Skocz do zawartości

Rozwiązany: Gothic 1, kody


matis1011

Polecane posty

Witam,

Z racji wakacyjnej nudy postanowiłem odświeżyć sobie parę starych (ale jarych) tytułów. Więc wgrałem gothica, którego przeszedłem już z parę ładnych razy. :D Teraz chcę się trochę pobawić i przejść jak najszybciej.

Tutaj pojawia się problem. Wpisuję marvin po naciśnięciu "b" i wpisuję cheat god. Wszystko ok, idę na arenę w starym obozie i? Niekogo nie mogę zabić. Tak samo jest z kolesiem na którego przyjąłem zlecenie, niejaki Mordrag. (o ile dobrze pamiętam - ten od thorusa ;) )

Kolejny problem. Gdy wpiszę kod na kasę (rudę) nie działa on. Wpisuję marin i... jak już wspomniałem zero reakcji oprócz tego, że komenda jest nieznana.

Chciałbym abyście mi powiedzieli jak otwiera się konsole. Taką jaka jest w 2ce. W niej można ustalać różne parametry postaci. Chcę być niezwyciężonym wojownikiem. :D

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Włącz konsolę do kodów ( F2) i wpisz EAB .

Potem weź sobie wpisz abbtilies ( nie wiem jak dokłądnie się do pisze ale wpisz pierwsze literki i pojawi sie samo)

Naciśnij enter a potem każdy z atrybutów ustaw na maksa np.

1=1201210291

2=394839483

i tak dalej.

2. A czemu nie możesz zabić ? Cheat God daje chyba tylko nieśmiertelność, nie ?

Może kwestia statów i przedmiotów ?

3. Wydaje mi się że nawet jak kod zadziała da ci do tylko jedną bryłkę (ale pewien nie jestem) .

Wpisz w konsoli insert pc_rockefeller . On powinienen mieć trochę kasiory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.

Z tym zabijaniem to... Wyzywam najmocniejszego/najsłabszego i za każdym razem ile bym w niego nie prół to i tak nawet go nie drasnę... Wkurzające. Zabrałem zbroję thorusowi, założyłem. Ukradłem kasę fiskowi. Kupiłem miecz taki jaki mogłem udżwignąć. Nauczyłem się 1lvl walki. Nic nie pomaga. Wale w nich ile wlezie i nic. Tylko mi spada zycie. ;)

Niestety EAB nie działa. Więc jak otworzyć konlę? xD

Edit: Ok, trzeba było wpisać edit ab..coś tam. ;)

A co z tym zabijaniem? Bo nadal nie mogę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku gry nigdy nie mogłem położyć mistrzów areny bo siły miałem za mało - ile masz siły?

Często walcząc z silnym przeciwnikiem tylko najsilniejsze ataki (jakieś krytyczne ciosy?) ranią go.

Nie pamiętam czy w Gothicu 1 działał kod na przyzwanie samego siebie - daje ci punkty umiejętności, rudę, jedzenie itp. - możesz spróbować ale nie pamiętam już tego kodu ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zabijaniem gdy gościom nie spada życie to nie siła jest problemem tylko poziom. W G1 jest taki dziwny system, że trzeba mieć poziom chyba równy albo wyższy niż przeciwnik. W każdym razie, jeżeli kogoś/coś się bije kompletnie bez efektu to trzeba przypakować poziom na słabszych, bo same staty czy dobra broń nic nie pomogą.

A z tymi typami z areny to do questu powinno starczyć zbić słabego, miał chyba koło 5-6 poziomu, albo wyzwanie i przegranie z mocniejszym. Mocniejszego też da się zlać, ale miał chyba 10-11 poziom to w początkowym rozdziale będzie trudno znaleźć tyle potworów i questów do zrównania się z nim poziomem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden problem. Z tamtymi sobie poradziłem. ;)

Ale... Gdy pierwszy raz byłem w kopalni podszedłem do kraty za którą jest gniazdo pełzaczy. Wytępiłem wszystko i wracając trochę się pochwaliłem. Po zdobyciu kamienia ogniskującego musiałem wrócić do kopalni właśnie w tym celu (zniszczenia gniazda) teraz gdy wracam na bagna nikt nie chce tego przyjąć. Co zrobić? Muszę przechodzić od momentu wejścia do jaskini?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zabiłeś może królową pełzaczy dookoła której porozrzucane są jaja ? Pozbieraj te jaja i daj je bodajże Cor Calomowi.

(ten guru alchemik, musisz wejść po takiej drabince żeby dostać sie do jego chaty, jego chata jest nad budą tego gościa co ziele daje codziennie.

NIe pamiętam dobrze G1, ale wpisz sobie w konsoli

insert ch (reszta sie wyswietli dalej )

On z tego co pamiętam mógł cie uczyć ale nie jestem pewien.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz seva przed tym pierwszym wejściem to go wczytaj bo żeby wszystko działało to po zabiciu królowej powinien być "nowy zapis w dzienniku" jak zrobiłeś to będąc po listę to zadania od caloma wtedy nie miałeś i tego zapisu nie było.Następnym razem wykonuj zadania dopiero jak ktoś ci je zleci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te problemy mogą być wywołane właśnie używaniem kodów. Gdy ja chciałem się pobawić kodami, to potem gdy już grałem normalnie nie mogłem dołączyć do Nowego Obozu ( taki przykład zepsucia się gry, prawdopodobnie po użyciu kodów :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... przeszedłem od zapisu. ;)

Jeszcze jeden problem. xD Mam to całe Ulumulu, idę więc z nim do miasta orków. Spotykam Hosh Packa i z nim gadam. Zakładam Ulumulu ide i... orkowie chwytają za miecze, ja też, dochodzi do sieki. Podobno Ulumulu miało mnie chronić? Co jest nie tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ruffian

A Ulu-Mulu jest zdobyte uczciwie, czy czitersko? Jeśli przywołałeś je kodem, to może nie działać.

PS: I raczej nie Hosh-Paka, tylko Ur-Shaka :)

@dół - Tak, Hosh-Pak był w Dwójce, a Ur-Shak w... obu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest przywołane "czitersko" :P Jest z zebranych składników. Niegługo sprawdzę. Bo rzeczywiście jak oni sięgali po broń to ja zaraz sięgałem po mój mieczyk. :D

Co do Ur-Shaka, Hosh-Pack był w 2ce? Bo jakoś mi się myli. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...