Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Przeciwnicy są w Far Cry tępi - na strzały reagują z opóznieniem, nie korzystają z osłon w terenie etc.

W żadnym wypadku nie można powiedzieć, że przeciwnicy w Far Cry'u są tępi. Doskonale strzelają, potrafią oflankować cel, wezwać pomoc co innego mutanty ci inteligencją nie grzeszą, ale to przeciesz osobnicy raczej impulsywni niż myślący. Co do reagowania z opóznieniem to np w takim FEAR niejednokrotnie rozwalałem kolesi zanim oni zdążyli się rozpoznać w zagrożeniu...Wystarczy byc szybkim i po sprawie :wink: . A przecierz przeciwnicy z FEAR słynną z niezłego AI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do reagowania z opóznieniem to np w takim FEAR niejednokrotnie rozwalałem kolesi zanim oni zdążyli się rozpoznać w zagrożeniu...Wystarczy byc szybkim i po sprawie :wink: . A przecierz przeciwnicy z FEAR słynną z niezłego AI.

Bez jaj. Gdzie masz ta "yntylygencje" w FEAR. Tutaj jak by nie bylo tryb bullet time i nici z AI worgow. W Far Cry nie ma bulleta i te AI widac. Komandosi czaja sie, proboja nas zajsc z kazdej strony. W Fear jesli juz dochodzi do takich akcji to wspomniany "Matrix" i nie ma co zbierac , nawet nie zdaza zareagowac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba mylisz AI (al to Bunddy jest XD) ze skryptami czy też celnością co nie ma nic wspolnego z myśleniem. Przeciwnicy są w Far Cry tępi - na strzały reagują z opóźnieniem, nie korzystają z osłon w terenie etc.

A może ty grałeś w Far Cry na multi? Tam faktycznie czasami tępych przeciwników można spotkać... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba mylisz AI (al to Bunddy jest XD) ze skryptami czy też celnością co nie ma nic wspolnego z myśleniem. Przeciwnicy są w Far Cry tępi - na strzały reagują z opóźnieniem, nie korzystają z osłon w terenie etc.

-Ty chyba nie grałeś na poziomie wyższym niż najniższy :lol: Zagraj na średnim poziomie i przeżyj Carrier, ciekawe czy wtedy będziesz mówił o skryptach :) Zresztą, już w pierwszej misji można się przekonać, jeśli pójdziesz po cichu do domku. A spróbuj zagrać na weteranie, może się przekonasz co do SI w FarCry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym zapomniał:

"nie korzystają z osłon w terenie etc."

Ekm...Ty napewno przeszedłeś Far Cry'a do końca uważnie? Jak przeszedłeś, to zapewne pamiętasz zachowanie oddziałów specjalnych Krigera na poziomie wyższym niz przygoda...Którzy bardzo dobrze wykorzystywali ukrztaltowanie pomieszczeń czy terenu w celu osłony. W FC przeciwnik przeciwnikowi nie jest równy i tródno żeby zwykły najemnik dorownywal sprytem i wyszkoleniem komandosowi. Nie sądzisz? Pozatym graleś chyba na najniższym poziomie tródności...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta głupota przeciwników wychodzi kiedy pojawi się trzecia strona konfliktu. Kiedy jestem tylko ja i najemnicy jest bardzo fajnie, nie wchodzą pod ogień kiedy mnie już zauważą, starają się mnie obejść i zaatakować od tyłu. Sytuacja niestety się komplikuje kiedy do bitwy dołączą się trigeny. Oni mają coś nie tak z priorytetami celów. Najemnicy praktycznie zawsze strzelają najpierw do mnie, nawet jeśli stoją po środku stada mutantów. Trochę to dziwne, a już na pewno bardzo irytujące

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najemnicy praktycznie zawsze strzelają najpierw do mnie, nawet jeśli stoją po środku stada mutantów. Trochę to dziwne, a już na pewno bardzo irytujące.

Jak się tak zdarzy to jest jeszcze lepiej bo trudniej najpierw ztrzeba rozwalić najemników a na deser mutantów :twisted: :D . Mi tak się nie zdarzyło może za szybko najemnicy gineli, ale jak były podobne sytuacje to nie wszyscy mnie atakowali tylko przeważnie odsylali jednego czy dwoch żołdaków. Może mutanty zalatwiły ich dowódce i najemnicy działali bez koordynacji? Tak też się może zdarzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ja po prostu uwielbiam oglądac jak biedny najemnik nie może poradzić sobie z 2 trigerami" :D

Jeszcze raz powtarzam najemnicy bez dowodcy to ciecie i nie oczekujmy od nich strategi na miarę Napoleona :wink: . Popatrz jak dzialaja oddzialy specjalne Krigera napewno rozwalą jednego trigena w sekunde. Bo o to chodzi żeby stworzyc zróżnicowanie przeciwników, zresztą trigeny są dosyć szybkie i jak się zagapisz to łatwo mogą cię rozwalic oczywiscie na odpowiednim poziomie trudności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" bez bicia przyznam się że grałem w wersje na x boxa która najwidoczniej różni się i w tym aspekcie"

To mówiliśmy o różnych wersjach Far Cry'a w wersji na PC nie ma aż takich błędów widać, że Ubisoft się nie popisało...Jak nie grałeś w wersje na PC to stary leć do sklepu instaluj zrób update do stanu 1.4 i ciesz się wspaniałą grą. :D Naprawde warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma nikogo takiego, kto grał, albo choćby nie słyszał o FC. Ja Far Cry'a przeszedłem na 4 poziomach i teraz tłuczę Realistic. I powiem jedno: albo ja jestem taki głupi, albo przeciwnicy są tak mądrzy. To, co dzieje się na ekranie na najtrudniejszym poziomie, to po prostu bajka, znaczy nie bajka, tylko 'REALISTIC'. Kto się ze mną nie zgodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bla, bla, bla danie najemnikom nadludzkiej celności, a potworom kosmicznej wytrzymałości to jedyna różnica w grze na niskim i średnim (wyższych nie ruszałem). Ta osławiona far cry'owa inteligencja to jakieś brednie. Gość wybiegający na otwartą przestrzeń wystrzeliwujący parę pocisków i zmieniający magazynek STOJĄC JAK KOŁEK W PŁOCIE NA OTWARTEJ PRZESTRZENI to jest sztuczna inteligencja? Zwłaszcza, że ten czujnik słyszalności to jakaś kpina, niby coś tam miga, się wypełnia, ale wszystko sprawia wrażenie systemu 0 1 od 1/3 paska praktycznie słyszą wszystko niezależnie od odległości. Boski jest też widok kiedy zaskoczy się najemnika, jak zaczyna strzelać z bronią w jednym ręku wycelowaną w ziemię. Kiedy kasuje się gości ze snajperki żaden nie pomyśli, żeby się schować czy coś, kucają i czekają na egzekucję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inteligencja w FC? Moim zdaniem jest całkiem niezła. Fakt, że lepsze wrażenie sprawiała inteligencja w FEAR, tyle że w tym ostatnim walka nie toczyła się na otwartych przestrzeniach. Może i w FC zdarzały się akcje, w których wystarczyło wdrapać się na wieżę obserwacyjną i rzucić granat w stronę obozu, żeby zaraz zaczęli nadchodzić prawie wszyscy strażnicy z obozu. Ale nawet wtedy nie włazili prosto pod lufę, tylko skradali się po krzakach tak, że bez radaru raczej bym ich nie wypatrzył. Jak na grę tego typu to juz jest sporo. A inteligencja potworów - te zwykłe, które poznajemy jako pierwsze, są tępe i po prostu łądują się przed karabin, a jeśli uda im się podejść blisko, rzucają się na Ciebie, ale ich nikt o inteligencję nie posądza, jak mi się zdaje :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest crysis, Farcry2 też bedzie :) W niecie pojawiły się filmiki, a raczej tech dema i arty, niestety nie moge sprawdzić jak wyglądają, coś mi player nie chce odpalić :/ Czekam na wasze opinie i jakieś screeny :)

http://www.shinyidol.com/wp-content/upload...ment_Shader.flv

http://www.shinyidol.com/wp-content/upload...shader_Demo.flv

http://www.shinyidol.com/wp-content/upload...bility_Demo.flv

http://www.shinyidol.com/?p=206

Arty:

http://factornews.com/news-18528-Far_Cry_2_devoile.html

Player:

http://www.download.com/FLV-Player/3000-21...ml?tag=pdp_prod

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sequel Far Cry'a bedzie chodził na podrasowanym Cryengine. Dwójka jak na razie jest zarezerwowana dla Crysis'a i przed jego premierą Crytek raczej nie zgodzi się na udostępnienie tej technologi. Pózniej mogą się dogadać. Ale nie ma co się martwić Cryengine jeszcze spokojnie daje rade i bezproblemu sprosta oczekiwaniom FC2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie EA będzie robiło wszystko żeby tylko Cryengine2 wykupic tak jak zrobiło Ubi z jedynką i tu analogia w obu tych przypadkach prawdopodobnie wydawcy nabedą prawa do technologii. A jak tak się stanie to porozumienie może byc dosyc odległe bo przecierz EA będzie mialo prawa do super silnika a Ubi do tytułu FarCry...Znając polityke i pazerność obu gigantów porozumienie jest hm...niemożliwe.Chyba, że oświeci ich wspólny cel zrobienia dla nas super gierki na super silniku :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację jak dla mnie to najlepszy silniczek był aż do czasów Obliviona a teraz Just Cause (6 pażdziernika,6 pażdziernika :D:D ) Ea nie wykupi Cryteku ja to wiem już prędzej w kaszanke jakąś zagram niż oni wykupia Crytek (oby) .Bo nie chciałbym widzieć napisu w Crysis 2 EA Crytek ®.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...