Skocz do zawartości

Nokia 5610 XM


xandi

Polecane posty

Witam,

Mam taki problem od dłuższego czasu z ładowaniem mojej nokii. Ostatnio wybierałem się do kuzyna na Mazury. Dzień wcześniej wieczorkiem podłączyłem fona do ładowania z zamiarem naładowania go na full, żeby nie wysiadł jak będę jechał do kuzyna i z powrotem. Po jakieś godzince telefon wywalił komunikat : "Bateria naładowana, odłącz kabel zasilania aby oszczędzać energię". Ale trochę mnie zdziwiło, że się w 1h naładował więc podłączyłem go jeszcze raz do ładowania na całą noc. Rano znowu ten głupi komunikat. I tak się ten fon naładował, ze jak wracałem do domu i miałem jakieś 50km to telefon raczył się wyłączyć.

I wszędzie pisze, że można na nim słuchać 22h muzy. Bullshit

Da się coś zrobić z tym ładowaniem, żeby normalnie się naładował ?

Bo uwierzcie, że to godzinne "ładowanie" mówiąc łagodnie mnie wkurza :verymad:

Jak telefon może się w 1h naładować!?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

A jak kupiłeś telefon to sformatowałeś bateryjkę jak nie to mogą być tego efekty moja nokia 6290 ładuje sie w 80 min i trzyma bateria tak samo z 5800XM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Na telefonach to ja się średnio znam ale nie wiem czy jak byś kupił baterie o większej pojemności to czy jej rozmiary by się nie zmieniły?? Ja bym proponował jeszcze raz zrobić formata baterii jak to nic nie da to się szarpnąć na jakąś baterie do twojego fona niekoniecznie firmową jak dalej bateria będzie padał po bardzo krótkim czasie to kopsnąć się do plusa niech fona wysyłają na gwarancji chyba ,że to była by wina ładowarki?ale tego ostatniego jestem najmniej pewien

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę w internecie i przeczytałem, że w tym modelu bateria świruje trochę na początku, ale po jakichś dwóch miesiącach już chodzi ok. Możliwe też, że bateria ma jakąś wadę produkcyjną, wtedy zostaje gwarancja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to być jakiś problem fabryczny.

Miałem ten telefon brać ale kiedy przeczytałem, że Nokia przestała go produkować z powodu wielu wad fabrycznych to zrezygnowałem :)

Nie ma na co czekać z tym oddawaniem, jak dadzą nową (baterię) :) IMO

aha. i zdaje się, że baterii się nie formatuje tylko formuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie baterii Li On nie trzeba formatować (nie mają pamięci), więc formatowanie nie ma tu nic wspólnego. Ale oczywiście jak ktoś sformatuje to się nic nie stanie. Hmm - skoro tak krótko trzyma to idź do salonu i popytaj o reklamację (ew. jeżeli kupowałeś od jakiegoś sklepu czy z neta to napisz do nich i zobacz co ci odpiszą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat będę szedł do salon plusa jakoś w tym tygodniu to tam zagadam ;]

Może mi baterię wymienią. Ale jak jest fon na gwarancji to innego wyboru nie mają ;p

Btw. nawet ładna laska w salonie PLUSa obsługuje klientów ^^

Zrób zdjęcie =] - GFR

postaram się xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Dirian każdą baterię trzeba sformatować jak nie sformatujesz to będziesz miał potem skutki tego ,że trzyma dzień a nie tydzień ja tak z jednym fonem zrobiłem i po roku bateria była do wymiany bo się do niczego nie nadawała. zagadaj w plusie u nich z gwarancja niema problemu przynajmniej z telefonami branymi na firmę ^^a tym bardziej idź pogadać jak mają tam jakąś ładną panią:P:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michi93, Dirian ma racje ;)

baterii litowo-polimerowych nie trzeba formować, trzeba było tylko te starsze litowo-jonowe. Większość ludzi przyzwyczaiła się, że trzeba wszystkie i dlatego wszyscy tak mówią ;P ta samo jak z "formatowaniem"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Nie będę się z tobą kłócił ale jak będziesz brał nowy tel to zrób jak mówisz zobaczymy kiedy kupisz nową baterię^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...