Skocz do zawartości

Far Cry (seria)


Gość kabura

Polecane posty

nie wiadomo może?!! :rolleyes: ale ja se nie kupie FC2 nie tylko że komp i wymagania ale że nie bedzie Trigenów .Dla mnie ta gra po prostu nudna była dopuki nie pojawiły się genetycznie mutowane małpy :D :D . A tak wogóle to czy w FC2 ma byc zupełnie inny bohater??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo może?!! :rolleyes: ale ja se nie kupie FC2 nie tylko że komp i wymagania ale że nie bedzie Trigenów .Dla mnie ta gra po prostu nudna była dopuki nie pojawiły się genetycznie mutowane małpy :D :D . A tak wogóle to czy w FC2 ma byc zupełnie inny bohater??

A dla mnie zupełnie odwrotnie. Dla mnie Far Cry się skończył w momencie gdy pojawiły się te mutanty. Poprostu przestałem grać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi właśnie całą przyjemność z grania zapesuły mutanty, podziemne bazy itp. Podobała mi się wolność sposobu eksterminacji najemników na zalanych słońcem plażach czy w rozległej dżungli. Jak kończyła się amunicja to wcale nie było łatwo - zwłaszcza że Far Cry wysoko postawił poprzeczkę jeżeli chodzi o AI przeciwników. Dlatego cieszę się, że w FC2 zrezygnowali z tych wszystkich głupot SF - jakbym miał na nie ochotę to mogę zagrać w Half Life, Quake'a, Doom'a etc. Nie lubię hybryd - wstawki z mutantami raczej psują jakiś fajny, stworzony na początku gry klimat (vide Far Cry, czy Return to Castle Wolfenstein).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te mutanty dawały takie coś że trzeba sie wszystkiego spodziewac (fajny był fragment gdzie w jakiejs bazie czy bunkrze sie szło i mutanty z tyłu atakowały)[ale wkurzające sa te niewidzalne] a najemników dalej mogłeś na wiele sposobów eksterminowac {przez szyby wentylacyje sie skaradac czy cos}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru będzie ok. 10 bohaterów. Czyli będzie inny bohater(ka).

Bohater. ma nie być grywalnych postaci kobiecych.

Co do poziomu trudności - na najprostszym (Casual) gra ma się nadawać do przejścia dla ludzi, którzy nigdy nie grali w FPS-a, czy też "mają jedną rękę", jak powiedzieli twórcy. Za to na ostatnim poziomie (Insane) ma być naprawdę BARDZO BARDZO ciężko.

Co ważne - będzie można zmieniać poziom trudności w czasie trwania kampanii. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to fajnie, szykuje się niezła zabawa( Zawsze gram na Higszym :) poziomie trudności).

Byle by tylko Ubi nie przesadziło, tak jak to miało miejsce np z AVP2( rozgrywka marines na najtrudniejszym poziomie trudności).

Edytowano przez mrowczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ważne - będzie można zmieniać poziom trudności w czasie trwania kampanii. :)

O, to jest bardzo, bardzo fajne. Zawsze grałem na hardzie, a że FPSy są coraz krótsze ma to tym większe uzasadnienie (zawsze kilka godzin zabawy więcej). Ale czasami twórcy przeginają z niektórymi poziomami - w niejednej grze możliwość chwilowego obniżenia poziomu trudności zaoszczędziłaby mi sporo nerwów (bo GodMode jest poniżej poziomu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem Far Cry'a to powiem tak: zasłużył sobie na tą CD-Actionowską słynną dziesiątkę! Trudno dopatrzeć się w niej jakichkolwiek błędów, grafika - pomimo że od premiery minęły cztery lata - nadal może się podobać, jedyne do czego można się przyczepić jest lokalizacja czyli polskie wydanie i niezbyt trafiony dubbing. Czekam na Far Cry'a 2, i pomimo tego, że nie będzie tam mutantów, zapewne to będzie wyśmienita zabawa. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ubisoft podało wymagania Far Cry 2 i prezentują się one następująco:

Wymagania minimalne:

Procesor:

Pentium 4 3.2 Ghz, Pentium D 2.66 Ghz, AMD Athlon 64 3500+ lub wyższy model

Karta graficzna:

NVIDIA? 6800 or ATI?X1650 lub wyższy model

Shader Model 3

256 Mb pamięci

Pamięć: 1 G

Napęd: DVD-ROM

Parametry rekomendowane:

Procesor:

Intel? Core 2 Duo Family, AMD?64 X2 5200+, AMD? Phenom lub wyższy model

Karta graficzna:

NVIDIA? 8600 GTS lub wyższy model

ATI?X1900 lub wyższy model

512 Mb pamięci

Pamięć: 2 G

Dźwięk: rekomendowana karta dźwiękowa 5.1

Napęd: DVD-ROM

jak dla mnie rewelacja :) Będzie u mnie hulało na najwyższych :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja... jak ja patrzę na oficjalne "wymagania" to czasem chce mi się śmiać :P Zwykle jest tak, że kompy nie spełniające minimalnych wymagań są w stanie pociągnąć grę, a kompy znacznie przekraczające rekomendowane wymagania nie są w stanie udźwignąć gry na najwyższych ustawieniach :P

W ogóle to kiedy Far Cry 2 ma wyjść?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis mi poszedł, więc i FC2 pójdzie xP

M. -> w IV kwartale, więc pewnie w listopadzie, tak jak Crysis w zeszłym roku.

Zapowiada się przyjemnie. Środowisko jak dla mnie o wiele lepsze. Jakoś bardziej podnieca mnie dzika Afryka niż tropikalne wyspy z FC i Crysisa. W końcu to będzie jakaś odmiana. Podobają mi się efekty zmiany pory dnia, pogody itp. Tylko trochę dziwnie wygląda działanie miotacza ognia. Jakoś tak sztucznie. Przynajmniej z tego co widziałem. Ten z CoD:WaW wypada o wiele lepiej (na gameplayach dotychczasowych przynajmniej). Ale i tak będzie nieźle. Ogromny teren gry, misje poboczne, zawsze można sobie zrobić wycieczkę - szkoda, że nie na Kilimandżaro xP I bardzo dobrze, że w końcu nie będzie żadnych potworów/kosmitów. Fajnie zapowiada się też "zmienność" charaketeru bohtaera w zależności od jego poczynań. No i latanie na lotni nad Czarnym Lądem - miodzio. Ogólnie poruszanie się pojazdami w FC i Crysisie były dla mnie bardzo miłym przeżyciem. Czekam na demko. Mam nadzieję, że FC2 będzie co najmniej tak dobry jak Crysis.

Edytowano przez ZdeniO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja liczę, że będzie lepszy od Crysisa, bo ten oprócz ciekawych rozwiązań typowy technicznych (grafika, fizyka) nie oferował nic rewolucyjnego, nie było w nim - przynajmniej w moim odczuciu - klimatu. Chociaż trzeba od razu zaznaczyć, że FC2 na pewno nie bedzie potomkiem w linii prostej pierwszego Far Cry'a, w końcu jego spadkobiercą był tworzony przez Crytek Crysis...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja liczę, że będzie lepszy od Crysisa, bo ten oprócz ciekawych rozwiązań typowy technicznych (grafika, fizyka) nie oferował nic rewolucyjnego, nie było w nim - przynajmniej w moim odczuciu - klimatu. Chociaż trzeba od razu zaznaczyć, że FC2 na pewno nie bedzie potomkiem w linii prostej pierwszego Far Cry'a, w końcu jego spadkobiercą był tworzony przez Crytek Crysis...

Zgadzam się. FC2 będzie takim lepszym kuzynem Crysisa. Ma klimat, ciekawe pomysły itp. Na FC2 czekam bardziej niż na Crysisa. Crysis nie miał tego co będzie miał FC2: KLIMAT. Rozgrywka będzie dynamiczna, fajna. Grafika będzie podobna do Crysisa. Crytek widząc, że FC2 jest niezły szybko przyszykował Warchead. Nie wiem po co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...