Skocz do zawartości

Polecane posty

-Witam, ostatnio trochę renderowałam i zrozumiałam jak bardzo mój komp już się do tego nie nadaje. W kosztach około 1000-1200 zł chciałabym mu kupić nową pamięć oraz procesor.
Wszystko sobie mniej więcej wyszukałam, ale przyszłam tutaj, bo mam jeden problem - moja płyta główna obsługuje Socket 1155 a procesorów intela do tego procka jest mało. Potrzebowałabym jakiejś rady czy brać jedyny dostępy taki procesor na morele.pl czy szukać gdzieś indziej...? Ma ten model jakiś radiator? Czy mogę użyć radiatora z poprzedniego procka?
Czy brać np. coś takiego z allegro?
Dzięki z góry za odniesienie się do linków i własne propozycje (bo te są pierwsze lepsze tak naprawdę)
-Pamięć zależałoby mi, żeby kupić w miarę jak najtańszą, nie znam się jak bardzo częstotliwość pracy wpływa na wydajność, tutaj zdaję się na Wasz rozsądek. Najpierw chciałabym 2x8, ewentualnie w przyszłości dokupić drugą parę. Znalazłam coś takiego.
-Wentylator. Doradźcie coś proszę, bo poprzedni się rozleciał i komp jedzie bez niego. Wzięłabym najtańszy możliwy, ale jak warto dopłacić to dzięki z góry za rady.

Pobiadoliłam to teraz obecne specyfikacje:

Model płyty głównej: Asrock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA1155 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)

Model procesora: Intel Core i5-3570k Ivy Bridge LGA1155 BOX

Model pamięci: Crucial DDR3 4GB 1333MHz CL9 oraz taki sam GoodRam dokupiony później

Model karty graficznej: Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB

Model dysku twardego: WD 2TB 64MB SATA 3 7200RPM 2000GB

Zasilacz: SilentiumPC Deus M1 550W

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten i5 3330 z morele bylby słabszy od procesora który posiadasz. Kupno nowych procesorów do 9-letniej podstawki jest zresztą całkowicie bezsensownym posunięciem.

Może zacznijmy od tego - co konkretnie renderujesz i w jakich programach? Są to jakieś profesjonalne projekty czy amatorska zabawa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli byłaby konieczna wymiana płyty głównej? Trochę głupie pytanie, ale co wtedy z systemem operacyjnym, da się przenieść licencję windowsa?

Pracuję w Adobe After Effects, głównie amatorsko, robię teledysk, podgląd działa koszmarnie. Próbuję dopasować efekty do utworu i brak płynności wydłuża koszmarnie coś takiego.
Jeśli faktycznie nie opłacałoby się do tego ulepszać procesor to przeżyję. A może dokupienie ramu wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod takie zastosowania to raczej konieczna jest grubsza ingerencja:
 

https://allegro.pl/oferta/intel-i5-8400-gwarancja-8156211905 + do tego https://www.x-kom.pl/lista/f3uvc65cq 

I korzystasz sobie na tym procku z opcji Quick Sync Video, co znacznie usprawnia pracę w After Effect.

No i przede wszystkim polecałbym pomyśleć o dysku SSD, bo jeśli działasz z HDD to siłą rzeczy i tak będzie komputer działał dość ślamazarnie - https://www.x-kom.pl/p/400625-dysk-ssd-crucial-500gb-25-sata-ssd-mx500.html

System to zależy jaki posiadasz, chyba da się przenieść licencję po kontakcie z Microsoftem, ale to musisz doczytać bo ja się w takie rzeczy nie bawiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

To rozważę taką wymianę :) Ale w tym wypadku dopłaciłabym do budżetu procesora, żeby mieć coś naprawdę fajnego. Co sądzisz o Intelu i5-7400? Zaproponowałbyś ewentualnie sam procesor do ok 800 zł? 
Dziękuję za Twoje rady, dzięki nim złożyłam w 2013 to co mam teraz ;) SSD dokupione dawno. Zapomniałam wspomnieć.
Mam Windowsa 10 ;) musze poczytać, bo sam koszt nowego systemu mnie odstrasza od upgrade'u.

@EDIT: Wybacz, teraz widzę, że mimo zwiększenia budżetu to ten procesor co mi wrzuciłeś jest chyba i tak najlepszą opcją.

Edytowano przez MartiiCore
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i5 7400 to przecież starsza generacja z tylko 4 rdzeniami - w i5 8400 masz 6 rdzeni.

Wyżej od i5 8400 masz dopiero i7 8700, obecnie da się upolować na Allegro za ~ 900 zł co też jest super ofertą, bo zyskujesz Hyper-Threading i masz w sumie procek - raczej - na co najmniej kilka lat. Z tańszych i5 jest jeszcze i5 9400f, ale on nie ma zintegrowanej grafiki, więc nie skorzystasz z Quick Sync Video, a jak mniemam przy twoich działaniach ta funkcja się bardzo przyda. W każdym razie nawet przy i5 8400 odczujesz sporego kopa wydajnościowego, również w nowych grach.

Z Windowsem 10 chyba nie będzie problemu z przeniesieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...