Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karLmignus

Laptop - dobry

Polecane posty

Szukam juz w kilku miejscach .. czytam recenzje i nie moge sie nadal zdecydowac na nic konkretnego. Skonczylem studia na kierunku graficznym i mam zamiar pracowac teraz u znajomego dzialajacego w tej branzy od dobrych kilku lat. Potrzebny mi bedzie jakis mocny laptop/ultrabook z dosc sporym zapasem mocy. Wiem, ze najlepszym rozwiazaniem jest komputer stacjonarny jednak ja potrzebuje rozwiazania mobilnego. Cena nie gra wiekszej roli bo bedzie wliczony w koszta. Co specyfikacji to bardziej jestem sklonny ku firmie Intel .. podobno cos ciekawego od konkurencji wyszlo ale jest stosowane w kilku modelach jedynie .. zaden mnie nie interesuje. Wazny dla mnie tez bedzie dysk ssd bo cenie sobie responsywnosc systemu. Dobrze tez by bateria trzymala chociaz te 8-10h pod mniejszym obciazeniem oraz chociaz ze 3-4h pod pelnym. Nie wiem czy tutaj nie trzeba bedzie wejsc w kwoty prawie 5 cyfrowe .. bo tyle gdzies zaczyna sie polka biznesowa np. hp elitebook https://ithardware.pl/testyirecenzje/recenzja_hp_elitebook_x360_1030_g2_biznesowy_mocarz-5477.html ktory na pierwszy rzut oka wyglada bardzo solidnie .. oczywiscie co innego zobaczyc go na zywo i wybadac. Moze ktos bardziej zorientowany bedzie w stanie mi cos doradzic. Z gory dzieki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajny sprzęt = krótki czas pracy na baterii i najczęściej spore rozmiary. Jakoś trzeba zasilić i schłodzić te podzespoły. 

Ten lapek co podałeś to nie ma wiele wspólnego z wydajnością - to jest lapek z 2-rdzeniowym procesorem, który się udusi w nawet mniej wymagających pracach wymagającej jakiejś konkretniejszej mocy obliczeniowej. Nie wspominając o ledwie 8 GB RAM-u - dziś to już zaczyna być mała ilość do przeglądania internetu przy większej ilości otwartych kart i pracy jakichś programów w tle... Widzę, że faktycznie mocno zbłądziłeś, skoro podałeś taką propozycję, ale poszukamy czegoś lepszego.

Podaj jednak konkretne zastosowania, czy to będzie grafika 2D czy 3D, czy jakaś obróbka wideo? Najlepiej podaj konkretne programy w jakich będziesz pracował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz kwestia tego czy szukamy lapka nastawionego na dłuższy czas pracy na baterii, czy też na wysoką moc obliczeniową. Niestety jednego i drugiego nie połączysz. Lapki "wydajne", czyli z prockiem i7 i mocną grafiką GTX 1070 na baterii przy niedużym obciążeniu wytrzymają około 2h. 

To by było przykładowo coś takiego:

https://www.x-kom.pl/p/462794-notebook-laptop-156-msi-ge63-i7-8750h-32gb-1tb480-win10-gtx1070-120hz.html 

https://www.x-kom.pl/p/461830-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-gl504gs-i7-8750h-32gb-480pcie1tb-win10x.html

Bardziej mobilna alternatywa z teoretycznie jeszcze mocniejszym procesorem, ale sporo słabszą kartą graficzną:

https://www.x-kom.pl/p/462937-notebook-laptop-156-asus-zenbook-pro-ux580ge-i9-8950-16gb-512pcie-win10.html

Tu możesz liczyć na około 4-5 godzin pracy przy niedużym obciążeniu (czyli jakaś prezentacja z Power Pointa, czy lecący film). Nie ma co jednak ukrywać, że ten GTX 1050 Ti do bardziej wymagających projektów 3D to się zbytnio nadawać nie będzie. Przy procesorze napisałem "teoretycznie", bo w praktyce zapewne będzie on wypadać gorzej od i7 8750H z modeli wymienionych wyżej - głównie z uwagi na mocno ograniczony limit energetyczny nałożony przez producenta, bo lapek jest cienki, lekki i przez to nie ma dobrego układu chłodzenia.

Jeśli byłbym na twoim miejscu, to z tej mobilności bym zrezygnował i wziął coś z tych wyżej wymienionych modeli. Mogę też podać jakieś 17-calowe alternatywy, ale to już będą spore kobyły, do których nawet ciężko znaleźć jakąś poręczną torbę do przenoszenia. Sam podobną kobyłę posiadam i chyba z 3 dni szukałem po internecie plecaka, do którego by się zmieściła :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...