Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kronos

[PSP] Problemy z ekranem

Polecane posty

Witam! Mam taką dziwną rzecz z ekranem. Mianowicie dookoła niego jest migocąca, półprzezroczysta ramka o zaokrąglonych krawędziach. wyświetla się ona przy brzegach ekranu przez cały czas, aczkolwiek przy niektórych kolorach wyświetlanych zawartości jest widoczna mniej, więcej lub wcale. Czy to jest normalne? Też tak macie? Czy tak ma być? Co z tym zrobić? I czy w psp 3000 które ma lepszy ekran też tak jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz wzrok snajpera? Ja myślałem wcześniej o przebarwieniach na plastiku, bo one czasami wyglądają tak jakby coś się stało z wyświetlaczem. Ale nie, to raczej nie to. Ciężko powiedzieć co się stało, bo pierwszy raz się z takim czymś spotykam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę, to 3k jest trochę droższe, a 2k jeszcze można bez większego problemu znaleźć w sklepach.

Jeszcze raz powtarzam, że ciężko powiedzieć. Dobrze by było zadzwonić na infolinię i się wszystkiego dowiedzieć.

Mnie się pytasz czemu nikt inny nie pisze? :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N.p. w sklepie Electro World jest PSP 3k w pakiecie z grą LEGO Batman za 499 zł (ale to promocja to dlatego -33% a nad w/w ceną jest stara przekreślona, która wynosi 749 zł) A w media expert (to właśnie tam kupowałem konsole( kosztuje 645 i też z grą (nawet dwiema Ratchetem i God of war) w promocji która trwa do 28 kwietnia. To właśnie tam powinienem się udać po ewentualne reklamacje, bo tam konsolkę kupowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem! Zrobił mi się martwy piksel na ekranie PSP 2000 po roku jego bezproblemowego użytkowania. Jest on dosyć duży i świeci na zielono, czerwono i niebiesko (nie widać go na ciemnym tle). Co z tym zrobić? Wymienią mi to w sklepie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od firmy, ja na ekranie mam jeden pixel który czasami zachowuje się normalnie, a czasami perfidnie robi się zielony, niezależnie od tego co jest akurat wyświetlane. Powiedziano mi że do reklamacji przyjmują od 3 martwych pixeli wzwyż. Zadzwoń/przejdź się do Sony Center i spytaj czy w ramach gwarancji ci to wymienią. Inna sprawa to to że PSP można reklamować w rok po zakupie (chyba że odpłatnie przedłuży się gwarancję).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja jest chyba na 2 lata nie? Ale ja pełnego roku jej (konsolki) nie używam jeszcze, rok minie gdzieś tak w sierpniu, napisałem że rok ją używam dla ułatwienia :D (a w monitorach LG wymieniają już od jednego piksela, przy czym gwarancja na piksele jest osobna niż na monitor i krótsza [bodaj 2 miesiące ja miałem])

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że na początku te piksele pojawiały się na bardzo wielu egzemplarzach - błąd fabryczny. Sony podjęło się wymiany wadliwych konsolek za darmo. Było to zaraz po rozpoczęciu produkcji. Nie wiem jak teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten pixel świeci na kolorowo, a nie czarno, to to jest tzw. hot pixel. Możesz spróbować go "rozgrzać". Poszukaj w necie specjalnego programiku. Druga sprawa: Sony nie wymienia konsol z bad i hot pixelami (przynajmniej tak było z moim PSP-1000). Możesz kupić na allegro ekran do PSP i spróbować wymienić go samodzielnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...