Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M4TEK

Zagadki książkowe

Polecane posty

Nowa strona -> Nowy post

@Black Shadow: Nie.

@Goloman: Nie.

@MrYoshi: Nie.

@Dawid2207: Nie, ale i tak bliżej niż pozostali...

@MrYoshi: Nie, to nie Kurtyna. Odgadłeś za to autorkę.

@niko22: Nie.

Podpowiedź: W której kolumnie znajdują się "iksy"?

@patryk13: Nie.

Powieść dość nietypowa jak na A. Christie...

@Ketro: Nie.

5. kolumna

@patryk13: Nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość proste.

Książka, którą można interpretować na dwa różne sposoby: w sposób logiczny, realistyczny, oraz w sposób bardziej fantastyczny, jeszcze tak dla ułatwienia - akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości.

Podp: Motyw podróży, wybrańca.

Podp: Motyw apokalipsy, życia po tragedii, akcja dzieje się w Europie.

Podp: Większość akcji dzieje się w ciemnych tunelach.

Podp: Te ciemne tunele to metro. :)

Teraz musicie zgadnąć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się wtrącę, tak bez odpowiedzi, ale co rozumiesz przez "Książka, którą można interpretować na dwa różne sposoby"? Przecież tak można interpretować niemal każdą książkę. Niezbyt konkretna ta zagadka...

@Elev8tor

Czytelnik sam sobie odpowiada na to pytanie i sam interpretuje.
Właśnie o to chodzi, myśl ujęta przejrzyście, tak, że od razu wiadomo, co miałeś na myśli. Bo to, jak ująłeś to w zagadce... Nigdy bym się nie domyślił, że chodzi o coś tak prozaicznego. Zagadka przywodzi na myśl jakąś książkę fantastyczną, która krytykuje ustrój, czy coś takiego...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ketro zadaje.

@Yoshi - ale właśnie Metro 2033 można świetnie interpretować jako

fantastyczną/realną książkę i właśnie ona jest na to bardzo nastawiona, przykładowo mogę Ci wymienić parę sytuacji - sytuacja pod Kremlem i dziwny atak - czy to Wielki Czerw, czy to pociąg? Czytelnik sam sobie odpowiada na to pytanie i sam interpretuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że szybko, ale dam kolejną podpowiedź, widzę, że kiepsko idzie :wink: Nie daję w edicie, bo mam nadzieję, że odpowiecie dzisiaj, a jak zagadka będzie wyżej to więcej osób zauważy :smile: Oto podpowiedź:

4121_2008-0680_bb.jpg

@niko22 nie, popatrz na pierwszą podpowiedź :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to Pan Lodowego Ogrodu, MrYoshi zadajesz (często bywasz w zagadkach książkowych :wink: ). A co do tego, że technologia na tej planecie wysiada, główny bohater o tym...myślał, ale nie tak jak ja to ująłem :tongue: ( ta książka ma genialną narrację).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jesienią ma wyjść czwarty tom PLO :) Jakoś tak najbardziej mi pasują książkowe. Więcej czytam, niż gram i to właściwie jedyne zagadki, w których mam jakieś szanse ;P

A teraz zagadka, cytat, nie dokładny. (Mogę się założyć, że jeśli 47 tu wejdzie, nie będzie się zastanawiał nad zagadką więcej niż 2 minuty :D)

- Obraza uczyniona została! Ten zaczął się ciskać, że na pojedynek wyzywa.(...) A XXX na to, że pojedynek tu i teraz. A tamten "Jaką broń?" A XXX skrzywił się "Skoroś chłop, nie baba - powiedział - to się za jaja ściśniemy naraz. Kto ustoi na nogach, wygra"

- Bogowie, toż XXX był galernikiem. Chwyt ma jak kowal! Jak stu kowali!

Podpowiedź: Książka polska. To trylogia.

Podpowiedź 2: Autor lubi Wrocław.

Podpowiedź 3: Wydana przez Fabrykę Słów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam. Pierwszy tom wydany w 2002, drugi 2003, trzeci w 2004.

@winda

Nie, Sherwood Pacyńskiego wydała Runa.

No to jeszcze jedna podpowiedź: włosy farbowane na czerwono, imię zaczerpnięte od gwiazdozbioru/gwiazdy/księżyca - po tym poznasz członka wielkiego rodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa strona, nowy post.

- Obraza uczyniona została! Ten zaczął się ciskać, że na pojedynek wyzywa.(...) A XXX na to, że pojedynek tu i teraz. A tamten "Jaką broń?" A XXX skrzywił się "Skoroś chłop, nie baba - powiedział - to się za jaja ściśniemy naraz. Kto ustoi na nogach, wygra"

- Bogowie, toż XXX był galernikiem. Chwyt ma jak kowal! Jak stu kowali!

Podpowiedź: Książka polska. To trylogia.

Podpowiedź 2: Autor lubi Wrocław.

Podpowiedź 3: Wydana przez Fabrykę Słów.

No to jeszcze jedna podpowiedź: włosy farbowane na czerwono, imię zaczerpnięte od gwiazdozbioru/gwiazdy/księżyca - po tym poznasz członka wielkiego rodu. Pierwszy tom wydany w 2002, drugi 2003, trzeci w 2004.

@gerbilos

Nie, bardzo daleko i bardzo zimno. Poza tym, Kłamca nie jest trylogią, a i styl jest zupełnie inny.

To może tak: Syriusz

Autor lubi Wrocław, albo raczej, po niemiecku, Breslau. Nawet w tytułach kilku książek umieścił Breslau właśnie.

@gerbilos

Oj, stary. Jak już to Ucieczka z Festung Breslau, ale to i tak nie to. Ucieczka z... to nie trylogia. Ale autora zgadłeś. I wydawnictwo też się nie zgadza. Ucieczkę z... wydało, o ile dobrze pamiętam, Wydawnictwo Dolnośląskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może Festung Breslau?

Jeśli zgadłem oddaję?

Ok, przyznaję się, że to było wyguglowane, aczkolwiek na merlinie książka istnieje pod tytułem po prostu Festung Breslau. Taw w ogóle, to moglibyście zadawać więcej z literatury zagranicznej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...