Skocz do zawartości
PeterP

Działanie nowego komputera

Polecane posty

Cześć,

od dwóch miesięcy użytkuję poniższy zestaw komputerowy:
Intel i5-9500, MSI H370 Gaming Pro Carbon,  HyperX 16GB 2666MHz Fury Black CL16, MSI Geforce RTX 2060 Super GamingX,  dysk SSD Adata 1TB M2 PCIe NVMe XPG SX6000 Pro, zasilacz Seasonic Focus GX 650w 80 Plus Gold, monitor Dell P2319H, Windows 10
Wszystkie sterowniki i system są aktualne.
Mam dwa takie zjawiska:
1. Od samego początku, za każdym razem tylko przy pierwszym uruchomieniu monitora (po podłączeniu zasilania) obraz pokazuje się dopiero po załadowaniu systemu. Później przy włączaniu i ponownym uruchamianiu jest już ok. Monitor podłączony jest kablem DP, który był w zestawie z monitorem.
2. Co kilka dni przy uruchamianiu komputera przed załadowaniem systemu uruchamia się sprawdzanie dysku(dokładnie checking file system). Nie znajduje żadnych błędów. Profilaktycznie sprawdziłem niedawno dysk ScanDiskiem - żadnych błędów i użyłem program do sprawdzenia dysku Crystal Disc Info - również wszystko ok.

Ogólnie komputer chodzi prawidłowo, żadnych zawieszeń, zamuleń i innych problemów. Jako że to nowy komputer chciałem się dowiedzieć czy te rzeczy są prawidłowe czy coś jest nie tak ?

 

 

 

Edytowano przez PeterP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, PeterP said:

1. Od samego początku, za każdym razem tylko przy pierwszym uruchomieniu monitora (po podłączeniu zasilania) obraz pokazuje się dopiero po załadowaniu systemu. Później przy włączaniu i ponownym uruchamianiu jest już ok. Monitor podłączony jest kablem DP, który był w zestawie z monitorem.
2. Co kilka dni przy uruchamianiu komputera przed załadowaniem systemu uruchamia się sprawdzanie dysku(dokładnie checking file system). Nie znajduje żadnych błędów. Profilaktycznie sprawdziłem niedawno dysk ScanDiskiem - żadnych błędów i użyłem program do sprawdzenia dysku Crystal Disc Info - również wszystko ok.

Kiedyś miałem problem z tym, że musiałem parę razy komputer uruchomić i restartować by mi monitory zaczęły działać. Rozwiązaniem okazał się update BIOSu.

Czy to też wykonywałeś ? Co do sprawdzania dysków nie jestem pewien co to może triggerować :/ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...