Skocz do zawartości

Czy CDA straciło klimat?


Gość AmaD

Polecane posty

Gość rifle cleaning-brush
Uważam, że gazeta nie straciła klimatu, ponieważ ciągle istnieje na rynku. Faktycznie, może jest to inny rodzaj klimatu, ale w żaden sposób nie pogarsza on reputacji pisma. Poza tym, wydaje mi się że pojęcie klimatu to jedynie dodatek do tego co w rzeczywistości jest ważne, a mianowicie profesjonalnie napisane recenzje gier, programów czy opisy sprzętu.

W dużej mierze o klimacie gazety stanowią również sami czytelnicy. Ich uwagi, propozycje i krytyka wpływają na to jaka była, jest i bedze ta gazeta.

Kolego, dobra rada - nigdy w jawnej obecności Smugg'a nie nazywaj CDA gazetą... ;)) bo w niedługim czasie uznasz, że owa "gazeta" jednak klimat straciła... :D jeśli wiesz o czym mówię... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gość www.korodak2.prv.pl

Hmmm te pytanie mnie dręczy już od 4 mieisęcy. Nie wiem dlaczego przestałem czytac cda ale zrobiło dla mnie sie po prostu nudne. Moze dlatego że zamówiłem sobie prenumerate, moze dlatego że mam internet i wiem wcześniej co bedzie w cda. Moze dlatego że zaczełem dorastac i gry przestają mnie interesować. Tak gry dla mnie stają sie coraz nudniejsze (oprócz Starcrafta oczywiście) wolę czytac o sprzecie software itd itp. W CDA jest dawka sprzętu ale dla mnie zbyt mało. Wole czytac Chipa KS Expert, sa interesujące i tyle. :( :?: :])

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rifle cleaning-brush

mam to samo [vide gry coraz nudniejsze] Ale czytać CDA nie przestanę! :) to takie moje postanowienie z 1999 roku... :]]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość www.korodak2.prv.pl

Może 2 miesiące przerwy pomogą mi i znów nabiorę chęci na czytanie CDA.

Acha wczoraj zapomniałem tez napisac ze jedna z przyczyn jest to ze moj "wspanialy" komp zestarzal sie i opisywane gierki w CDA juz sa dla mnie tylko marzeniem Poniewaz na Duronie 700 128 SDRAM GF 2 MX 32 MB juz nie pojda gry HL DOMM III a nawet gry z mojego ulubionego gatunku czyli strategie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boooc

Moim zdaniem CDA nie straciło klimatu, CDA się ROZWIJA i to jest ważne.Jednak nie przekonamy niektórych buraków "że to jest to :D"

Hard Rock to jest to Hip Hopolo to jest dno

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przekonaniu CDA nie straciło, a zmieniło klimat. Trudno jednoznacznie określić na jaki ten klimat zmieniło, ale na pewno nie na gorszy. Ten co jest teraz, jest po prostu inny. Ja bym to określił jako taki trochę futurystyczny, gdyby brać pod uwagę szatę graficzną i zarazem swojski. Widać to szczególnie dobrze gdy czyta się gadki ekipy w gamewalkerze czy odpowiedzi SMG w AR. No i oczywiście trzeba też doliczyć do tego to forum na którym się z taką lubością wypowiadamy :D A temu nikt nie może odmówić specyficznego klimatu.

Może nie mam racji, hę?! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Koziool

a co znaczy "klimat"? ten z dawnych lat? Kiey CDA było przaśne? SS zabijał tekstami dla pryszczatego nastolatka itd. Oj panie ale piękne czasy były!! Noo Cudne! Kobiety piękniejsze były! Lody bardziej słodkie! Woda w Wisle czystsza no iw ogóle...a teeeraz panie! komercja i wszsytko w tył!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA dla mnie nie straciło klimatu, ale zrobiło się zedeka poważniejsze co mi trochę przeszkadza :(

Poważniejsze?! Mi się wydaje, ze teraz jest bardziej luzackie i swoyskie niz kiedyś. Popatrz na najnowsze CDA: filmik "jak ja się zmagam", wirtualny przewodnik po redakcji, 100 stron na luzie, itp. itd. Jeśli to ma być powaga, to ja chyba zacznę czytać poważne pisma :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram CDA od kwietna 1999 roku, i mam troche inne mniemanie na temat zawartosci pisma. Z biegiem lat redatktorzy wyraznie widac ze doszlifowali swoj styl pisania do perfekcji ,oraz stali sie bardziej rygorystyczni w kwestii wystawiania ocen grom. To niewatpliwie zmiana na lepsze, wiadomo ze czlowiek caly czas sie ksztalci, tak tez jest i bylo z zespolem redakcyjnym CDA. Moim zdaniem jesli klimat w starszych pare lat numerach byc bardzo luzacki, o tyle teraz humor (jak mi sie zdaje) stal sie bardziej wyrafinowany, opierajacy sie w czesci na aluzjach do dziel filmowych, lub literatury.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. to moja pierwsza wypowiedź na tym forum więc jeżeli coś żle wpisałem to wybaczcie. ale wróćmy do tematu..... klimat CDA. Czytam je regularnie od momentu upadku SS :cry: ( tu chwila ciszy ) i gdyby rzeczywiście CDA starciło klimat to nie wiem czy nadal wydawałbym 20 zł miesiecznie by kupować coś co mi się nie podoba. Muszę dodać że kupuje CDA dla czasopisma gdyż wiekszość gier nie działa na moim przestarzałym sprzęcie :(

Dlatego prosze tylko o jedno: trzymajcie tak dalej a będzie dobrze :D

Pozdrowienia dla całej redakcji!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahaha jaki setny post?!?!?Z tego co ja widze to pisze 99(teraz), a swoją drogą to chyba piszesz tylko dla tych postów.No i nie wiem czy jest się z czego cieszyć, gdyż powinieneś świętować także 4 ostrzeżenia. :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pogromca z Lublina

Nie nie piszę tylko dla postów (może podświadomość), a wtedy się nie przyjrzałem. No, ale teraz naprawdę setny post więc świętuję :o

A za tego czysto statsiarskiego posta mam ochotę wlepić Ci piąte, automatycznie banujące ostrzeżenie, ale poczekam, na opinie innych modów, bo znów beda mówić, że Colidor ma sesję, to się wyżywa. Colidor.

Przepraszam, jak on doszedl do 100 posta? To dla mnie jedna wielka tajemnica... Dostal ode mnie bana, ale z roznych przyczyn tego bana cofnieto, a on zupelnie niczego sie nie nauczyl. Wg mnie 100% kandydat na bana.

Arnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję CDA od 99 (albo 98 ) roku i powiem tak: jak dla mnie to CDA może i straciło klimat, ale to nie jest wina redakcji. Można powiedzieć, że to wina tego, że teraz są inne gry. Ale tak naprawdę, to nie jest to niczyja wina, bo przecież jakieś zmiany muszą być. Pomyślcie, jakby to było jakby każdy był radykalnym konserwatystą?? Żylibyśmy na poziomie XVI w. Także nie ma sensu narzekać na zmiany w CDA, chociaż nie zawsze są to zmiany na lepsze, to jakieś nowości muszą być wprowadzane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje CDA rowniez mniej wiecej od 98 roku i kompletnie sie niezgadzam ze stwierdzeniem, iż CDA straciło swój klimat. Mozna powiedziec, ze straciło swój dawny klimat a teraz posiada nowy i bedzie to prawda poniewaz jak zauwazył moj przedmowca wszystko sie zmienia. Na lepsze czy na gorsze to juz zalezy od gustu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, gdyby CDA straciło klimat nie kupowałoby go tyle ludzi!

Ja czytam CDA od kilku lat, i kilka razy też uważałem, że powoli traci klimat, ale to były zmiany tylko na lepsze. Ono ewoluuje, i nie wszystkim się to podoba.

Kiedyś kupowało ich 200tys. Więc teraz można powiedzieć, że skromnie (170 – 150 tys). A co do klimatu, kiedyś tzn. 97-2000 Cda było pisane przez niedoświadczonych-profesjonalistów (i nieważne, że brzmi idiotycznie) humoru i odbiegań ot tematów nie brakowało, a i AR takie swojskie było (dużo pytań o to po co te Tipsy, trainery itp.). Mimo to obecny klimat jest wcale nie gorszy (choć i nie lepszy zarazem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że spadek czytelnictwa CD-A spowodowany jest aktualną sytuacją finansową w Polsce.Niestety 20 zł misięcznie dla niektórych to duzo i nie mogą sobie pozwolić na to.

Mówisz tu o czytelnictwie, a temat jest o KLIMACIE. Ja zauważyłem też, że ludzie którzy 4-5 lat temu czytali CDA, teraz mają już trochę lat, potrzebna im kasa na co innego, a jak sam powiedziałeś, 20 zł piechotą nie chodzi... A niestety, gusta się zmieniają, teraz taki żul - hiphopowiec uważa, że po co mu wywalać 20 zł na jakąś GAZETKĘ z recenzjami gier, jak on za te 20 zł kupi se te wszystkie gry i sam je zrecenzuje. Taka polska młodzież, niestety...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...