Skocz do zawartości

Zagadki mitologiczne


Brando

Polecane posty

Coś prostego:

Łów upiorów, zwiastun złego wydarzenia, powód niewyjaśnionych zniknięć ludzi. Mit ten występował głównie w północnej Europie i Wielkiej Brytanii. Proszę o dwie z trzech nazw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

O ile dobrze pamiętam, Tyfona przygnieciono Etną. Bardzo mu się to nie podoba, więc puszcza gazy... (Joj! Co ja napisałem? Ale to prawda!)...

Generał staje w pąsach, jak zasromana panna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Likantropię, której się 'nabawił' po założeniu przeklętych wilczych skór, zabranych mężczyźnie, którego wcześniej razem z siostrzeńcem zabili?

Sedinusie, amicus Plato... i tak dalej. Ale lykantropia to nie dar. Chodzi mi o jego narodziny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, może jestem niecierpliwy ale przez dwa dni nikt nie odpowiedział, a nie chciałbym, żeby taki temat został zapomniany więc dam inną zagadkę:

Choć była królewską córą,, była też siostrą potwora. Jej kłębek jest sławny, a pierwsza miłość zdradzona. Od jej kłębka powstał związek frazeologiczny. Jak miała na imię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się bardzo na mitologiach, więc będzie łatwe:

Herakles miał początkowo wykonać 10 prac. Dwie jednak nie zostały mu zaliczone, więc musiał zrobić dodatkowe. Które zadania nie zostały mu zaliczone i z jakiego powodu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zabicie Hydry Lernejskiej. Nie zostało uznane, ponieważ pomagał mu Jolaos.

2. Oczyszczenie stajni Augiasza. Niezaliczone, ponieważ po wykonaniu pracy Herakles zgodził się przyjąć zapłatę. Pomijam już, że owej zapłaty nie otrzymał, z tego też powodu zabił Augiasza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rrrrany!

Za oczyszczenie stajni Augiasza wziął "honorarium" w postaci dziesiątej części stad króla, a w zabiciu hydry lernejskiej pomagał mu Iolaos dezynfekujący ogniem miejsca na szyjach po uciętych głowach potwora...

Sedinusie, polecam powieść H. L. Oldi "Heros powinien być jeden" - o Heraklesie (gdy nosił jeszcze miano Alkidesa) i jego bracie, Ifiklesie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...