Skocz do zawartości
buttonek

Puszka za ~5200-5500

Polecane posty

Cześć, 

naszła mnie świąteczna myśl o spełnieniu swojego pseudo-marzenia i kupienia w końcu  jakieś solidnej puszki. Chciałbym prosić o rady i wskazówki:
 

  • Budżet na komputer: 5200 -5500
  • Części do kupienia: Puszka i to co do niej ;) 
  • Czy wliczyć system w cenę: nope
  • Zastosowanie komputera: gaming + użytek "codzienny", nie mam w planach obróbki graficznej czy wideo. A w razie potrzeby to w co celuję powinno chyba wystarczyć do ewentualnych podstawowych zabaw. 
  • Preferowany sklep: bez znaczenia o ile wszystko będzie dostępne w 1 miejscu, celowałem w morele 
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): LG 24MP59G (75hz, IPS, 24" 1920x1080)
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: nie wykluczam 
  • Termin zakupu komputera: Niebawem, choć gdyby byłą potrzeba to  jestem w stanie poczekać z miesiąc czy dwa :)
  • Dodatkowe uwagi:

    Posiadam wszystkie potrzebne peryferia, potrzebuję jedynie to, co tak naprawdę najważniejsze - serce i mózg mej wymarzonej "bestii" 
    Wstępnie złożyłem sobie koszyk widoczny w załączniku, ale do żadnej z tych części nie zdążyłem się przywiązać więc bez żalu wymienię- składałem to trochę na czuja i po pobieżnym sprawdzaniu benchmarków - dawno wypadłem z obiegu i nie wiem co jest teraz "cool". W koszyku wyszło około 5200 ale nie jestem pewny czy dołączone chłodzenie tu starczy czy trzeba coś dołożyć, do 5500 bez większych problemów to zrobię, a dalej...no cóż, myślę że 6000 pln to max gdyby miało to zagwarantować jakiś niebywały skok jakości, ale chciałbym raczej pozostać przy widełkach 5000-5500

    Nie interesują mnie żadne diody, ledy, fajerwerki RGB itp.  Im prostsze i bardziej estetyczne części tym lepiej ( i widząc trendy również taniej).
    Obudowa może być czarna, biała szara albo różowa w żółte kropki -  interesuje mnie tylko jej funkcjonalność :)

    O ile to ma znaczenie - posiadam dodatkowy, zewnętrzny dysk 1TB na media i większość gier, na SSD planuję mieć system i ze 2-3 gry które będę aktualnie ogrywał (jedną jest zwykle LoL, a drugą będzie Wiedźmin 3, którego przejścia na high detalach nie mogę sobie odmówić ;) )

    Chciałbym, żeby taka puszka starczyła na jakiś czas, żebym za ~3 lata, o ile czas i plany pozwolą, nadal mógł pozwolić sobie na rozgrywkę w jakiś nowszy tytuł. 
    Internet będzie po kablu, na karcie sieciowej z wifi mi nie zależy.

    To chyba wszystko co mogłem uwzględnić, jeśli ktoś poświęci swój czas na ocenę i poradę - z góry dzięki i wesołych świąt :)

    Pozdr.


 

79838889_2412998895681971_6086481975743348736_n.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś w stanie dorzucić te 3 stówki to można pokusić się o zestaw z wydajniejszą kartą graficzną:

https://proline.pl/koszyk/be8daea6

Poza tym lepszy RAM, lepsza obudowa, płyta główna z mocniejszą sekcją zasilania, dodatkowe chłodzenie na CPU (box jest głośny pod obciążeniem), lepszy SSD.

Przy montażu chłodzenia na CPU ten środkowy wentylator daj trochę niżej - to będzie jeszcze chłodził przy okazji sekcję zasilania procesora na płycie głównej ;)

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...