Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

A jak sądzicie- Far Cry ma lepszą grafikę od Dooma3, czy gorszą? Bo według mnie Far Cry w tej kwestii przewyższa Dooma. Co wy o tym sądzicie?

Ech... :) Stary - zobacz sobie jakies 25 stron - i tam wszyscy nad tym wywodzą :).

Far Cry ma zarąbisty engine który sprawdza się znakomicie na otwartych przestrzeniach i zamkniętych.

DOOM 3 - ma lepsze zamknięte pomieszczenia, ale otwartych tu nie ujrzymy.

Amen :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do "masz problem z gra' nie pasuje więc wrzucam tutaj.

znacie jakieś adresy z modami do far cry'a?

Samą gre - niemal przeszedłem - zaciąłem się pod koniec, gdzie jest masa mutatów z rakietnicami a trzeba najpierw dojść do włącznika windy a potem do windy :P

a żadne kody mi nie działają :P

szkoda by było zakończyć przygodę z tą grą po kilku dniach wiec licze ze znacie jakieś ciekawe mody :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zatrzymałem na Coolerze, ponieważ musiałem oddać grę właścicielowi :( Ale niedawno w Empiku znalazłem cud! FarCry z ulepszoną polską wersją językową za 50 albo 60złych!!! Niedługo ta wspaniała, wspaniała, wspaniała gra wciągnie mnie na nowo :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu niedawno wyszedł gigapatch ( jakieś 700 mb ) zmieniający dialogi w grze na lepsze. Choć i tak dużo to nie daje, bo polonizacja jest wciąż odbiegająca od standardów polonizacyjnych, więc jak ktoś ma możliwość ( oczywiście nie liczę piratów! Piraty WON!!! ), to niech lepiej zagra w angielską wersję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może gdzie w sklepie netowym mozna kupic Far Cry'a ANG?

Albo gdzie najtaniej widzieliście FC w sklepie netowym?

Bo napaliłem sie na gierke i patrzyłem na allegro ale nie chce przepłacić :) (drugi szczegół ze nie ma w ogole ANG :) same plki)

Ja widziałem same PLki :( za 44,90 na ultimie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na krótki filmik prezentujący możliwości CryEngine2 :twisted: Jest na co popatrzeć :twisted: Miłego oglądania :!:

http://forums.steampowered.com/forums/show...threadid=338667

To prawa do CryEngine 2 ma Valve- producent Half-Life2??? Wykupili sobie silnik największego przeciwnika???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z dumą moge powiedzieć że przeszedłem całą gre i czas skomentować :) .Grafika najładniejsza jaką w życiu na moim kompie ujrzałem.Choć było to na średnich detalach to i tak Far Cry pod tym względem jest dla mnie najpiękniejszym fpsem w jakiego grałem.Jeżeli chodzi o AL wrogów to nawet ciekawe często próbowali mnie okrążać co mi sie spodobało.W niektórych miejscach nie umiałem znaleźć wyjścia i gdyby nie przypadkowe odkrycia Drzwi/krat/szyb/przycisku tkwił bym nadal gdzieś na początku gry :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FixxxerDoomed

z perspektywy czasu - minął rok od premiery FC, Dooma 3 i prawie rok od HL2- muszę przyznać, że do tej pory nie ukazało się nic lepszego od FarCrya.

Brakuje mi ostatnio fpsów ( o fear i qIV moge pomarzyć ), pełną wersję FC komuś pożyczyłem, odpaliłem więc demo z płytki CDA i...pół dnia nie było mnie w domu, dla nikogo ( a przecież to tylko demo). Grafika nie odstaje zbytnio od dzisiejszych standardów, AI jest do tej pory najlepsze, a dźwięki, zwłaszcza odgłosy broni, to jest wzór do naśladowania dla wszystkich innych "tfórców" fpsów. 10-tka w pełni zasłużona.

również z perspektywy czasu moge powiedzieć, że Doom 3 i Half-Life 2 nie wniosły nic nowego do gatunku. to były dobre gry, ale podczas gdy FarCry zapowiadał nową epokę dla fpsów ( pamiętacie: wychodzi FC, czekamy na D3, HL2, Stalkera... miało być tak pięknie...), tak Doom 3, a zwłaszcza HL2 rozpoczęły okres stagnacji w gatunku; dzisiaj Quake IV - o ile wiem od innych ludzi - zdaje się to potwierdzać, a F.E.A.R. to pojedynczy eksperyment, bardzo dobry i wogóle, ale jest jednym z ostatnich podrygów umierającego ciała. tak to mi wygląda w końcu 2005 roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie FC to jeden wielki paradoks. Z jednej strony niesamowita grafika, sztuczna inteligencja jakiej dawno nie było, realizm (fizyka, itd), ale z drugiej strony scenariusz i fabuła są zrobione po najmniejszej linii oporu (mutanty, szalony naukowiec, ile to już razy?). Powiem tak: jeśli ktoś chce pobawić się w partyzanta (bo FC ma więcej ze skradanki, niż klasycznego FPP, wbrew pozorom) i ma potężny sprzęt, to polecam. Ale niech miłośnicy oryginalnych fabuł i ciekawych postaci trzymają się z daleka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wy się podniecacie? Poza świetną grafiką nie ma w Far Cry nic fascynującego. Pieprzycie farmazony o nieliniowości i wolności. Cooo??? To, że można sobie podjechać/podpłynąć z lewej lub z prawej to jest ta wolność? Zresztą na najwyższym poziomie i tak wszystko schodzi do ogólnej rzezi, bo zamiast popracować nad inteligencją najtrudniejszym przeciwnikom dano po prostu kosmiczną celność i praktycznie nieograniczony zasięg widzenia. Cała ta pozorna nieliniowość i tak znika w budynkach, które wyglądają conajwyżej średnio. Design potworów (i wogóle ich obecność w grze) pozostawię bez komentarza, bo takiej żenady dawno nie widziałem. Od 8/9 misji gra jest tak monotonna, że po prostu mi się znudziła. Gierka nie umywa się nawet do Dooma 3 czy Half-Life 2, bo to są porządne gry, a Far Cry przypomina bardziej prezentację możliwości (świetnego) silnika graficznego. Żałosna polska wersja tylko dobija sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wy się podniecacie? Poza świetną grafiką nie ma w Far Cry nic fascynującego. Pieprzycie farmazony o nieliniowości i wolności. Cooo??? To, że można sobie podjechać/podpłynąć z lewej lub z prawej to jest ta wolność? Zresztą na najwyższym poziomie i tak wszystko schodzi do ogólnej rzezi, bo zamiast popracować nad inteligencją najtrudniejszym przeciwnikom dano po prostu kosmiczną celność i praktycznie nieograniczony zasięg widzenia. Cała ta pozorna nieliniowość i tak znika w budynkach, które wyglądają conajwyżej średnio. Design potworów (i wogóle ich obecność w grze) pozostawię bez komentarza, bo takiej żenady dawno nie widziałem. Od 8/9 misji gra jest tak monotonna, że po prostu mi się znudziła. Gierka nie umywa się nawet do Dooma 3 czy Half-Life 2, bo to są porządne gry, a Far Cry przypomina bardziej prezentację możliwości (świetnego) silnika graficznego. Żałosna polska wersja tylko dobija sprawę.

To twoje zdanie... szanuje je ale nie mam zamiaru się z nim zgadzać (mutanty są takie jak być powinny a i potrafią nieźle straszyć [aczkolwiek ja mam bardzo słabe nerwy]) a takiej swobody w Far Cry'u to nie ma nigdzie indziej... wole to jak ty to określiłeś "chodzenie lewej i z prawej" niż ciągłe chodzenie tą samo drogą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hazarhaal napisał:

Czym wy się podniecacie? Poza świetną grafiką nie ma w Far Cry nic fascynującego. Pieprzycie farmazony o nieliniowości i wolności. Cooo??? To, że można sobie podjechać/podpłynąć z lewej lub z prawej to jest ta wolność? Zresztą na najwyższym poziomie i tak wszystko schodzi do ogólnej rzezi, bo zamiast popracować nad inteligencją najtrudniejszym przeciwnikom dano po prostu kosmiczną celność i praktycznie nieograniczony zasięg widzenia. Cała ta pozorna nieliniowość i tak znika w budynkach, które wyglądają conajwyżej średnio. Design potworów (i wogóle ich obecność w grze) pozostawię bez komentarza, bo takiej żenady dawno nie widziałem. Od 8/9 misji gra jest tak monotonna, że po prostu mi się znudziła. Gierka nie umywa się nawet do Dooma 3 czy Half-Life 2, bo to są porządne gry, a Far Cry przypomina bardziej prezentację możliwości (świetnego) silnika graficznego. Żałosna polska wersja tylko dobija sprawę.

Człowieku, co ty bredzisz??? Wybacz moją dosłowność, ale gadanie, że wszystko sprowadza się do ogólnej rzezi jest śmieszne, bo rzezi się nie da zrobić! Ty na pewno grałeś w Far'a??? Bo ja tą grę przechodziłem prawie jak Operation:Flashpoint. Czyli kampowanie się w krzakach, lornetka, strategia i wykonywanie planu... Ekstremalnie trudna była misja ze zdobyciem fortyfikacji, przed garażem, z pierwszy raz widzianym i używanym, ogromnym pojazdem. Tam rzeźnia??? Ja kilkanaście razy ten fragment przechodziłem, udało się dopiero na snajpera, ale bez snajperki( :) )...

To, że można sobie podjechać/podpłynąć z lewej lub z prawej to jest ta wolność?

Wolność polega na tym, że możesz pójść gdzie chcesz. A czy masz taką opcję w HL2??? Grałem w Halfa, ale uważam, że jest wyraźnie gorsze od Far Cry'ia. To jest raczej film interaktywny, idziesz cały czas do przodu, zero nieliniowości, wyżynasz przeciwników, którzy mają przewagę liczebną w każdej chwili. Gdyby byli sami, to widać by było słabe AL, więc chodzą tylko w grupach...

bo zamiast popracować nad inteligencją najtrudniejszym przeciwnikom dano po prostu kosmiczną celność i praktycznie nieograniczony zasięg widzenia.

Czy ty grałeś w Far'a??? Na pewno na najwyższym poziomie trudności??? A może Cię po prostu od razu zabijali i stąd twoja frustracja???

Cekawe z tym zasięgiem widzenia. A od tyłu ich nie próbowałeś zachodzić??? Czy może mają oczy z tyłu głowy? :) Poza tym- ONI SŁYSZĄ!!! SŁYSZĄ! A to bardzo ważne. Jeśli wystrzelisz choć jeden niepotrzebny pocisk, możesz być pewien- wszyscy się zlecą w twoje okolice. I jeszcze jedno- wyszkoleni najemnicy muszą zauważyć uzbrojonego kolesia w jaskrawej koszulce, na którego polują :)

Cała ta pozorna nieliniowość i tak znika w budynkach, które wyglądają conajwyżej średnio.

A czego się spodziewasz po budynkach??? :) Pałaców z tysiącami komnat??? A może ogromnych przestrzeni, jak w Morii??? Czy to cię dziwi, że pomieszczenia zamknięte są ciasne??? :shock:

Design potworów (i wogóle ich obecność w grze) pozostawię bez komentarza, bo takiej żenady dawno nie widziałem

No, potwory nie są najlepsze, ale dlaczego miałoby ich nie być??? Poza tym, to są mutanty, a nie potwory z koszmarów sennych. Czego się spodziewałeś? Ogromnych pająków? Obcych? To są mutanty...

Od 8/9 misji gra jest tak monotonna, że po prostu mi się znudziła

To, że ci się znudziła, to twoja sprawa. Fakt- gra jest lekko monotonna, ale dajcie mi strzelankę, która nie jest monotonna :) Każda sprowadza się do wyrżnięcia wszystkich przeciwników, albo dotarcia w jakieś miejsce.

Gierka nie umywa się nawet do Dooma 3 czy Half-Life 2, bo to są porządne gry

...bo Ty tak powiedziałeś??? Powiedz mi, czemu HL2 miałbybyć lepszy od Far Cry'a??? Bo jest porządną grą??? :) Argumenty i dowody...

a Far Cry przypomina bardziej prezentację możliwości (świetnego) silnika graficznego

Tutaj, to już jesteś śmieszny... Argumenty i dowody...

Żałosna polska wersja tylko dobija sprawę.

Spolszczenie jest beznadziejne, ale to nie ma nic do gry. Ściągnij sobie poprawioną wersję. Ja miałem szczęście- angielską wersję :D

Jaaa, zacznij argumentować swoje zdanie, bo na razie jesteś śmieszny... Wybacz moją dosłowność, ale Far Cry, to jedna z moich ulubionych gier. Jak ktoś gada o niej głupoty, nie mogę przejść obok tego spacerkiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FixxxerDoomed
bo zamiast popracować nad inteligencją najtrudniejszym przeciwnikom dano po prostu kosmiczną celność i praktycznie nieograniczony zasięg widzenia.

Czy ty grałeś w Far'a??? Na pewno na najwyższym poziomie trudności??? A może Cię po prostu od razu zabijali i stąd twoja frustracja???

szypie - to bardzo trafna diagnoza z tą frustracją :lol: Pamiętam jak dałem zagrać w FC o wiele ode mnie młodszemu bratu: wpadł w sam środek obozu wroga z zamiarem wystrzelania wszystkich jak w kwaku - ubił kilku, ale padł po kilku minutach. Przeszedł ten fragment jak mu podpowiedziałem żeby się trochę poskradał, zapomniał o tradycyjnych fps-ach.

A co do liniowości/nieliniowości FC: każda gra - nawet GTA - w jakiś sposób ogranicza gracza, krępuje jego ruchy. Dlaczego? Bo każda ma fabułę. Jak na razie wynaleziono jeden sposób nieliniowości w fps-ach: można robić postępy w fabule różnymi drogami (ogólnie)/ autorzy gry nie ciągną gracza do finału gry jak na smyczy. FarCry wyróżnia się pod tym względem, a to dzięki silnikowi, który nie tylko sprawia,że gra jest ładna,ale umożliwia stworzenie ogromnych lokacji; w FC to co widzisz na horyzoncie nie jest bitmapą - tam naprawdę można dotrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWOJA WYPOWIEDZ MÓWI SAMA ZA SIEBIE

tak dla ciebie przeczytj sobie ją ze 2 razy to zrozumiesz że FAR CRY

jest grą która powinna zająć 1 miejsce w konkursie najlepszego FPS'a tego wieku

UWIERZ MI długo nie będzie takiej gry jak FAR CRY<ukłony>

I jeszcze coś twoja wypowiedź o tym że tam jest rzeź::ona mnie dobija

i świadczy że nie potrafisz grać w takie gry jak FAR CRY

FAR CRY ukłony dla mistrza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No stało się- jestem posiadaczem wspaniałej gry pt. "Far Cry". Zastanawiałem się czy kupić ją, czy Splinter Cell'a, ale wybrałem Far'a i nie żałuję :) Cały weekend przegrałem i nadal chcę grać! Niezwykle ucieszyła mnie jedna rzecz- mam Athlona 1.8+; 512RAM; GF6600GT i pobawiłem się w ustawieniach grafiki. Wyszło tak: Tekstury:Wysokie; Otoczenie:Wysokie, reszta na maksimum!!! I DZIAŁA BEZ ZACIACHY!!! :o :shock: :D/ Co kilka godzin komp ma dosyć, ale normalnie chodzi znakomicie! Twórcom Cry Engine należy się tytuł najbardziej ekonomicznego silnika w historii i walka o tytuł najlepszego silnika. Żeby taka grafika mogła być wyświetlana na tak przeciętnym sprzęcie... Miodzio. Zwłaszcza efekty świetlne i cienie!

Inna sprawa- polonizacja- W sumie nie jest aż tak tragicznie, wkurzają tylko niektóre głosy- najemników z głosem pijanego menela :? Razi niedopasowanie tekstu do ust, to najgorsza wada. Ale jest też śmieszna pomyłka- Idę po pomieszczeniu i widzę najemnika walczącego z krigenem. Co mówi najemnik jak mnie widzi? "Ej ty! W KOSZULI!" :lol: :lol: :lol: No cóż, jeśli ktoś ma wątpliwości czy najemnik zwraca się do mnie czy do mutanta i musi znać tak ważne informacje jak opis ubioru Jack'a, to ja dziękuję :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...