Skocz do zawartości
Altair25

Monitor do 1200 zł

Polecane posty

Szukam monitora, który posłużyłby zarówno do pracy w odległości 100 cm oraz komfortowej rozrywki (oglądanie
ilmów, gry) w odległości 3 m od ekranu. Zastanawiam się głównie nad rozmiarem. Obecnie mam monitor
o przekątnej 23" i do drugiego zastosowania prawie się nie sprawdza (odczytanie tekstów w grach jest niemal
niemożliwe). 
Pozostałe parametry:
Rodzielczość: 2560x1440
Szybkość odświeżania: 75 Hz
Matryca: IPS
Inne funkcje: jeśli zmieści się w budżecie to Pivot i HDR
 

Edytowano przez Altair25
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tutaj 27 cali? To w tutaj na IPSie i pivotem, znam tylko jedną propozycję i jest to ten MSI. https://www.x-kom.pl/p/632921-monitor-led-27-msi-pro-mp271qp.html

Sensowny monitor, z pełnoprawnym HDRem to wydatek powyżej 4 tysięcy zł, więc nawet nie patrz na kwestię HDR, bo te wszystkie HDRy 10,100 czy Ready, to jeden wielki pic na wodę.

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten pivot nie jest mi potrzebny, bo ostatecznie mam zamiar zamontować monitor na uchwycie obrotowym.

Znalazłem taki model AOC https://www.morele.net/monitor-aoc-q32e2n-7679879/
Tylko obawiam się, że monitor o takim rozmiarze przy pracy z bliska na dłuższą metę będzie męczył oczy.
I czy taka rozdzielczość przy takim rozmiarze monitora nie będzie zbyt niska?
 

Edytowano przez Altair25
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung S34J550WQRX jest za 1579 zł. Alternatywnie z mniejszych prosty Acer Nitro VG270UBMIIPX czarny 27" cali 1440p@75Hz 16:9, lub zakrzywiony Samsung Odyssey C27G55TQWRX Curved HDR. Jak siedzisz 100cm od ekranu przy 27" calach jest ok, natomiast 3m od ekranu, to już dużo i może lepiej wziąć coś większego.

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...