Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Alpharadious

Zmiana GF 7300 na ... ?

Polecane posty

Witam! Ostatnio przymieżałem się do zakupu nowego kompa, niestety z względu na pewne czynniki muszę o tym zapomnieć.

Zastanawiam się wiec nad zmianą mojej karty graficznej Sparkle GeForce 7300 GT (AGP) na jakiegoś Radeona oczywiście pod AGP (wiem, wiem że to bardzo nieopłacalne i pewnie doradzicie o odłożeniu na nowego kompa ale w tej chwili nie mam co o tym myśleć).

Zastanawiałem się nad czymś z rodziny HD 4xxx lub 3xxx ale problemem jest mój komputer:

Procesor Pentium IV 2,6 GHz @ 2,76 GHz

Pamięć 1,5 GB 400 MHz

Zasilacz Mustanga 400W

Wiem, że "cieńkim gardłem" - jak to się ostatnio mawia - jest mój procek, ale mi nie zależy na jakiś super detalach a możliwe jak najprzyjemniejszym graniu w gry typu GRAW czy Stalker na troszkę większych detalach w miarę przyzwoitej rozdzielczości (1024x768).

Możecie mi doradzić jakiś produkt?

PS - zastanawiałem się nad:

http://allegro.pl/item681499506_grafika_po...512_8x_agp.html

http://allegro.pl/item687800603_sapphire_a...56_bit_agp.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShadowNinja

Nie ma sensu kupowanie nowej karty graficznej. Reszta sprzętu i tak nie pozwoli twojemu komputerowi osiągnąć wyższej wydajności. Nic się w grach nie zmieni, nawet jeśli kupisz najszybszą kartę AGP, czyli tego HD 3850. Szkoda na to pieniędzy. Natomiast mógłbyś wymienić zasilacz. Obecny grozi utratą całego kompa w wyniku efektownej eksplozji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

zasilacz fakt do wymiany ale jak byś wymienił zasiłkę to można by się pokusić o lepsze chłodzenie i troszkę próbować kręcić procka.

@Lomilendi teraz najwydajniejszy na agp będzie 4670 od hisa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShadowNinja

W Twoim przypadku max co można z sensem dołożyć do tego zestawu byłby radek 1950. Pod warunkiem, że istniałaby szansa na o/c procka tak gdzieś do ok +/- 3.2Ghz. I najważniejsze, że posiadałbyś porządny zasilacz. Niestety. Szkoda, że nie masz jakiegoś A64...Ja Ci oczywiście takie rozwiązanie odradzam i polecam poczekanie na lepsze czasy. Chyba, że musisz. Wtedy po prostu siła wyższa i wybierasz mniejsze zło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...