Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Professor00179

Radeon4870 vs. GF260

Polecane posty

Tak jak w temacie, ktora z wymienionych konstrukcji jest lepsza? Wczesniej zastanawialem sie na 4890 lub GF275, ale beda problemy z kasa wiec musze zredukowac budzet. Te dwie karty (4870 i 260) sa chyba w tej samej klasie sprzetowej wiec nie wiem co wybrac. Jak myslicie? A i jeszcze cos kopowalbym te wersje:

http://www.amazon.co.uk/Asus-Radeon-HD4870...7354&sr=8-3

http://www.amazon.co.uk/XFX-GeForce-GTX-26...7727&sr=1-2

Z gory dzieki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeczytać ten test porównawczy 4870 vs 260. Ogólnie 4870 i GTX t260 stoją na równym poziomie. Czasami bardziej wydajny jest Radeon a w innych grach GeForce. Radeon jest tańszy więc ja bym stawiał na niego. Ogólnie wybór należy do ciebie . Decydując się na jedną z tych kart na pewno nie będziesz żałował wyboru. Obie są godne polecenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam Visty.:P Juz wieksza zaleta w moim przypadku bylyby CUDA w GForce. Chociaz Vista droga nie jest, a i tak bede musial pewnie kupic nowy system zeby miec 64bity i wykorzystac wszystkie 4GB bo obecnie mam XP32bity wiec jak kupie 4GB RAM (zamierzam) to sie sporo zmarnuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam aktualnie ten sam dylemat co założyciel tematu ponawiam pytanie: która lepsza? Aktualnie między Radeonem z 512MB, Geforcem z 868MB jest około 100 zł. różnicy na korzyść tego pierwszego. A może Radeon z 1024MB? I drugie pytanie, czy karty uciągnie markowy zasilacz 450W, czy może jednak przyinwestować w coś mocniejszego? Też się mi komputer składać zachciało :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wziął bym radeona. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na cenę. HD5xxx coraz bliżej a więc nie ma co nadmiernie inwestować. Jakby dało się gdzieś tanio dorwać wersję z 1024MB to warto się nią zainteresować. Zasilacz - markowe 450W bez problemu wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Professor00179

200 funtów dotyczy wersji BOX. OEM będzie w tej samej cenie co i Vista. Poza tym to nie ma znaczenia, bo michi93 miał na myśli ściągnięcie darmowej wersji Win 7 RC i używanie jej do marca przyszłego roku. Do tego czasu zdołasz chyba uzbierać kasę na normalną licencję?

szczurek89

W wyższych rozdzielczościach 512 MB na Radku może go spowolnić poniżej poziomu GTX 260. Wtedy lepszy byłby 1 GB. Zależy jaki masz monitor. I druga sprawa. Czy określenie 'markowy' było w rozumieniu hipermarketowym?;) Tam często można znaleźć teksty w stylu: "markowy zasilacz firmy Codegen zapewniający stabilną i bezpieczną pracę komputera." :down: Jaka to konkretnie marka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do monitora to na razie 17 cali, które w zupełności mi na razie wystarcza. Co do markowości, to na razie faworytem jest Chieftec 450W. A jeszcze w sprawie karty, to liczę na to, że wraz z Phenomem X2 550 i 4GB RAMU, pozwoli mi ona na komfortowe korzystanie z programów do tworzenia grafiki 3D (np.: Blender ) no i oczywiście od czasu do czasu pogrania w jakieś nowe tytuły.

Professor00179

Tu masz tanio wersję podkręconą: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=14661

Właśnie nad tą kartą się zastanawiałem. Powercolor to godna polecenia firma?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam monitor 17'' wiec mala ilosc pamieci na karcie to nie problem. Po za tym system dla mnie nie musi byc funkcjonalny tylko nadawac sie do gier i siedzenia na stronkach internetowych. Vista bedzie tansza wiec ja bym wybral ten system bo jedynym powodem na zmiane systemu jest potrzeba wersji 64bity; inaczej nie ma sensu kupowac 4GB RAM. Sciagniecie Okienka 7 zajeloby sporo miejsca, a na moim dysku twardym mam tylko ok. 150GB przestrzeni. Nie wolnej tylko calkowitej - zazwyczaj mi to nie przezkadza bo programow trzymam na kompie minimum. Dlatego narazie nie zmienie systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rozpacz:

Ja już nie mogę! Normalnie wszystkie kończyny opadają:( Skąd wam się wzięło, że Win 7 będzie droższy od Visty??? Aktualna cena Visty: 225$, zapowiedziana cena Win 7: 199$, obie w wersji Home Premium. Która z tych liczb jest wyższa? Bo ja pomału zaczynam wątpić w moją umiejętność liczenia...

A obraz ISO Win 7 zajmuje 3,2 GB. To chyba nie jest aż tak dużo? Po zainstalowaniu zajmuje tyle samo miejsca co Vista.

PS.

Do 17 calowych monitorów HD 4870 z pamięcią 512 MB jest aż nadto. Nie musicie sobie zaprzątać głowy większą jej ilością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta to ciekawe bo angli sprawa ma sie inaczej. Moze to byla promocja (watpie), ale Vista kosztowala 69.99 funtow. Wiec co Okienka 7 beda za 50? Przy cenie 100 funtow za XP, ktore nie dawno kupile szczerze watpie.

A co Do 512MB to mam pytanie. Czy dodatkowe 512MB nie da mi wiecej FPSow w grach takich jak Crysis? Zreszta nie oplaca mi sie kupowac wersji 512 bo w przyszlosci chcialbym wymienic monitor - moj to LCD z czterema laty na karku co oznacza, ze ma bardzo slae parametry i fakt, ze przydaloby sie cos wiekszego by te nowe gry docenic od strony graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE kupilem jeszcze Visty. Bo narazie to zupelnie nie potrzebne. Co do karty graficznej to sie narazie wstrzymam i czy ktos moze mi odpowiedziec na poprzednie pytanie co do RAMU na karcie? Mam za to jeszcze inne pytanie. Czy Phenom II x2 bedzie mial takie same wyniki grach jak wersja x3? Co w niedalekiej przyszlosci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż 512 MB pamięci na karcie jest przydatne do grania w wysokich rozdzielczościach typu Full HD i większych. Nowe gry wykorzystują coraz bardziej potencjał kart graficznych z dużą ilością pamięci. Szczególnie modele kart z pamięcią GDDR5 tak jak w Radeonach 4870 i 4890.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej rozdziałce dużej różnicy nie odczujesz. Jak pisałem wcześniej 1GB daje dodatkowe klatki dopiero w dużych rozdzielczościach.Obczaj ten test http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/5...trona/4058.html. Z testu wynika że Radeon 512 MB dużo nie różni się od wersji 1GB i daje średnio 1-2 klatki więcej w małych rozdzielczościach typu właśnie 1280x1024

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...