Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ElboW

Jaka płyta ?

Polecane posty

Witam wszystkich czytelników CDA ;)

Mój komp to:

Intel PDC e5200

gf 9800gt 512mb

2gb ram

i ta marna płyta co w podpisie...

Mam gdzieś ok 400 zł i chce kupić lepszą ponieważ karta graficzna przy niej się marnuje. Chcę też "ruszyć troche tego procka". Nie zależy mi na jakimś extremalnym o/c. Zastanawiałem się nad asusem p5ql pro ale odradzili mi na innym forum bo niby wszystkie płyty na p43 są do [beeep]. Więc co możecie mi polecić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI P45 NEO2-FR - niedroga (około 420 zł) i bardzo dobra do O/C płyta.

PS.

I bez przesady z tym chipsetem P43, osiąga gorsze rezultaty niż np. P45 ale na pewno nie jest do kitu. Tym bardziej, że większość użytkowników albo wcale nie podkręca, albo robi to w niewielkim stopniu. Droższe i bardziej zaawansowane konstrukcje są musem przy bardziej ekstremalnym O/C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podał Lomelindi jest bardzo dobre. Teraz wyszła nowa wersja tej pyty w niższej cenie pod kryptonimem MOA. Zobacz:

http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C8700743

i

http://icomp.pl/produkty.php?sid=plyty_glowne-730

także za tę kasę płytka bardzo dobra.

Teraz co do P43 - chipset się nadaje raczej do słabszych procków takich jak E5200, wysoki mnożnik te sprawy. A co będzie gdy będzie chciał zrobić upgrade na coś mocnego i zrobić o/c? To co wtedy? Tam już niekoniecznie mnożnik będzie tak wysoko...Ano właśnie dlatego lepiej wystrzegać się takich chipsetów i od razu zainwestować w coś pokroju P45. Jeszcze w kwestii o/c E5200. Kto go nie będzie podkręcał? Dziecinnie prosta operacja. Dodatkowo zachętą do takiego działania jest wysoka podatnosć tego procka na o/c. 3.3GHz na boxowym cłodzeniu to jest statystyczna norma (chyba, że ktoś trafił na padakę). Także zdecydowanie P45.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...