223B

Obudowa: CoolerMaster Elite 330 Black-Silver

Co o nim myślicie mocny jest :P ?

A ta karta graficzna od Sapphire jest dobra czy wybrać może jakiegoś innego producenta ?

I jeszcze może polecicie jakiś sklep on line w którym kupie to wszystko po jakichś normalnych cenach ?

A może powinienem coś w tym zestawie zmienić (np. proc. kartę graf.) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zamiast tego quad'a lepiej byłoby zamontować IC2 E8400 za 650zł. Choć kto wie.. moze quady np po premierze W7 znajdą szersze zastosowanie w grach?

Co do quadów w grach to juz sporo gier z tego potrafi skorzystać(a i wiele nowych gier bedzie z czterech jajek korzystałć), szczególnie jak sie chce pograć komfortowo w troche wyższej rozdziałce(vide Arma 2, Prototype). Co do konfiguracji kompa to obecnie bardziej sie opłaca brać coś od AMdDna Am3(większa perspektywa rozbudowy w przyszlości). A jeżeli chodzi o grafike to albo jakis radek hd 4890 albo Gf gtx 275

No ja raczej zmienilbym zasiłke na coś mocniejszego, naprzykład na teką:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=10358

I jeszcze nad zmianą chłodzenia procka bym sie zastanowił.

A co do sklepu to polecam ten: http://www.esc.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 650w to za dużo. 500/550 w wystarczy w zupełności. Ja bym wziął lepszą obudowę, taką z bajerem np.

Proc dobry tylko będziesz musiał go podkręcić, bo ąz żal marnować potencjału.

4890 nie bierz, różnica w stosunku do 4870 jest niewielka a starszy brat radzi sobie znakomicie w nowych grach.

ZMIEŃ TO CHŁODZENIE NA PROCESOR !!!!

najlepiej na scythe Mugen albo Katana 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym zmienił kartę na np. Radeon HD 4890 ? to proc byłby dobry czy żeby mieć lepsze osiągi to musiałbym go wymienić na coś mocniejszego ?

Do radka hd 4890 mocy mu spokojnie styka :laugh:( dotego jeszcze jakies konkretne oc) Ale może lepiej brać PII X3 bo ponoć jest większa szansa na odblokowanie 4 jajka( chodź w tych X2 też się da, w niektórych sztukach).

Co do ramu to chyba lepszą perspektywa bedzie już ddr3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 650w to za dużo. 500/550 w wystarczy w zupełności. Ja bym wziął lepszą obudowę, taką z bajerem np.

Proc dobry tylko będziesz musiał go podkręcić, bo ąz żal marnować potencjału.

4890 nie bierz, różnica w stosunku do 4870 jest niewielka a starszy brat radzi sobie znakomicie w nowych grach.

ZMIEŃ TO CHŁODZENIE NA PROCESOR !!!!

najlepiej na scythe Mugen albo Katana 2

Co do zasilki to moze i masz rację( chodz mocy nigdy zawiele jezeli wżmiemy poprawke na przyszłą rozbudowę.

A co do grafiki to bzdura ponieważ:

- radek 4890 jest wydajniejszy (i to sporo) od swojego mlodszego brata.

- duzo lepiej sie kreci(przezto wydajnośc jeszcze rośnie względem mlodszego brata)

- mniej sie grzeje i pobiera nieco mniej prądu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w kropce którego Radka wybrać 4870 czy 4890 jakbym brał tego 4890 to płytę główną tez bym musiał zmienić i RAM DDR3
.

A dlaczego masz niby mobo zmieniać? :blink: Napisałem tylko że ddr3 jest na przyszłość bardziej perspektywiczna(tzn że na chwile obecną, jeżeli chodzi o wydajność to niema większej różnicy między ddr2 a ddr3)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jeszcze mi powiedzcie jakiej firmy brać tego Radeona HD 4890 ? bo jednak na niego się chyba zdecyduje

może coś takiego;

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=18906 (bardzo dobre ciche i wydajne chłodzenie), ewentualnie jakiegoś referata za ok` 700zł można już dostać.

Soorki za błędnego linka, ale mi cos net zaczyna nawalać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znaleziono produktu daj jeszcze raz linka

Pisze że mi net nawala i nie mogę wejść na stronkę ecs. ale chodzi o kartę sapphire hd 4890 vapor-x 1GB http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=18906

Estel00 - a w jakiej chcesz grac rozdziałce , bo moze rzeczywiście ten radek trochę jest za mocny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...