Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

k0mp0t

Smartfon Xiaomi 600 zł (pl. dystr.)

Polecane posty

Witam,

Szukam smartfona Xiaomi w okolicach 600 zł (+/- 50 zł) z polskiej dystrybucji. Smartfon przeznaczony do normalnego użytkowania dla niezbyt wymagającego użytkownika.

Zastanawiam się nad: Xiaomi Redmi 5 3/32GBXiaomi Redmi 5 Plus 3/32GB, Xiaomi Redmi S2 3/32GB, Xiaomi Redmi Note 5 3/32GB, Xiaomi Redmi 6 3/32GB, Xiaomi Mi A2 Lite 3/32GB.

Rozważam również wariant ekonomiczny w postaci Xiaomi Redmi 6A 2/16GB, ale z tego co słyszałem podobno warto poświęcić te dwie stówki na rzecz 3GB pamięci?

Który model wybrać i w jakiej cenie opłaca się go kupić?

Z góry dziękuję za pomoc!

PS. Wiem, że w Chinach dużo taniej, ale chcę mieć gwarancję na miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Redmi 6/6A nie warto w żadnym wariancie, to smartfony na Mediateku.

Z podanych przez Ciebie najlepiej wypada Redmi Note 5, sprawdzony, solidny. Tylko i tutaj jeszcze trochę ponad 650 musiałbyś dopłacić, w sferis widzę najtaniej z gwarancją realizowaną w Polsce - XIAOMI Note 5 32GB 679 zł na black week.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Odsiewając telefony z mniejszą pojemnością akumulatora i słabszym procesorem w grze zostają: Xiaomi Redmi 5 Plus, Xiaomi Redmi Note 5, Xiaomi Mi A2 Lite.

Z tego co widzę A2 Lite ma najnowszą wersję systemu... czy Redmi 5 Plus i Note 5 da się zaktualizować? Czy są jakieś zasadnicze różnice między tymi trzema modelami czy też którego bym nie wybrał będę zadowolony?

Przymierzam się do zakupu w grudniu albo styczniu, liczę że uda się upolować jakąś sensowną obniżkę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2018 o 09:29, k0mp0t napisał:

Z tego co widzę A2 Lite ma najnowszą wersję systemu... czy Redmi 5 Plus i Note 5 da się zaktualizować? Czy są jakieś zasadnicze różnice między tymi trzema modelami czy też którego bym nie wybrał będę zadowolony?

Jak najbardziej Redmi Note 5 i 5 Plus da się zaktualizować do Andka 8.1. Kolejna wersja - Pie aktualnie nie jest planowana niestety. Przynajmniej oficjalnymi źródłami :-) Moderzy na pewno zrobią swoje.

Co do wyboru... Największa różnica między A2 Lite a Note 5/5 Plus to system,czysty vs nakładka. Mnie osobiście nie do końca pasuje czysty system, w nakładkach można znaleźć dodatkowe programy od producenta, ustawienia, optymalizatory, narzędzia.  Nawet kosztem trochę większego obciążenia systemu. I rozmiarami się nieco różnicą. N5 ma też lepszy procesor i grafikę. Ale to raczej niezauważalne różnice. Tak na prawdę ze wszystkich będziesz zadowolony, bo śmigają ładnie, szybko, bez zwiech.

A wybierając Redmi Note 5 vs Redmi 5 Plus wygrywa Note 5. Jest lepiej wykonany, ma lepszy tylny aparat.

Dnia 29.11.2018 o 12:06, Nietoperz2 napisał:

Sferis nie ma oficjalnej dystrybucji poczekaj na jakies fajnie promo

... co oczywiście nie ma żadnego znaczenia, bo gwarancję sferis realizuje i tak w Polsce. A przepraszam, ma znaczenie bo mają niższe ceny ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smartfon z polskiej dystrybucji, a smartfon z Chin to nie jedyne drogi do zakupu Xiaomi, jest jeszcze pośrednia - kupić smartfon w Polsce z dystrybucji EU, większość sklepów oferuje ten wariant, wychodzi tanio i bezpiecznie. 

Z trzech modeli Redmi 5 Plus, Redmi Note 5 i Mi A2 Lite odrzuciłbym pierwszy, który ma najmniej do zaoferowania. Mi A2 Lite i Note 5 są bardzo zbliżone, dodałbym do powyższych uwag jeszcze to, że Mi A2 Lite ma notcha i mimo wszystko lepsze foto niż Remdi Note 5. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to chyba nie ma takiego modelu bo za iPhone można kupić. Porównaj sobie specyfikacje w jakiejś porównywarce i zobacz. Ale iPhone mają całkiem inny system i nie znajdziesz nic innego jak dla mnie tak dobrego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, tak na prawdę sam musisz wiedzeć czego od telefonu oczekujesz. I jakie funkcje są dla Ciebie ważne. Jedni chcą mieć dobry aparat inni jakieś tam bajery. Ale tak na prawdę najważniejsza jest wielkość pamieci oraz procesor. By aplikacje płynnie chodziły. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wszystkie telefony mają pamięć od 8 GB w zwyż, wiec obawy o to, że Ci jej zabraknie jest minimalne. Wiadomo, że czym wiecej tym lepiej. Ale ja jednak bym porównał kilka modeli flagowych jak np. iPhone, Samsunga czy nawet Xioami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym Xioami to wybór nie jest łatwy, bo obecnie modeli jest masa. Co do Samsunga to biorę go pod uwagę, ale również iPhone i tu znów nie wiem w jaki model celować. Czy SE ma może nadal wsparcie iOS do aktualizacji? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...