Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Evunio

Podkręcanie Asus Ati Radeon HD4850 512mg

Polecane posty

Otóż nie wiem jakim programem podkręcić mojego Radeonka.Próbowałem już Riva Tunerem(na początku po włączeniu programu wyskakiwał mi jakiś glupi komunikat).Więc gdy juz ją podkreciłem do:

Aktowanie GPU z 500 do 700Mhz a Taktowanie pamięci z 700 na 1100MHz.Grałem w Assassin's Creed z godzinkę,wszystko było dobrze.Tempertature miałem w stresie z 70 stopni.Postanowiłem zagrac sobie w crysis wars.Pograłem troche i tu nagle zacieła się na chwile gra.(wyskoczył komunikat od Ati że chyba akcelator graficzny nie odpowiada na sterownik i został zresetowany i tak co 2 minuty.I tu mam prośbę czy mogliubyście podać jakiś program do podkrecania ktory jest dobry i bedzie pasował do podkrecenia mojego hd4850 i zebyście napisali mi szzegolową instrukcje do niego.Z góry dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL

Mamy ci napisać szczegółową instrukcje do programu? Takowa powinna być dołączona do Riv.Tun.:) Poza tym RivaTuner jest bardzo dobra do podkręcania Radków, tylko ty nie umiesz tego, najwyraźniej, zrobić. Już na wstępie widać, że przesadziłeś z tymi zegarami i grafika się po prostu przegrzewa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Riva Tuner has not beed tested with the currently installed display driver.is is strongly recommended to upgrade

Riva tuner to a new version,otherwise it may not work properly because the driver is not officially supported"

TEn komunikat ignorować.Według mnie tu jest napiszane że program nie był testowany z moimi sterownikami i zeby sciagnac nowa wersje.ja mam 2.24.Nowszej nie znalazłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,że niewiedziałem na początku co i jak,to nie musisz ze mnie drwić.Chyba to oto chodzi,że jak nie umiem czegoś zrobić czy nie jestem czegoś pewien to pytam się "tych",którzy wiedzą jak to zrobić,a oni mi pomagają.Nie jestem alfa i omega,i ty z pewnością też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób to najlepiej małymi kroczkami. Najlepiej co 10 MHz-ów...Potem dokładny teścik, monitoring ważnych parametrów i jeżeli wszystko będzie grało to znów powtarzasz sprawę. Wiem, że jest to czasochłonne itd. Ale takim właśnie sposobem możesz w bezpiecznym stylu "wyniuchać" max ustawienia dla Twojej karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy, jeśli chesz sprawdzić max OC dla benchamrków to Vantage czy 06 jest ok, ale jeśli zależ Ci na codziennej pracy kart z wiekszymi zegarami, podkręć zrób benchamark (szybciej niż załadowanie gry i potem jakiegos jej poziomu) do jakiś zadowalającej bariery częstotliwości później sprwdź w grze dla pewności, jakieś pol godzinki pograj i powinno być ok

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...