Skocz do zawartości
Shostek

Skaczący ping

Polecane posty

Gdy używałem Laptopa po wifi wszystko było ok po zakupie nowego komputera (stacjonarnego) oraz dokupieniu do niego karty sieciowej ze względu iż nie mam możliwości podłączenia go kablem. Od momentu zmienienia komputera mój ping skacze do chorych ilości. Speed test pokazuje 4 ms informacje o połączeniu team speak 3 pokazuje że 100-200 gdzie normalnie miałem po 7, a w league of legends ping wacha się pomiędzy 200-300 a było stabilne 40. Nadmienię że nie jestem jedyną osobą korzystającą z wifi w domu lecz wczesniej nie było problemu gdy ja grałem a moja dziewczyna oglądała serial na telewizorze oraz nie mam żadnych programów w tle. Próbowałem już różnych rzeczy ale skończyły mi się pomysły.

Sterowniki zaaktualizowane do najnowszych (2018.11) jakie były dostępne na stronie producenta

Karta sieciowa to TP-Link TL-WN821N

Mój internet to Orange światłowód 600 mgbs 

Komponenty PC Płyta Gigabyte Aourus Elite B550, Proc. Ryzen 5 3600, Kart. Graf. Nvidia gef. 1050 TI

Po zrestartowaniu sieci w ustawieniach lub zainstalowaniu ponownie aplikacji od karty sieciowej ping spada do normalnych wartości które już widziałem na laptopie ale po około godzinie może mniej ping znów skacze. Opcja naprawiania w aplikacji TP-Link załatwia też sprawę ale na krótszy czas. Sądzę że to raczej problem może leżeć po stronie adaptera USB ale nie mogę znaleźć informacji na stronie producenta. Jakieś sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...