Skocz do zawartości

Far Cry (seria)


Gość kabura

Polecane posty

A moim zdaniem silniczek Obliviona to totalne nieporozumienie tak jesli chodzi o technologie w nim użyte oraz o jakość obrazu przez niego generowaną - czy wspominałem już kiedyś iż Obek wydaje mi się po prostu brzyyydki? :D

Więc póki co Cry Engine i Source to moim zdaniem najlepsze silniczki na rynku. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem silniczek Obliviona to totalne nieporozumienie tak jesli chodzi o technologie w nim użyte oraz o jakość obrazu przez niego generowaną - czy wspominałem już kiedyś iż Obek wydaje mi się po prostu brzyyydki? :D

Więc póki co Cry Engine i Source to moim zdaniem najlepsze silniczki na rynku. ^^

Racja, racja. Far Cry i Hl2 są nie pokonane jeżeli chodzi o silniki. Choć ja wolę Sourca. Bo silnik Dooma 3 blado przy nich wypada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Obek jest ładny mi się podoba a u mnie królują CryEngine i .... Avalanche czy jak tam się silnik JUst Cause nazywa są błędy ale idzie na większości sprzętu i wygląda jak Far Cry zresztą wielki świat nam to rekompensuje bo jest to chyba heh chybą? To jest największy świat w grze chociaż w FC też był duży tylko trochę nie wykorzystany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Obek przedewszystkim jest zle zoptymalizowany i z Cryengine nie ma raczej szans. FarCry po zainstalowaniu patcha 1.4 i wlączeniu HDR'u naprawdę odmienia swój wygląd. Na Cryengine można spokojnie zrobic jeszcze pare gierek w tym FC2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwego oblicza nie pokazał bo jedynie jedną grę na nim napisano, a oczywistym jest iż ta "pierwsza" nie wyciśnie wszystkich soków.

No i nie został wykorzystany w innych produkcjach prawdopodobnie przez złą politykę firmy - sprzedali technologię Ubisoft'owi który zaczął ją "konsolizować" najpierw pod Xbox'a, potem pod X360 a teraz jeszcze pod Wii... yyy.

A widocznie Valve na takich sprawach zna sie lepiej skoro kilka gierek w oparciu o ich Source powstaje. :D

(Dark Messiah of Might & Magic - genialna! :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pomysł sprzedaży praw Ubisoft'owi to pomyłka...Osobiscie ubolewam nad faktem, że potencjał Cryengine nie zostal wykorzystany. Nie skorzystac z takiego silniczka to grzech. Mam nadzieje, że Cryengine 2 nie podzieli losu swego poprzednika. Najlepiej jak Crytek w swojej polityce tak jak powiedziałeś zacznie się wzorować na Valve. Ile to juz gierek kozysta z ich technologi: Sin Episode, Vampire BL teraz świetny D&M tylko pozazdroscic takiego marketingu...Cóż teraz pozostaje mieć nadzieje, że w końcu ujrzymy Far Cry'a 2 :D:D wszystko jednak w rękach Ubi :( .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pomysł sprzedaży praw Ubisoft'owi to pomyłka...Osobiscie ubolewam nad faktem, że potencjał Cryengine nie zostal wykorzystany. Nie skorzystac z takiego silniczka to grzech. Mam nadzieje, że Cryengine 2 nie podzieli losu swego poprzednika. Najlepiej jak Crytek w swojej polityce tak jak powiedziałeś zacznie się wzorować na Valve. Ile to juz gierek kozysta z ich technologi: Sin Episode, Vampire BL teraz świetny D&M tylko pozazdroscic takiego marketingu...Cóż teraz pozostaje mieć nadzieje, że w końcu ujrzymy Far Cry'a 2 :D:D wszystko jednak w rękach Ubi :( .

Niestety w rękach Ubi przecież ubi mogło np. zastosować silniczek w PoP: Dwa Trony a nie pisać tą grę na leciwym już silniku Duszy Wojownika bo według mnie Dwa Trony były BRZYDKIE ,ale to już błąd wyłącznie Ubi i miejmy nadzieję ,że niedługo to naprawią i wydadzą jakąś grę np. LOSTY na silniczku Far Cry'a bo z tej listy co była w necie widziałem ,że był tytuł LOST ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pomysł sprzedaży praw Ubisoft'owi to pomyłka...Osobiscie ubolewam nad faktem, że potencjał Cryengine nie zostal wykorzystany. Nie skorzystac z takiego silniczka to grzech. Mam nadzieje, że Cryengine 2 nie podzieli losu swego poprzednika. Najlepiej jak Crytek w swojej polityce tak jak powiedziałeś zacznie się wzorować na Valve. Ile to juz gierek kozysta z ich technologi: Sin Episode, Vampire BL teraz świetny D&M tylko pozazdroscic takiego marketingu...Cóż teraz pozostaje mieć nadzieje, że w końcu ujrzymy Far Cry'a 2 :D:D wszystko jednak w rękach Ubi :( .

Niestety w rękach Ubi przecież ubi mogło np. zastosować silniczek w PoP: Dwa Trony a nie pisać tą grę na leciwym już silniku Duszy Wojownika bo według mnie Dwa Trony były BRZYDKIE ,ale to już błąd wyłącznie Ubi i miejmy nadzieję ,że niedługo to naprawią i wydadzą jakąś grę np. LOSTY na silniczku Far Cry'a bo z tej listy co była w necie widziałem ,że był tytuł LOST ....

Przepraszam Cię, ale czy FAKTYCZNIE NA TEN TEMAT odpisywałeś ??:P

No pszepraszam bardzo ale dyskusja się toczy o tym ,że Ubi nie wykorzystało dobrze Cryengine a Cryengine jest ściśle związany z Far Cry'em bo na nim ta gra idzie więc napisałem jakby mogło go sensowniej wykorzystać bardziej nie na temat to ty napisałeś :x :wink:

Z interpunkcji nigdy dobry nie byłem na teście po podstawówce miałem 38 pkt dwa odjęte za interpunkcje... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w PoP'ie to pewien nie jestem, ot gra opiera się o trochę inne motywy, w każdym bądź razie mocno trzeba by było zmodyfikować CE do tej gry...

Ale mając taką technologię w posiadaniu mogli pokusić się o zlecenie któremuś z wewnętrznych studiów deweloperskich jakiejś nowej, świerzej gry w tropikach - dużo roboty by przy tym nie mieli zwarzywszy że całą grafikę mieli by przygotowaną. :D

Było już jakieś potwierdzenie jakoby FarCry 2 miał być oparty o zmodyfikowany CryEngine ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Wszystko było fajnie pięknie dopóki nie pojawiły się potworki.

Zapewne jakby niebyło owych potworków ludzie narzekaliby na brak urozmaicenia...Tylko żołdaki Krigera. Tak czy innaczej byloby zle. Ale swoją drogą niektóre potworki wymagałyby większego dopracowania.

Efekty graficzne bardzo ładne, ale nie będę ukrywał. Czegoś mi brakowało :cry:

A czego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łooooojesu ale crap. OK crapem może ta gra nie jest, ale jest to IMO przykład jak gier NIE wolno robić. Dla mnie ta gra jest pozbawiona jakiegokolwiek "funu". Co to za strzelanina, gdzie chodzi się po dżungli, nic się nie widzi, a wróg zabija cię w najmniej spodziewanym momencie zza krzaka ? Nie lubię się bawić w podchody :/

Następnie co mi się nie podobało oprócz braku funu, usytuowaniu akcji w dżungli, czy na rajskiej wyspie to nuuuuuda. Cholerna nuda. Wszystko takie bezpłciowe :| Z każdą minutą gry zasypiałem, aż nie wytrzymałem i odinstalowałem gre będąc na 5 poziomie. Jeszczę do minusów dodaję AI przeciwników, którzy nawet na wyższych poziomach są głupi jak but, ale za to mają ponadprzeciętną celność :/

Plusy ?

OK grafika jest OK, ale to co mnie najbardziej zajarało to wrak statku bodajże w jednej z pierwszych misji (chyba treningowej). Kurde wnętrze tego wraku było tak genialnie zaprojektowane, że stacja kosmiczna z Dooma 3 się chowa! Jeszcze jak to wyglądało na Full Grafie z antyalaisingiem...jeju :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"OK crapem może ta gra nie jest"

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ale mówisz o jednej z najlepszych gier FPS w historii 8) ...

"IMO przykład jak gier NIE wolno robic"

Wiesz klaskal bym uszami (ze szczęścia) jakby wszystkie gry były tak oto robione. Powaga.

Co to za strzelanina, gdzie chodzi się po dżungli, nic się nie widzi, a wróg zabija cię w najmniej spodziewanym momencie zza krzaka?

I oto chodzi aby gra była klimatyczna, trudna i zarazem ciekawa. FC spelnia wszystkie te warunki na 10. A jak dla kogoś jest za trudny...Cóż zawsze można obniżyć poziom :wink: .

Nie lubie się bawić w podchody

FC to FPS taktyczny...

Następnie co mi się nie podobało oprócz braku funu, usytuowanie akcji w dżungli, czy na rajskiej wyspie to nuuuuuda. Cholerna nuda. Wszystko takie bezpłciowe.

Co TY stary opowiadasz...Akcja w dżungli/wyspie to strzał w 10. To dzięki tym plenerom udalo się zbudować bardzo tajemniczą i ciekawą atmosfere. Swoją drogą to jest JEDNA Z NIELICZNYCH gier która wywarła na mnie duże wrażenie jeśli chodzi o otoczenie. A gram juz sporo. Nie ma to jak stanąć na szczycie fortu i podziwiać okolice szczególnie w 2004r gdy o tego typu mapach jeszcze nikt nie slyszal...To niezapomniane przeżycie. I do dziś wracam do owych doznań.

Jeszcze do minusów dodaje AI przeciwników, którzy nawet na wyższych poziomach są glupi jak but, ale za to mają ponadprzeciętną celność

To się zdecyduj albo są głupi, albo dobrzy i celnie strzelaja. Bo te dwa przypadki raczej razem z sobą nie występują :wink: . Swoją drogą skąd wiesz, że są głupi? Przecież przeszedłeś tylko 5 leveli...Które IMO są tylko rozgrzewką :D .

OK grafika OK

Tylko OK...To majstersztyk, ktory zachwyca nawet dziś polecam grę z patchem do wersji 1.4 HDR i wszystko jasne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ale Crysis już blisko i z pewnością wymiecie far Crya!"

Czy aby napewno blisko? Ja zauważyłem, że jednak się oddala (szczególnie po ostanich wiadomościach to widać :wink: ). Co do tego wymiecenia to pożyjemy zobaczymy, a jak jeszcze po drodze wyjdzie FC2...

"ale Far Cry też nie cieszył wymaganiami w swoim czasie"

Mam odmienne przekonanie. Jednym z wielkich plusów FC była optymalizacja jego engine'u.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to narazie najlepszy FPS, ale Crysis już blisko i z pewnością wymiecie far Crya! Tylko te wymagania są wielkim minusem, ale Far Cry też nie cieszył wymaganiami w swoim czasie.

Stary gralem w to na Duronie 862MHz , FX5200U i 2x256DDR. Szedl plynnie bez zaciachow i z ta ladna woda ale w rozdzialce 720 na cos tam. Uwazam , ze silnik to mocna strona FC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się bez bicia, że FC dopiero co skończyłem (po raz pierwszy!) No i w związku z tym, że jestem "na świeżo" po - pozwolę sobie skomentować.

łooooojesu ale crap. OK crapem może ta gra nie jest, ale jest to IMO przykład jak gier NIE wolno robić. Dla mnie ta gra jest pozbawiona jakiegokolwiek "funu". Co to za strzelanina, gdzie chodzi się po dżungli, nic się nie widzi, a wróg zabija cię w najmniej spodziewanym momencie zza krzaka ? Nie lubię się bawić w podchody :/

To nie znaczy, że gra jest zła... Jeżeli wolisz gry gdzie się biegnie do przodu i strzela milionami pocisków do wszyskiego co się rusza - to faktycznie źle trafiłeś. Sam zacząłem tak grać (odrobinę za dużo multiplayerowego FEAR-a i QUAKA), ale szybko zostałem "skarcony" (znaczy zabity). Ale po zmianie nastawienia do gry, sposobu grania i wczucia się w klimat - FC zabija!! Czujesz, że jesteś sam przeciwko groźnym najemnikom na tajemniczej wyspie.

Następnie co mi się nie podobało oprócz braku funu, usytuowaniu akcji w dżungli, czy na rajskiej wyspie to nuuuuuda. Cholerna nuda. Wszystko takie bezpłciowe :|

Jaka nuda?! Gdzie?! Jak do ciebie strzelają czy uciekasz przed potworami (lub widzisz, że ktoś cie widzi, a ty nikogo nie widzisz) to nie ma mowy o nudzie! Czysta adrenalina!!

Z każdą minutą gry zasypiałem, aż nie wytrzymałem i odinstalowałem gre będąc na 5 poziomie. Jeszczę do minusów dodaję AI przeciwników, którzy nawet na wyższych poziomach są głupi jak but, ale za to mają ponadprzeciętną celność :/

AI przeciwników jest super (zwłaszcza jak na grę z 2002 roku!). Współdziałają ze sobą, nie lecą na ciebie bezmyślnie, próbują zajść od tyłu - pełny odlot :D

I jeszcze tak ogólnie - FC może zniechęcać "normalnych" graczy. Brak save-ów i wysoki poziom trudności mogą być problemem. Ale z drugiej strony te elementy też składają się na klimat, który jest niesamowity. Na pewno gra dużo lepsza od Doom-a 3 czy HalfLife'a 2 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno gra dużo lepsza od Doom-a 3 czy HalfLife'a 2 :D

/wedlug mnie kazda gra FPP jest lepsza od HL2. Ta gra to przyklad crapa a nie FC. W momencie gdy zaczniemy sie wczuwac w akcje...pojawia sie dynamika i nagle LOADING i nastepny level. Kaszana. Doom 3 bardziej tez mi pasil niz HL2.

A co do FC. To jeden z niewielu FPS'ow( razem z Deusem czy Painkillerem) w ktrego moge grac ciagle. Jak dotad przeszedlem go z 6 razy i wlasnie koncze 7. Tutaj nie ma nudow , grafika nawet po czasie potrafi "blyszczec" a woda i wysepki to faza. POnadto uwazam ,ze AI jest wysokie. Komandosi probuja nas zajsc raz z jednej a raz zdrugiej strony , lepiej celuja niz my itd. Ta gra to jeden z najlepszych tytulow dostepnych na pc.

A co do DZUNGLI itd.

Ktos kto nie gral w LOS albo Vietconga...ten dzungli nie widzial. Tam gra polega na rytmicznym wciskaniu quick loada....bo taka czajanka jest. Wiec dla mnie dzungla w FC to betka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec dla mnie dzungla w FC to betka.

Ale za to pięknie wygląda dla oka. Jeśli Ubisoft ma prawa do silnika graficznego FarCry'a i zamierza naprawdę robić tę grę na podstawie serialu LOST, to pozostanie jedynie mieć nadzieję, że sięgnie do właśnie tej technologii, bo ładniejszej dżungli (przed Crysisem) w grach nie widziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za gra którą ukańczasz sposobem Rambo, Far Cry jest grą której przejście daje ci dużą satysfakcję, wiele lokacji sprawia na prawdę duże trudności nawet na poziomie łatwym(choć ukończyłem na trudnym), dżungla to na prawdę kawał dobrej roboty, fizyka też bardzo dobra, muzyka czasami na prawdę jest przerażająca. Myślę że to tytuł godny polecenia każdemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ubisoft ma prawa do silnika graficznego FarCry'a i zamierza naprawdę robić tę grę na podstawie serialu LOST, to pozostanie jedynie mieć nadzieję, że sięgnie do właśnie tej technologii

Co do egranizacji LOST'ów to nie wiem ale prawdopodobnie Far Cry 2 będzie oparty o zmodyfikowany Cry Engine - zobaczymy jak wypadnie w zestawieniu z Crysisem tworzonym w końcu na Cry Engine 2. A premiery gier pewnie odbęda się w podobnym czasie. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie słyszałem żeby Lost : the game (czy jakkolwiek to nazwą) było na silniku FC. Szczerze, to może być nawet na silniku DN3d, byle by tylko takiej legendy jak Lost nie zepsuli :D.

Co do Far Cry:

gra genialna. Grafika miodzio, grywalność i klimat super. Szkoda że taka krótka.

Potworki wyskakujące z krzaków i ciemnych korytarzy to istne cudo :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie słyszałem żeby Lost : the game (czy jakkolwiek to nazwą) było na silniku FC.

A ja nigdy tak nie twierdziłem. Sądzę tylko, że mając w ręku taki atut jak silnik FarCrya Ubisoft powinno go wykorzystać, by oddać piękno LOSTowej wyspy. Mam taką nadzieję i uważam, że mając gotowe takie narzędzie do generowania pięknych tropikalnych krajobrazów Ubisoft postąpiłby niemądrze próbując stworzyć coś od podstaw, bo wiele ryzykuje. :D

CryEngine jest genialny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...