Skocz do zawartości
Marcos1

Wyblakłe kolory - kabel Display Port na HDMI

Polecane posty

Hej! Mam niecodzienny (chyba) problem. Podłączałem komputer pod stojący w pobliżu TV (pisałem o tym w innym wątku), ale chciałem jednocześnie móc korzystać ze sprzętu na dotychczasowym monitorze. Problem w tym, że karta graficzna (GeForce RTX 2080) ma tylko jedno wyjście HDMI, a w monitorze nie mam wyjścia Display Port (ok, ma swoje lata, ale na razie się sprawuje, nie widzę potrzeby, by go wymieniać). Ostatecznie kupiłem przewód, którego jedna końcówka to Display Port, a druga HDMI.

I tu zaczynają się schody. Po podłączeniu komputera tym hybrydowym kablem. wyświetlane kolory stały się wyblakłe. Wyświetlany w tym samym czasie obraz na TV jest normalny, barwy są naturalne. Próbowałem grzebać w ustawieniach Nvidii, ale bez skutku. Co ciekawe, mam wrażenie, jakby kolory dostosowywały się do jasności wyświetlanego w danym momencie materiału. Czy to może być wina hybrydowego przewodu, czy jednak czegoś w oprogramowaniu?

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ciężko mi powiedzieć w czy może być problem, ale próbowałeś może zmienić zakres kolorów? W panelu Nvidii -> wyreguluj ustawienia kolorów obrazu wideo -> z ustawieniami nvidii -> zaawansowany i zakres pełen?. Ma to wpływ na czerń ale nie wiem czy coś pomoże w tym wypadku.  Tylko to mi przychodzi do głowy ale sprawdzę później bo pamiętam że miałem kiedyś podobny problem i jakoś to naprawiłem. 

Pozdrawiam

Edytowano przez 120202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...