Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

phate

Jaka karta?

Polecane posty

Z powodu, że spaliła mi się poprzednia karta graficzna zadecydowałem, że trzeba kupić jakąś porządną grafikę tak do około 400 zł. Myślałem o GF 9600gt, ale nie wiem czy będzie pasować do mojego kompa. Poradźcie czy kupić ją czy może coś innego.

Zasilacz: Chieftec GPS 400AA-101A - 400W

RAM: 2.5 GB DDR 2 GEIL 800 MHz

Dysk: SAMSUNG HD160JJ - 160 GB, 8MB, SATA II

Proc: AMD Athlon 64 3600+ X2 /AM2 BOX

Płyta: ASUS M2NPV-MX

System: Windows XP Professional SP3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

nie zmieniać tylko kręcić coś zawsze wyciągniesz a jak będziesz miał więcej kasy to sie przesiądziesz na jakiegoś phenoma 2 i socket am3 wtedy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za bardzo nie chcę kręcić, boję się po prostu, że coś zepsuję.

Michi93

Więcej kasy tzn ile? W sumie mam więcej kasy, ale 400 przeznaczam na kartę. O zmianie procka jak już mówiłem niewiele się zastanawiałem, ale jeśli ma to być duża różnica w wydajności i bezpieczeństwie zestawu jestem gotów wymienić procka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

więcej t znaczy tyle ,że starczy na zmianę mobo proca i ramu zasilacz od biedy by mógł być ale wybadało by też go wymienić.więc minimum 1,5k bez grafy.a ile możesz ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

też by się dało 1.5k to liczyłem tak na poważny upgreade za te 900zł też by się coś dało ale to bez grafy tak w tych 900zł.ale jeśli możesz ubierać więcej i chcesz przeznaczyć na kompa to można by trochę poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkim 9 stówek. No cóż czyli kupuję jak na dzień dzisiejszy tylko kartę. Resztę upgrade'u zrobię może na święta, bo niestety szkoła będzie i nie będzie możliwości zarobić.

To tak przyszłościowo napisz mi jak byś tego up'a przeprowadził, może trafi się jakaś kasa to zrobię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz lecę na zintegrowanej GF 6150. Ma 128 MB pamięci i w sumie do codziennego użytku nie jest zła... Ale do jesieni nie chcę czekać. Z resztą troszkę wątpię, żeby te nowe Radki były po takich cenach, żeby móc je kupić od razu po premierze, a po drugie nie wiadomo czy będą to udane konstrukcje, a czekać na marne mając pod nosem sprawdzony, dobry i niedrogi w sumie sprzęt sprzęt...

@EDIT

BTW michi93- tak się zastanawiam co oznacza to wyrażenie "mobo"...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

mnie by się to tak widziało (ale to jest tak na teraz jak będziesz zmianiał kompa na 100 to napisz)

Procesor AMD PHENOM II X3 710 BOX / 2.6 GHz, AM3 ( HDX710WFGIBOX ) 445

Pamięć KINGSTON DDR3 4096 MB / 1600 (2x 2048 MB), CL 9, HyperX ( KHX12800D3K2/4G ) 359

Płyta główna GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P - AMD790, DDR 3, PCI-Ex, S-AM3 455

Zasilacz CHIEFTEC CFT-500A-12S - 500 W 299

Razem: 1558 zł

a mobo =płyta główna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAMu na pewno nie będę zmieniał, bo mi więcej nie potrzebne, z resztą o ile mi wiadomo to ikspek nie obsługuje więcej niż 3 GB, a na Vistę i 7 nie zamierzam się na razie przesiadać. W sumie to co zaproponowałeś to nawet nie jest upgrade tylko de facto wymiana całego kompa ;) no nie licząc dysku. No i razem z grafiką to jest 2 kafle, a to już naprawdę przesada ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

można taniej zmieniając mobo na asrocka a780gxh i wtedy nie musisz brać ramu bo ta płyta jest na ddr2 ale za to starsza ale wyśmienita konstrukcja zasilacz możesz zostawić swój ale ja b był za zmianą bo on ma mocniejszą linie 5v a nowsze kompy korzystają z 12 i możesz brać procka ph2 x2 550

mobo możesz brać takie http://www.agito.pl/plyty-glowne/asrock-a7...:339995|1:17813

zapytaj tam gdzie będziesz brał grafę czy mają takie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

no to możesz zamówić na agito albo esc.pl

wtedy nie musisz brać ramu,bierzesz procka phenom II x2 550 albo x3 710. tego radka i kiedyś jak masz kasę to zmieniasz zasiłkę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już wiem jak to rozwiążę. Poczekam z dwa miesiące - dozbieram kasę na ten proponowany przez ciebie upgrade. Po tych 2 miechach mogą się już pojawić te nowe Radki, więc jeśli one nie zmienią niczego na rynku grafiki to robię upka z tą grafiką, którą zaproponowałeś. Jeśli zmienią mając tym samym dogodne ceny to kupie jakiegoś z nich, a jak ceny będą z kosmosu to robie upka według twojego pomysłu.

Wielkie dzięki za rady!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

no to jak będziesz miał kasę za te 2 miechy to napisz tu-bo 2 miechy na rynku komputerowym to dużo i może się trochę pozmieniać.

Co złego to nie ja^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...