Skocz do zawartości
WarriorOfGloom

Laptop "biurowy"

Polecane posty

Witam!

Szukam następcy dla mojego starego laptopa(HP Elitebook 8560p: I5 2540M, Radeon HD 6470M, 15.6 Cala, 8GB Ramu). 
W zupełności mi wystarczał natomiast prawdopodobnie zdycha w nim obecnie grafika(a zintegrowana nie jest obsługiwana?? chyba że się da ją jakoś włączyć :d) to może dobry moment na coś nowego.

Zastosowania: Głównie kilka kart przeglądarki plus jakieś IDE, ale jak mówiłem poprzedni sobie dawał radę nawet. Jako, że w akademiku mam blaszaka będę go odpalał raczej głównie jak będę na jakichś wyjazdach, u rodziców na święta, na uczelni itd.
Wymagania:
Procesor: nie gorszy od tego ze starego laptopa?
Dedykowana grafika: może jej nie być, docelowo nie będę uruchamiał na nim gier a nawet jeśli to integra sobie poradzi.  W sumie nie wiem czy ten radeon jest lepszy od obecnych kart zintegrowanych.
RAM: Fajnie by było 16GB ale pewnie budżet nie styknie to może być 8 ale z możliwością łatwego dołożenia drugiej kości(kiedyś słyszałem, że w niektórych modelach to problem).
Dysk: Chciałbym slot na m2, ale możne budżet nie syknie na sam dysk więc tymczasowo wsadzę sobie ssd sata ze starego(o ile kieszeń na dysk sata to nadal standard xd)
System: Posiadam
Matryca: Stary rozmiarowo był w porządku

Budżet: To w sumie pytanie do was ile musiałbym wydać na sprzęt spełniający te wymagania. Myślę, że znalazło by się coś między 2500-3000?

Z góry dzięki za porady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...