Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zib

Karta graficzna w przedziale cenowym 290 - 320 zł

Polecane posty

Jestem w trakcie kompletowania części do gruntownego odświeżenia mojego komputera i potrzebuję propozycji co do karty graficznej z wyżej wymienionego przedziału cenowego. Póki co rozglądam się za kartą: SPARKLE GeForce with CUDA 9600GT 512MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E (1.0ns) ( 650/1800), ale szczerze powiedziawszy nie jest ona zbyt szeroko dostępna i zastanawiam się nad inną możliwością. Inne podzespoły komputera to: płyta głowna Gigabyte GA EP43-S3L, procesor Intel Pentium E5200 2.50 GHz BOX, zasilacz ATX 450W CHIEFTEC GPS-450AA-101A, ram DDR2 __4 GB 800MHZ DUAL OCZ PLATINUM EDITION 5-4-4-15 i dysk WD 500GB. Tutaj pojawia się moje pytanie nad sensem rozważania zakupu karty GAINWARD GeForce 9600GT 512MB DDR3/256bit DVI/ HDMI PCI-E (650/1800)/ do mojej płyty głównej gdyż Gainward zajmuje dwa śledzie natomiast nie jestem pewien czy będzie ta karta pasować pod płytę główną. Proszę o odpowiedzi razem z argumentacją czemu taka a nie inna karta by pasowała do zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie GF96GT jest już nieopłacalny. W cenie do 320zł masz radka 4730 który jest wydajniejszy:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=19560

sprawnie i przystępnie cenowo. Tu masz teścik:

http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/HD_4730/1.html

masz niezły zasilacz, procka podkręcisz i będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wwl1

A czy warto jeszcze kupować karty graficzne ze 128 bitową szyną pamięci? Pozostałe paramtery wyglądają ciekawie tylko z tym chciałbym się upewnić.

A jak wygląda sprawa z Gainwardem, o którym wspomniałem w pierwszym poście? Chodzi mi o to czy do mojej płyty głównej pasowałaby ta karta graficzna?

I który z GeForce'ów byłby najlepszym wyborem przy takiej kwocie, którą dysponuję? Czy w ogóle raczej nie warto patrzeć na GeForce i brać tylko Radeona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku masz zastosowane pamięci DDR5 które nadrabiają całą sprawę. Zobacz w 4770 również masz 128bit tyle że właśnie z DDR5 i taki układ nie przeszkadza karcie być bardzo wydajną konstrukcją. Także nie ma się czego obawiać.

Co do Gainwarda. Oczywiście, że wejdzie. Masz złącze PCI-E x16 w wystarczającej odległości od zwykłych PCI aby taka karta się zmieściła z niczym nie koligując np z kartą muzyczną itp. Inna sprawa, że z GF-ów nic w tej cenie nie ma godnego polecenia. 96GT jest po prostu słabszy od radeonów. Także nie ma co się w NV bawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O szyny pamieci 128 nie musisz sie bac bo w przypadku ATI to nie problem - stosuja GDDR5, ktore wyrowna poziom. Jesli natomiast widzisz GeFroce'y z szyna 128 to uciekaj!:) Szczegolnie znane sa niesamowicie slabe G8600 i jedna z wersji G9600 (w przypadku tej drugiej az trudno uwierzyc, ze ktos to zainstalowal w takiej karcie). wwl1ma racje. Jesli natomiast masz troszke wiecej kasy lub ktos moglby sie 'dorzucic' to bierz 4770 - jesli go znajdziesz.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego linka, który podałeś wwl1 (recenzja karty) rzeczywiście wynika, że właściwie przy kazdej z gier prezentuje się lepiej niż GF9600. A znalazł może ktoś, bądź wie, bo sam sprawdzał jak prezentuje się ta karta przy GTA IV? Wiem, że jest to wymagająca gra, ale chcę wiedzieć czy w rozsądnej rozdzielczości i wyglądzie gry uda się w ostatnią odsłonę GTA pograć.

Inne pytanie: PowerColor czy Sapphire do tego Radeona 4730? Co lepszy i czy jest jakaś różnica między nimi?

Lepiej kupować w sklepach internetowych czy na allegro? Bo na serwisie aukcyjnym jest kilkunastu (nawet chyba do 20 zł) różnica w stosunku do najtańszych ofert sklepów internetowych (porównuję cenę Sapphire Radeon 4730 ze sklepu Yalu i spod tego linku http://allegro.pl/item702451398_sapphire_r...ci_e_hdmi.html).

Chyba nie powinno być problemów, bo dwaj sprzedawcy z allegro, co posiadają tę kartę w swojej ofercie są dość sprawdzonymi firmami. Ale nie zaszkodzi przeczytać Waszą opinię.

BTW. Brak supportu dla CUDA i PhysX oznacza, ze niektóre gry, które to obsługują nie będą tego wykorzystywały i nie będzie w żadnym wypadku sytuacji, że nie ruszą przez ten brak obsługi, prawda? Dla pewności przed zakupem wolę wiedzieć :-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Brak supportu dla CUDA i PhysX oznacza, ze niektóre gry, które to obsługują nie będą tego wykorzystywały i nie będzie w żadnym wypadku sytuacji, że nie ruszą przez ten brak obsługi, prawda?

CUDA nie dotyczy gier.

PhysX po prostu nie będzie dostępny - dana gra będzie miała uboższą fizykę, ale będzie działać bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno PowerColor jak Sapphire to bardzo dobre firmy jeśli chodzi o produkty ATI. Jedno i drugie będzie ok. W tym przypadku można się zasugerować ceną i zakupić po prostu tańsza konstrukcję. Różnica jest w zasadzie kosmetyczna ale zawsze te kilka złotych się przyda :) Niestety link z Allegro nie działa ok :( ale jeżeli jest to solidny sprzedawca który nie szaleje z cenami to śmiało można kupować. Osobiście jednak wybrałbym któryś sklep internetowy - będzie zapewne taniej. Co do GTA IV i 4730 karta powinna się sprawdzić. Resztę już wyjaśnił Gi3r3k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znalazł może ktoś, bądź wie, bo sam sprawdzał jak prezentuje się ta karta przy GTA IV? Wiem, że jest to wymagająca gra, ale chcę wiedzieć czy w rozsądnej rozdzielczości i wyglądzie gry uda się w ostatnią odsłonę GTA pograć.

Powiem tak. Instalujesz patche do 1.0.4 + rozszezasz pamięć wirtualną, defragmentujesz dysk i opcjonalnie instalujesz realizm 5.0v. Po tych zabiegach masz pewność ze gra uruchomi ci się w ,,pełnych detalach'' ( Ograniczyć musisz wydoczność do 30 i detale także do 30) Bo na ,,gołej'' wersji gry NIE MA:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...