Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gofrus

Dysk twardy ~ 200 zł

Polecane posty

Witam. Muszę nabyć nowy dysk twardy. Niestety kompletnie się nie orientuje w sprzęcie.

Moglibyście mi coś polecić?

Najlepiej do 200 zł, ewentualnie i w całkowitej ostateczności (znaaacznie lepsza i zauważalna przy tej konfiguracji wydajność) do 250 zł, jednak wolałbym zamknąć się w tych 200 zł.

Zastanawiałem się nad tym

http://allegro.pl/item677907254_wd_caviar_...reen_power.html

możecie coś o nim powiedzieć?

Część mojej konfiguracja to:

Procesor AMD Athlon 64 2800+

Płyta główna Gigabyte GA-K8NS Pro (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Grafika ATI Radeon HD 2400 Series AGP (256 MB)

Dysk twardy WDC WD800LB-00DNA0 (74 GB, IDE)

Jest w ogóle opcja, by taki dysk działał na takim sprzęcie? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia...

Ponadto co myślicie o kupnie dysku twardego na allegro? Lepiej kupić w jakimś pobliskim sklepie, czy może w sklepie internetowym?

Dzięki za odpowiedzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz w kompie możliwość założenia dysku SATAII to polecam Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.11. Dobry dysk z przyzwoitymi czasami zapisu i odczytu za 180 zł. Ale jeśli z Allegro chcesz kupić to ten co pokazałeś też jest dobry. Sam mam takiego i jestem zadowolony:) Upewnij się tylko, że masz wejścia SATAII.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zadnym wypadku nie bierz tego dysku co polecil luq92. Seria 7200.11 od Seagate jest to tz. czarna seria, ktora posiada wade fabryczna. Po pewnym czasie dysk sie zepsuje i zostana utracone wszystkie dane.

Ja Ci polece te dyski:

Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem, czy w ogóle mogę podłączyć do takiej płyty głównej takie dyski twarde, jak mi poleciliście.

Po wejściu na stronę ze specyfikacją tej płyty znalazłem takie info odnośnie złącz:

# 4 x SATA

# 4 x UDMA ATA 133/100/66 Bus Master IDE (2 IDE connectors from GigaRAID controller are for HDDs only)

oprócz tego płyta posiada "Kontroler GigaRAID ATA 133 RAID".

Czy w związku z tym płyta jest za słaba, by uciągnąć taki dysk?

Co moglibyście dla takiej płyty polecić? Najlepiej dysk 500 GB, do 250 zł, jak to wcześniej zaznaczyłem.

Dzięki za odpowiedzi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...