Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

readerCDA

Płyta główna i RAM do 250zł

Polecane posty

Postanowiłem ulepszyć trochę mojego PC i myślę, że najlepszym wyjściem będzie zmiana płyty głównej i RAM-u.

Tu podaję moją obecną konfigurację:

-karta graficzna: ATI Radeon X1600Pro,

-procesor: AMD Athlon 64 3000+ 1.81 GHz,

-płyta główna: MSI K8 EO4-F s. 939

-RAM: Kingston DDR 512MB.

Ram-u chciałbym dorzucić aby trochę przyśpieszyć kompa, a płytę muszę wymienić z konieczności (niestety DDR2 ona nie obsługuje)

Proszę kogoś kto zna się trochę bardziej na rzeczy aby mi pomógł. No więc tak mam do dyspozycji jakieś 250 zł ewentualnie 300zł ale nie więcej. Jeśli możecie doradźcie mi jaka płyta w cenie do ok. 150zł i RAM w cenie do ok. 100zł (dwie kości po 1GB lub jedna 2GB) byłyby najlepsze.

Chciałbym aby na tej płycie można było podkręcać procesor a w przyszłości dołożyć jakąś dobrą kartę graficzną i dwurdzeniowca. A jeśli chodzi o pamięć RAM to oczywiście poszukuję DDR2.

Odnośnie moich planów: czy taka zmiana wpłynie jakoś znacząco na wydajność? czy na nowej płycie dałoby się zainstalować jednocześnie nowe kości RAM DDR2 i moją obecną 512 DDR? czy wymiana płyty głównej nie będzie się wiązać z utratą jakichś danych?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj GIGABYTE S-series GA-G33M-DS2R/S2.

Obsługuje DDR2 i większość najnowszych procesorów (oprócz i7). W dodatku jest tania - GIGABYTE

Nie spodziewaj się jednak cudów gdy chodzi o O/C - to nie to.

A ram polecam od Kingstona, duża oferta, w dodatku bardzo tania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Taką radę to se możesz w du** wsadzić. Jego proc jest pod S 939 a ty dałeś mu płytę nawet nie pod AMD.

@topic

Jak dla mnie to dużo z tego sprzętu nie wykrzesasz. Są wakację znajdz sobie jakąs robotę - nawet ultoki. I powinienes coś urobić z czego dałoby się złożyć coś sensownego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. To będzie najrozsądniejsze wyjście z sytuacji. To co opisałeś nic Ci nie da a tylko wyrzucisz kasę w błoto. Jak już ruszać proca, mobo to na coś konkretnego. W Twoim przypadku i tak nie jest źle. Masz A64 - to go kręć. Można z niego wydusić znacznie więcej niż te 1.8GHz...I w przeciwieństwie do P4 będzie miało to swoje odzwierciedlenie w grach. Teraz druga część planu. Masz teraz 250zł? Załatw trochę ramu do 1 GB i postaraj się o jakąś grafe lepszą niż ten radek 1600. Takie zabiegi dadzą znacznie więcej niż majstrowanie przy płycie itd. pograsz sobie np w Bioshocka i wytrzymasz na tym do upgrade'u. W między czasie postaraj się o trochę gotówki i po wakacjach złożymy coś np na PII...Stare części sprzedaż i wycofasz kasę. To tyle co można sensownego zrobić z Twoim sprzętem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie zawodzi to Twoje mobo jest bodajże na NF4 - a więc źle nie jest i podkręcić jak najbardziej da się. Wierze, że Twój Athlon to Venice podobnie tak jak mój. Ja swojego kręciłem nawet na takim wynalazku jak GA-K8NE a co wszystkiego trzeba spróbować....Dojechałem z nim całkiem przyzwoicie jak na to mobo. Także u Ciebie powinno być też nieźle. Tylko sprawdź jakie masz jądro i jaki masz zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...