Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tazz

Mała aktualizacja sprzętu

Polecane posty

Witam,
Trzy lata temu zakupiłem następujący PC:
• Płyta główna Gigabyte GA-H81M-S2H, H81, LGA1150, VGA, GLAN, SATA3, USB3, DDR3 (GA-H81M-S2H)
• Procesor Intel Core i3-4170, 3.7GHz, 3MB, BOX (BX80646I34170)
• Karta graficzna Palit GeForce GTX 750Ti 2GB DDR5 (128 bit) VGA, DVI, mHDMI (NE5X75TT1341F)
• Pamięć Ballistix Ballistix Sport, DDR3, 8 GB,1600MHz, CL9 (BLS8G3D1609DS1S00)
• Dysk Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)
• Zasilacz Corsair VS Series 450W (CP-9020096-EU)
• Obudowa SilentiumPC Gladius M20 Pure Black (SPC125)

Od jakiegoś czasu przymierzam się do aktualizacji sprzętu, ale to brakuje kasy, to czasu. Teraz niestety nie mam wyboru, bo przy odpaleniu kilku programów z pakietu Adobe mam wrażenie, że mój blaszak dogorywa. Poczytałem, poszperałem i niby przydałoby się więcej RAMu i jakiś SSD pod system i ewentualnie pakiet Adobe. 

Czy możecie rozjaśnić me wątpliwości, nakierować mnie na to, co jest do zmiany pilnie? I co konkretnie wybrać? Na tę chwilę chciałbym uniknąć dużych kosztów (jak zakup nowego procesora) o ile to możliwe. Ucieszyłbym się jakby ograniczyło się do dysku i pamięci.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dirian napisał:

To raczej samo dorzucenie pamięci  i SSD aż tak wiele nie da - bez wymiany CPU raczej się nie obejdzie. Odpalenie kilku programów i tym bardziej działanie na nich przy 2-rdzeniowym CPU to już z miejsca brzmi jak morderstwo dla tego procka.

Problem w tym, że aktualnie stawiam dom i szukam doraznego, tymczasowego rozwiązania, bo zwyczajnie mam ważniejsze wydatki niż zmiana PC. 

 

Swoją drogą ciekawostka - w pracy na gorszych podzespolach śmigaja mi te same programy idealnie, z tym że nie CC a CS6. Może to czas na krok w tył i powrót do starych wersji w domu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja tylko ostrzegam, że upgarde może nie przynieść spodziewanych korzyści. Zapewne jakaś poprawa będzie, ale nie oszukujmy się - Core i3 to procesor najwyżej do zastosowań multimedialnych i starszych / mniej wymagających gier.

Co do programów - możliwe, nie pracuję na co dzień w tym środowisku więc ciężko mi się do tego konkretniej odnieść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te gry mają 4 lata, od tego czasu trochę minęło i dziś już 4-rdzeniowe i5 potrafią nie wyrabiać w nowych grach, szczególnie jeśli komuś zależy na utrzymaniu tych 60 klatek. Dziś normą jest procesor 6-rdzeniowy, jeśli chodzi o wybór CPU do grania. Choć fakt, że jeszcze ~2 lata temu wykręcony staruszek i5 2500k dawał radę, ale dziś już tak kolorowo nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że na PC gram tyle co kot napłakał - nowości ogrywam na PS4 jak już znajdę czas, to i tak rzadko robię, na PC klasyki raczej i właśnie praca. 

Jedzie do mnie SSD Crucial BX500 240gb.

Chcialem wziąć dwa 120gb ale okazało się że moja płyta nie obsługuje RAID a na kontroler po prostu nie mam teraz kasy, pewnie w przyszłości to zrobię. 

Co jeszcze działać, by nieco przyspieszyć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...