Skocz do zawartości
CrazyShooter

Wiedźmin 3 spadki użycia karty

Polecane posty

Od dłuższego czasu w Wiedźminie mam sporadyczne przycięcia niemal w każdej lokacji niezależnie gdzie bym się znajdował. Biorąc pod uwagę mój sprzęt zdaje sobie sprawę że w zaludnionych miejscach typu Novigrad lub jakieś wioski te przycięcia są normalne, ale w mało wymagających miejscach typu jakieś łąki czy małe lasy to już nie rozumiem dlaczego mój pecet sobie z tym nie radzi. Przycięcia występują na ułamek sekundy ale są zdecydowanie zauważalne, przez większość czasu mam stabilne 60fps a przy tych przycięciach spada do 50 albo 48 i zaraz wraca z powrotem do 60.

Sprawdziłem sobie wszelkie pomiary przez msi afterburner, i się okazało że w trakcie tych przycięć użycie karty spada nawet do 20% i zaraz wraca do 80/90%. Nie wiem czego może to być powodem, zwłaszcza że nie gram na najwyższych możliwych ustawieniach. 

Liczba postaci w tle: wysokie

Cienie: wysokie

Zasięg widoczności roślinności: wysokie

Reszta na ultra, z postprocessów mam włączone hbao+, antialiasing, bloom, promienie, i jakiś blur. Hairworks oczywiscie wyłączone

Używam kilku modów, jednym z nich jest hd reworked project który podbija tekstury na lepszą jakość ale wątpię żeby on tu był problemem, nie zwiększa jakoś znacząco zużycia pamięci karty i wciąż mam spory zapas. Użycie ramu również jest w normie, nieco ponad 4gb i mimo to przycięcia są.

PC: i5 4460, Gtx 1060 6GB, 8gb ram, corsair 550W, Win 10 

Dodam co już próbowałem zrobić szperając po necie: 

1. Wyłączyłem ogranicznik fps w grze i użylem rivatuner. 

2. Używam vsynca z panelu nvidii a nie growego

3. Zmiana ekranu z trybu pełnoekranowego i w oknie nie robi różnicy

4. Wszystkie opcje w windows są ustawione na najlepszą wydajność, tak samo w panelu nvidii

5. Wszystkie procesy w tle które by mogły przeszkadzać są wyłączone

6. Reinstalacja windowsa nie pomaga

7. Sterowniki karty są aktualne

Także nie wiem czy mam się już z tym pogodzić czy dalej próbować coś kombinować. Widziałem kilka filmów z taką samą konfiguracją jak moja i ludzi mieli bardzo płynny gameplay bez żadnych przycięć także już sam nie wiem. Jakieś sugestie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...