Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Wiesz bracie, grafika to jedno, licencja to drugie a pomysł na grę to trzecie.

Dokładnie.

Mnie jednak wciąż się marzy kontynuacja myślę, że można juz powiedzieć legendarnego Far Cry'a. Może być i "stary" engine tylko aby był klimacik i rozgrywka pierwowzoru. A będę się cieszył i klaskał uszami jak dziecko...Jakby jeszcze zrobiono sequel FC na Cryengine 2 to juz poezja...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak wielkie molochy w stylu EA czy Ubisoftu potrafią "zakopać" nie jeden zloty pomysl na gre w imie zyskow. Posluże sie przykładem wykupienia przez Ubi technologi Cryengine...Co z tego wyszlo kilka wersji na konsole a na PC nawet mision packa nie wydali...Podzielam Twoje obawy co do planow EA wzgledem Cryebgine 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jeżeli EA rzeczywiście ma prawa na wyłącznosć co do Cry Engine 2 - można się spodziewać iż nie jedna gra na nim się ukaże. Ot EA (najwidoczniej) wie lepiej jak wykorzystać swoje milionowe inwestycje by zwróciły się po dziesięciokroć. :D

A w każdym bądź razie nie słyszałem jeszcze o przypadku by EA zmarnowało dobrą okazję na solidny zarobek...

No i co to by było gdyby grupa utalentowanych programistów EA (nie są to osoby za bardzo "twórcze" ale jak by nie patrzeć Elektronicy mają dosyć dobrych "rzemieślników" fachu programistycznego) połączyła technologie CE 2 i Unreal Engine 3 - O.o

Totalny pogrom! xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wooow !!! Kilka miechów po zakupie nowej karty (GF 7600GS) postanowiłem sobie znowu zagrać w Far Cry'a, ale oczywiście na full detalach. I szczęka znowu rypła o klawiaturę - przede wszystkim perfekcyjnie wyglądająca woda (można zobaczyć gdzie jest płytko/głęboko, gdy się w niej zanurkuje widać mnóstwo glonów, rybek, baniek itd.). Urzekły mnie także doskonałe cienie i śliczne pocztówkowe krajobrazy. I pomyśleć, że to gra z I połowy 2k4... Chyba sobie przejdę jeszcze raz :) , a dycha w 999% zasłużona.

P.S. - szczękę mam na klawie więc mogą być literówy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest cudowna! Na mikołaja dziewczyna mi kupiła. Zawsze chciałem w to zagrac a tu polska wersja jezykowa za 24,99 zł. Zaś grafika powala cieszy oko i powoduje ze kopara opada....1280x1024 ze wszystkim czym sie da i sie człowiek czuje jak na wczasach. I ten lostowy kilmat :D Ide grac dalej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy kopara opada to juz bardziej od sprzetu zależy

Nie obawiaj się, wycisnąłem z Far Cry'a wszystko co się dało. ;)

a przypominam, że jest patch z HDR-ami.

Również przypominać nie musisz. :P

A gra jest na poziomie, to przyznaję bez bicia, choć mnie jakoś nigdy nie wciągała specjalnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem Far Cry'a na początku lipca 2005 roku, czyli na wakacjach. Niesamowicie wciąga!! Mój sprzęt dźwigał na max detail bez zacięcia!! Gra warta polecenia, naprawdę - FENOMEN FPS! 8) Pozdrawiam niewidocznych bydlaków z lasu, gdzie chyba siedziałem z 6 dni, hehe... :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie tak w FC gram.. I poprawiłbym tylko jedną rzecz. Cienie na broni w dżungli. Są takie.. kanciaste.. Nie widać tego gdy sie idzie, ale jak sie stanie..

Tak samo można w sumie było zrobić ruchomą roślinność. Znaczy sie jak gracz by szedł to liście by sie ruszały tak jak w rzeczywistości. Choćby na niektórych levelach jest zrobione że folie różne sie poruszają..

No i pytanko mam: Ściągnąłem patha 1.4 i HDR nie widać jakoś ani w opcjach ani nigdzie w grze. A wszystko na max. Moja karta to GF 7600 GS. Jak sie te HDR włącza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no też mam wrażenie że eld przesadził... 10/10 FC sie nie nalezy.

Mam kilka wątpliwości nawet do samej grafy.. gdy jesteśmy w dżungli to na broni widać cienie drzew. A na ziemi już nie... Podobnie mam zastrzeżenia do tego czemu twórcy nie zrobili ruchomej roślinności? Chyba nie byłoby to wielkim wyczynem skoro folie w laboratoriach sie poruszają..

Ogólnie jednak gra jest OK. Dałbym jakieś 9/9+. Daje rade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi ocena FC pasuje i to bardzo. IMO jedna z niewielu ocen wystawionych przez elda z jaką się w pełni zgadzam. Wedeług mnie Far Cry jest nie mniejszym przełomem w FPSach niż Quake czy HL1 (a nawet większym). I skoro Obek dostał dychę to dlaczego FC miałoby nie dostać? Co do tych cieni to... przecież był początek 2004 (no 1 kwartał) i nikt nie wymagał żeby wszystko rzucało cień na wszystko. Wtedy takie rzeczy to było zjawisko nadprzyrodzone, żeby taka ładna gra chodziła na przeciętnym sprzęcie np. na moim. Co prawda na max nie dawał rady, ale na medium przycięło się lekko raz lub dwa w czasie gry, a już taki HL2 przycinał mi się na low na tym samym sprzęcie i z wcale nie lepszą grafiką. Więc FC dyszka należy się tak samo, jak Romanowi G. nie należy się posada ministra edukacji, czyli bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jak czytam, że 10 się nie należy, bo "cieni drzew nie ma na ziemi, a na broni są", to rozumiem co czują czasem konsolowcy :| Świetny klimat, piękna grafika( tutorial- chyba prezentacja silnika, zwłascza wyjście z bunkra- oszołomiony byłem :o ), kapitalne AI, spora intensywność, ale i duże napięcie, świetne mapy, swoboda, różne sposoby przechodzenia misji, każdy wróg jest śmiertelnym zagrożeniem, świetna grafika, wielka grywalność, niskie wymagania. Mógłbym wymienić jeszcze sporo, ale po co? 1/5 tych argumentów upoważania do dania dychy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to miałeś coś zepsutego w kompie.. Bo u mnie i kilku znajomych HL2 lepiej chodził niż FC.. I można było włączyć bajery różne..

ten post mogę powtwierdzić, gdyż właśnie tak miałem - hl2 chodził o niebo lepiej od far cry`a

Mam teraz wielką prośbę - może ktoś z was zapodać jakiś link do spatchowania gry do wersji 1.4 z 1.0?(nie jestem pewien co z tymi wersjami są tam jakieś dziwne nazwy, więc nie wiem, który pobrać)

Liczę na waszą pomoc!

Awsed

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia... To ja mam Athlon 64 3000+, 1 GB RAM i GF 7600GS i obie gry ze wszystkimi możliwymi bajerami... I nie widze różnicy jakiejś w działaniu..

Dziwna sprawa.. Ostatnio z ciekawości szukałem obrazów z far cry z HDR.. No i znalazłem. I jak ostatnio pisałem że u mnie cienie drzew jakieś takie kanciaste są to na screenie wyglądały bardziej realistycznie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...