Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GuitarCompPlayer

Zestaw komputerowy do 9000zł

Polecane posty

Takie ostre słowa należą się każdemu, który nie tyle woli jedną firmę od drugiej (i chodzi mi tu też o fanów ATi), ale wybiera tę firmę w każdym przypadku, bez względu na coś takiego jak opłacalność, tylko dlatego, że jest jego ulubioną firmą.

Nie znasz powodów dla których jej nie lubi, a formułujesz dość ostre tezy. Każdy wybiera jak lubi.. .nie ma obowiązku wyboru ze wzgledu na opłacalność.

Widzisz mówię bajery bo gość robi nieracjonalne wybory co do samej jednostki a z drugiej strony radośnie wydaje kasę na wypasione klawiatury itp podczas gdy w budzie ma GTX 260-tkę za ponad 1100zł. To tak samo jakby gość w Audi Rosemeyer albo innym Veyronie miał silnik od Golfa GTI kupiony za grubą kase. Niby GTI ale już nie pociągniesz tak na trójce. A że silnik od VW zakupił sporo drożnej to też dużo mówi. Prawda? Dlatego mówię o bajerkach.

>>>Moze jest esteta i wygląd przedkłada nad bebechy? Poza tym dla mnie akurat to co podał to nie żadna ekstrawagancja. Wybrał po prostu trochę ponad standard. A jak już miałbym się czepiać to bardziej mi i& tam nie pasuje nież ta 260

To się okaże. DX11 zapowiada się obiecująco. Tyle wiemy na pewno.

>>>no popatrz a gdzieś na tym forum przeczytałem że to tylko podrasowany 10.1 :) Ale jak pisałem rewolucyjnośc rozwiazani nie ma znaczenia... liczy się tylko jak szybko ludzie się na nie przestawią a to zależy od ceny

Na pewno kupno GTXa 260 za ponad 1100zl w obecnej sytuacji jest bezsensowne. Pomijając już fakt, że do takiej maszynki aż się prosi np 275-tka.

>>>Tu się zgadzamy w 100%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Moze jest esteta i wygląd przedkłada nad bebechy? Poza tym dla mnie akurat to co podał to nie żadna ekstrawagancja. Wybrał po prostu trochę ponad standard. A jak już miałbym się czepiać to bardziej mi i& tam nie pasuje nież ta 260

Może i jest temu nie przeczę. Chcieliśmy jedynie doradzić w taki sposób aby kasa którą przeznaczy na ten komputer była możliwie najlepiej spożytkowana pod względem stosunku cena/osiągi. To wszystko. Po co ma potem człowiek chodzić po sklepach i oglądać w podobnych cenach podzespoły lepsze? Zobacz zresztą co napisał:

Wybrałem też MSI, bo po przetestowaniu i wypytaniu gościa na stoisku MSI, sądze, że jak na cenę oferta jest bardzo dobra.

I teraz co Pan z MSI mógł mu rzec o produkcie rodem z MSI? Przecież mu nie powiedział, ze w tej cenie to produkt nieopłacalny...Stąd cała dyskusja.

>>>no popatrz a gdzieś na tym forum przeczytałem że to tylko podrasowany 10.1 :) Ale jak pisałem rewolucyjnośc rozwiazani nie ma znaczenia... liczy się tylko jak szybko ludzie się na nie przestawią a to zależy od ceny

Dobra niech Ci będzie rewolucyjność nie ma znaczenia...Więc odniosę się do przesiadki z DX9 na 10. Obaj zapewne mieliśmy karty 8800 GTS np z 512MB o ile mnie pamięć nie myli. I teraz jaka była główna cecha przemawiająca za przesiadką na GPU zgodne z GX10? Jego rewolucyjne efekty itd? Czy może wydajność nowych kart? Zapewne to drugie. Tak samo może być z DX11. Niech to będzie nawet podrasowany DX10.1 ale gdy karty będą poprostu szybsze to i tak warto na nie czekać. Stąd częste apele z mojej strony, że w obliczu nowego DX warto poczekać na rozwój sytuacji. Szczególnie gdy mówimy o niezwykle dynamicznym segmencie kart graficznych.

>>>Tu się zgadzamy w 100%

Ciesze się :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem DX 11 zapowiada się ciekawie, ale tak miało być i przy 10.1 oraz 10. Kwestia tego jak programiści będą to w stanie wykorzystać. Wydajnościowo nowe kary na pewno będą lepsze i fakt lepiej byłoby poczekać. Jak dla mnie 9 k za kompa to wystarczyloby na 2-3 wypasione jednostki:) Sam mam monitor 23" o przekatnej 2048 x 1152 i 3 k to byłaby górna granica jaką byłbym w stanie zaakceptować za sprzęt zdolny udźwignąć wszystko w tej podziałce i full detalach. Dlatego lepiej złożyć zestaw harmonijnie, bo peryferia zawsze można dokupić a dokładać co roku do podzespołów IMO jest trochę bez sensu. Owszem są one ważne, ale na wydajność zbytniego wpływu nie mają. Poprawiają jedynie lub jak kto woli aż komfort użytkowania. Stąd kupuję sprzęt markowy, ale bez pchania się w najdroższy segment.Ja bym w tym momencie wstrzymał się do końca roku z zakupem jeśli nie jest to pilna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie cierpię ATI i AMD Podobnie zresztą jak wszelkiej maści Linuxów . Poztym racja jet też w tym stwierdzeniu Każdy wybiera jak lubi.. ma się wtedy większy komfort psychiczny jak się włącza taki sprzęt

ale wracają do tematu MSI to obok ASUSA faktycznie bardzo dobry wybór chociaż do tej konfigóracji lepszy był by ten mode

N285GTX-T2D1G-OC tez Z MSI alb idąc już na całość N295GTX-M2D1792 pobór mocy 289W max ( podane na stronie MSI )

"Nawet niżej pozycjonowany model z serii GTX200 w konfiguracji z dwiema kartami graficznymi ma wyższe wymagania względem zasilania niż MSI 295GTX!" cyta z strony MSI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie rozumiem po co te wszystkie bajery spróbuje złożyć zestaw

Procesor: Intel Core i7-920 1159zł

Karta Graficzna: MSI GeForce GTX 275 OC TwinFroz 896MB DDR3 949zł

Płyta Główna: Gigabyte EX58-UD5 999zł

Pamięć Ram: OCZ 6GB (3x2GB) 1333MHz CL7 Intel XMP 485zł

Dysk Twardy: Western Digital 1 TB 7200rpm 32MB cache SATAII 350zł

Cooler: Scythe Mugen II 170zł

Napęd optyczny: LG GH22LP20 SecurDisc LightScribe 110zł

Zasilacz: Tacens RADIX III 720W Smart 369zł

Obudowa: Antec Gamer Three Hundred 260zł

Razem: 4850zł

Dodając twoje bajery powinieneś zmieścić się w 9000 :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GeForce with CUDA GTX 285 BFG 1GB 2x DVI (PCI-E) OC 1 349,00 zł

Microstar X58 Pro 906,00 zł

Intel Core i7 920 2,66 GHz BOX 1 159,00 zł

Kombo Aktywne/Pasywne chłodzenie do procesora LGA 1336 125,00 zł

Corsair DDR3 3x 2GB 1600MHz CL8 Core I7 469,00 zł

Samsung SpinPoint F2EG 1 TB (SATA II, 32MB cache, NCQ) 309,00 zł

Zalman GS1000 Black 620,00 zł

Tagan U33 - II SuperRock Series 780W 602,00 zł

24'' Samsung SyncMaster T240 1 279,00 zł

Razer Lachesis - Laser 4000 DPI Phantom White 239 ,00 zł

Pioneer DVD+/-RW DVR-216D bulk black (Serial ATA) 120,00 zł

Razer Lycosa Gaming Keyboard 299,00 zł

Genius SW-HF5.1 6000 559,00 zł

Razem brutto | netto

8 035,00 zł

6 586,00 zł

Ot co, złożyłem dzięki waszej pomocy. Co wy na to>>?<<

PS. zakończcie temat o Nv i Ati. Wolę Nv i tyle. Nie będę się wam tłumaczyłem. !!!

Wsadziłem tu Zalman i Tagan z waszych porad. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tego procka aż się prosi TP X55. Co tu dużo mówić o to link ukazujący mobo z tym prockiem w akcji:

http://pt1t.eu/index.php?post/2009/03/20/L...star-Tpower-X58

cena za tego MSI jest praktycznie taka sama jak za Biostara. Przy odrobinie umiejętności i szczęścia można sporo zdziałać z takim zestawieniem. Krótko mówiąc jeśli chodzi o mobo to propozycja Bio będzie dużo lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palit GTX 285 1024MB DDR3/512bit DVI/HDMI PCI-E (Dual Fan) 1299,-

Biostar TPower X58 5.x (najlepsza płyta na rynku pod Nehalema) 999,-

Samsung 1TB HD103SI 5400 / 32 MB ECOGREEN F2 329,-

Genius Głośniki SW-HF 5.1 5005, wood cherry 395,- 395,-

Zestaw Razer eXactMat + eXactRest 99,-

Samsung SH-S223Q SATA 109,-

OCZ DDR3 PC3-15000/ 1866MHz / Platinum XTC / Triple Channel Kits / 6GB 499,-

Intel Core I7 920 2,66GHz 8MB cache (Nehalem) 1055,-

Acer 24" G24oid 1242.00 zł

Razer Lachesis czarno-niebieska 229.00 zł

Razer Lycosa Gaming Keyboard 271.00 zł

Zalman GS1000 600zł

Razer Piranha 205zł

Razem produkty: 7331 zł

Powiem wam, że troche z ceny zszedłem a sprzętowo nawet lepiej ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zestaw jest znacznie konkretniejszy, przy tym będzie wyglądał spoko a i kasy zostało na ewentualne manewry. Masz jedną z lepszych płyt pod Core i7 za pomocą której przy odrobinie chęci będziesz mógł wycisnąć z tego i7 920 wszystko co ma do powiedzenia. Także komp powinien Ci posłużyć naprawdę sporo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...