Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malytek

Jaki RAM do kompa z media marktu

Polecane posty

Pomóżcie dobrzy ludzie ponieważ mam problem. Kupiłem kompa 2 lata temu(załączam specyfikację). Ma dołożone 1 GB ramu i Geforca 8800 GT. Zarobiłem trochę i postanowiłem kupić 4 GB (2 x 2GB) ramu. Pytanie brzmi jaki wpływ ma częstotliwość np. (533 MHz). Czy istnieje możliwoś montażu w mojim PC takiej ilości (mam 2 sloty)

http://img221.imageshack.us/img221/6034/skanuj0001m.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

1. Trzeba sprawdzić jaka pamięć jest obsługiwana przez płytę ( jaka częstotliwość maksymalna, powinno być w instrukcji )

2. Z instalacją nie powinno być problemu, ale poprzedni ram trzeba usunąć ( włożyć dwa tej samej firmy i częstotliwości )

3. Parametry pamięci (szybkość) prawdopodobnie będzie trzeba zmienić w Biosie ( automatycznie jest ustawiona najwyższa szybkość )

4. Miałem pamięć 2 x 2GB. Minusy: nie można ustawić zbyt wysokiej częstotliwości ( dopiero przy dwóch pamięciach 2 x 1 GB ); po zmienieniu na 2 x 1GB

zwiększyła mi się wydajność; wiele gier źle działało i wywalało się do pulpitu ( np. Wiedźmin ).

5. Odradzam kupowanie pamięci w marketach - najlepiej postawić na firmę zajmującą się sprzętem, np Komputronik

6. Odradzam kupno pamięci mało znanych marek, osobiście polecam Patriot, OCZ, Geil. Ceny są niewiele większe a jakość o wiele lepsza.

7. Pamięci kupić najlepiej z radiatorami ( odprowadzają ciepło, a pamięć trochę się grzeje ).

Mam nadzieję że pomogłem i życzę powodzenia!

8. Obaj zapoznajcie się z regulaminem forum i regulaminem działu - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malytek

Na tą płytę możesz włożyć dwie kości RAM po 2 GB każda. To jest maksimum. Przy czym Win XP będzie widział tylko do około 3,25 GB, takie ma ograniczenie, ponieważ jest 32-bitowy. Z tym, że nie wiem czy jest sens rozbudowy takiego staruszka. Lepiej pomyśleć o wymianie platformy (CPU + płyta główna), bo już obecnie ten GF 8800 GT wygląda, delikatnie mówiąc, nie na miejscu.

Natomiast nie rozumiem pytania o częstotliwość. Na co ma mieć wpływ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...