Skocz do zawartości
Emiel

Rozwiązany: Zestaw do sprawdzenia

Polecane posty

Hej, buduje zestaw pod VR Chciałbym wydać koło 5/5,5 tysiąca

Procek: AMD Ryzen 3600x
Płyta: MSI B450M MORTAR MAX
Ram: adata gammix 3200 cl 16 16gb
Zasilacz: SilentiumPC Supremo FM2 650W 80 Plus Gold
SSD: Crucial 1TB M.2 PCIe NVMe P1
Obudowa: Cooler Master Mastercase H500 RGB
Karta Graficzna: Gigabyte GeForce RTX 2070 Super Gaming OC 3X 8GB

Jestem w miarę pewny co do procka, obudowy i zasilacza. Co do reszty komponentów nie wiem czy nie da się czegoś taniej/lepiej (Znaczy wiem, że G.skill TridentZ Neo 3600 16cl lub 2080ti byłoby lepiej ale chodzi o drobne tweakowanie, a  nie 2x ta sama cena :D). Z góry mówię nie dla Radków ich problemy ze sterami są kijowe dla gier zwykłych, a jeszcze gorsze w grach VR.  Obecny zestaw wychodzi w pobliżu 5400~5500. Nie ma chłodzenia na procka bo chwilowo przecierpię stockowe, a docelowo dark rock pro 4. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAM zmień na Crucial Ballistix Sport LT 3000 MHz CL15, mają fajny potencjał OC i dobrze pracują z płytami MSI.

SSD szukałbym raczej SX6000 Pro z tych tańszych, Crucial jest na kościach QLC, więc dość słaba opcja.

Poza tym ok, choć w tak dużej budzie to malutki B450M Mortar MAX chyba będzie wyglądać śmiesznie :P Raczej wziąłbym B450 Gaming Plus MAX / Tomahawk MAX w pełnym ATX.

No i procek, dopłata do 3600X względem 3600 nie ma sensu. Za zaoszczędzoną kasę kup sobie cooler, wystarczy tu Fortis 3 spokojnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem mortar bo to to samo co tomahawk ale ma więcej usb z tyłu na czym mi zależy(już mortar ma 1 mniej niż moja poprzednia płyta). Nie słyszałem nic o gaming plus max ale tu ta sama historia co Tomahawk tylko 6 slotów usb. 3600x traktuje jako dopłatę za OC 3600 bo nie znam się na OC w ogóle i chyba już się za to nie wezmę. Z tego względu też raczej coś bez OC z ramu bym wolał, zostać przy tych co mam czy jest coś lepszego? SX6000 Pro to 100 więcej więc spokojnie się doda

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emiel Roznica pomiedzy 3600 a 3600X to 1-3 fpsy w grach. Dla mnie niewarta doplacania 150 PLN, kiedy ewentualnie pokusilbym sie o dorzucenie paru stowek i kupno 3700X. W fpsach ~10% bardziej wydajny w grach, a biorac pod uwage, ze ma 8 rdzeni i 16 watkow starczy Ci na pare lat dluzej niz bedace obecnie sensownym mimimum 6/12. Brakujace rdzenie, mimo tylko 10% fpsow straty, beda Ci gry przycinac. Oczywiscie za jakis czas, ale biorac pod uwage, ze nadchodzace konsole beda miec niezle 8/16 procki... A najchetniej pewnie przez najblizsze 5 lat wymienilbys jedynie grafike.

Jest nawet w twoim zestawie bez zalu na czym oszczedzac, by zlozyc zestaw z 3700X. Postawilbym na tansze, a chlodne i ciche obudowy od Silentium PC za 2-3 stowki (np. Regnum, Armis). Jako ze nie bedziesz podkrecac - Dark Rock Pro 4 to niepotrzebnie mocny i glosny overkill do tych prockow. Proponuje Arctic Freezer eSports 34, ktore sa akurat na przecenie - w pelni wystarczajce, z najcichszych coolerow na rynku, a zobacz jakie sliczniutkie: https://www.morele.net/komputery/chlodzenie-komputerowe/chlodzenie-cpu-633/?q=esports 34

Oszczednosc na 3600X 150PLN + oszczednosc na budzie 150/200 PLN + oszczednosc na coolerze 200 PLN. I mamy kaske na 3700X.

Jesli chcesz dorzucic stowke na najcichszy cooler na rynku, ktory jest jeszcze mocniejszy (mocy akurat nie potrzebujesz): https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-scythe-ninja-5-scnj-5000-6238769/ W tydzien sprzedali 20 sztuk i znowu jest niedostepny, ale nie wiem, gdzie bedziesz kupowac.

Z 2070S polecam Palita Jetstreama. Cichszy od Gaming OC i bywa tanszy. Sam mam karte, ktora wybrales, ale partia, ktora obecnie jest w sklepach ma duzy problem piszczacych cewek. Ja cale szczescie mam wczesniejsza partie (i moze farta) i nie mam tego problemu. Maja tez glupio ustawiona krzywa wentylatorow, a watpie, ze chcesz sie tym bawic.

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie że to w sumie też moje narzędzie pracy, jako że wczasach Korony nauczanie głównie przez neta więc trochę środków firmowych zaprzęgłem ^^. 

Procek: Ryzen 9 3900x

Płyta: Aorus Elite x570

Ram: G.skill tridentz neo 3600 cl16

Zasilacz: SilentiumPC Supremo FM2 650W 80 Plus Gold

Obudowa: Cooler Master h500

Dysk: SX6000

Karta padło na ASUS RTX2070 SUPER DUAL EVO 8GB bo był tani i nie znalazłem nic poza dobrymi reckami, a jak wyjdą 30xx to się w przyszłym roku sprzeda i zamieni na 3080ti czy cuś. 

Sprzęt kupiony więc temat do zamknięcia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...