Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ronipl

problem z ntoskrnl.exe! plz pomocy!

Polecane posty

Witam!

WIem ze pare razy ten watek sie pojawial na tutejszym forum. jednak nie znalazlem niczego podobnego.

a mianowicie kupilem nowy procesor Barton 2800 XP+ (zmieniam z Bartona 2500 XP+), przy starcie wszystko oki. startuje wszystko-procek, pamiec, dyski i dvd. ogolnie wszystko jest oki do czasu gdy wybieram system (mam 2 XP) i wtedy wyskakuje ten komunikat:

<katalog glowny windows>System32\ntoskrnl.exe nie istnieje lub jest oszkodzny no i system nie wstaje a po resecie nic sie juz nie odpala.

Gdy ponownie wloze stary procesor, wszystko dziala bez zarzutow (wlasnie na tym procku pisze tego topica)

mialem podobny problem gdy kupilem pamiec ddr 2x512 w dualu patriota. zaraz po wlozeniu do kompa system nie startowal, a starych pamieciach bylo ok, nie mialem czasu zeby sie bawic, bo musialem wyjsc i jak wrocilem wrzucilem te nowy ramy i nagle wszsystko poszlo bez problemu.

tylko ze nie pamietam czy wtedy tez nie ladowal sie system z tego wlasnie powodu - plik ntoskrnl.exe jest uszkodzony ;///

Pozdrawiam!

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mody Cię opierniczą, ale wiem jak to jest napotkać ścianę nie do przebicia...

Poczytaj sobie:

http://support.microsoft.com/kb/314477/PL/

Prościej:

- ustawić w BIOSie opcję uruchamiania komputera z krążka CD

- włożyć do napędu bootowalną płytę CD z Windows XP i uruchomić komputer z jej użyciem

- wejść do konsoli odzyskiwania systemu, a następnie przejść do głównego katalogu CD-ROM-u

- wpisać polecenie cd i386

- wprowadzić polecenie: expand ntkrnlmp.ex_ C:\Windows\System32\ntoskrnl.exe gdzie C to litera dysku, na którym zainstalowany jest system

- ponownie ustawić w BIOSie uruchamianie komputera z dysku twardego

- wyjąć płytę instalacyjną z napędu i zrestartować komputer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[cytat ciach - GFR]

W zwiazku z tym ze mam 2 systemy XP dzialajace, zrobilem to troszke inaczej tzn szybciej ale wydaje mi sie ze efekt jest ten sam

a mianowicie :

- jestem teraz na systemie z dysku E

- wlozylem CD z XP, przegralem ten plik na dysk, rozpakowalem i wpakowalem do systemu z dysku K

- zalozylem procesor ten 2800 i nic ;/

a skoro Ty piszesz zeby to tak zrobic przy pomocy CD to:

- czy mam to robic na procku 2800? jesli tak jest to bardzo trudne bo nie chce mi sie komp wlaczyc jak przestawie na cd a jak juz pojdzie instalacja to wyskakuje z niej bez zadnego kompunikatu

wejść do konsoli odzyskiwania systemu, a następnie przejść do głównego katalogu CD-ROM-u

- wpisać polecenie cd i386

to tez mam robic na tym 2800?? bo na 2500 dziala wszystko bez zadnych problemow!!!! a 2800 to metoda prob i bledow moze uda sie do tego dojsc, trudno powiedziec ile to zajmie ;/

a jak mam wejsc do konsoli odzywkiwania systemu? dalej glownego katalogu cd ?

naprawde posrana sprawa ;/ rece opadaja ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec wlasnie sprawdzilem jak to jest na tym bartonie 2800 i cd xp bootowanym:

- plyta sie odpala i sa 3 pozycje instalacji xp: standardowa-polautomatyczna-automatyczna

wybralem standardowa i nic, chwila moment i wyszedl mi do menu wybiera systemu (jednego z 2) i

koniec

- 4 pozycja z tym menu na cd to jakies kasowanie hasel czy cos, chwile to trwa, ciezko spamietac

wszystko

wiec ogolnie nie wiem gdzie mam ta konsole odpalac i cos wpisywac ;/ z kolei jesli to zrobie na 2500 tak jak wczesniej pisalem, to nie ma sensu bo na procesorze wszystko jest ok ;/

dzieki i czekam na kolejne info!

Weż wpisz w tą konsolę: CHKDSK /r

A przemianowałeś rozszerzenie tego pliku z .ex_ na .exe ???

jaka konsole ? gdzie ona jest? wyzej napisalem co widac jak i co zrobilem

niczego nie przemianowalem niestety bo to trwa pare sekund

i mam wybrac jedna z 3 opcji instalki xp albo ta 4 opcje ale gdzie komsole wlaczyc?

NIE WIEM niestety ;/

no ja tez lece spac

jutro bede ok 16

see u :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wloz plyte windowsowska

2. zresetuj komputer, niech sie zbootuje z plyty

3. "r" napraw instalacje

4. wejdz do konsoli odzyskiwania

5. wpisz expand ntkrnlmp.ex_ C:\Windows\System32\ntoskrnl.exe gdzie C to litera dysku, na którym zainstalowany jest system, enter

6. reset

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[cytat ciach - GFR]

udalo mi sie to zrobic, troszke poczytelm w linku od Ciebie z 1 posta poskladalem i sie udalo, ale

- na 1 dysku wyskoczyl komentarz ze nie moze utworzyc pliku, a sprawdzam i on jest ;/

- na 2 dysku - odmowa dostepu ;/ cos tam mozna pewnie z atrubutami porobic ale nie mam juz sil dzisial ;/

czekam na kolejne instrukcje :) pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na idg.pl ktos tylko napisal zebym zresetowal cmos i nic wiecej na chipa akurat nie trafilem, ale i tak zalozylem podobne tematy na ok 5 forach i nie tylko Tobie sie nie udalo ;/

dziekuje Ci za czas i checi!

Pozdrawiam!

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cytat ciach - GFR]

raczej nie, bo na bartonie 2500 wszystko dziala wiec po co mam tak robic a swoja droga to chyba wiem co sie jest nie tak!

mniej wiecej wiem co sie stalo wiec pisze

- procesora nie chce chodzic na szynie fsb 333 = 166 (ten barton 2800)

- po obnizeniu taktowania do 157 dopiero wtedy system sie laduje, jest to raptem o 9 mhz mnie a dziala ;/

ktos wie dlaczego tak niewielka zmiana powoduje ze wszystko jest ok??

pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma wspolnego z tym port pci czy agp? karte mam na agp ogolnie a procek dobry tez chodzi na szynie 333 tzn to jest barton 2500, taktowanie mam pamieci mam nornalne - optimal albo optimum - 2-3-2-5 czy jakos tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taaaak, ja miałem coś podobnego jak dawałem kumlowi XP do zainstalowania na moim dysku. System mówił że nie znalazł P2 Core, 1 GB DDR2 i BS. Przeinstaluj go, najprościej. Choć jeśli chcesz możesz się bawić w recovery pliku, albo nadpisanie go, ale o to mnie nie pytaj, bo nie mam zielonego pojęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma wspolnego z tym port pci czy agp? karte mam na agp ogolnie a procek dobry tez chodzi na szynie 333 tzn to jest barton 2500, (...)

Skoro i stary i nowy procesor mają takie samo taktowanie magistrali (333), to problem nie tkwi w AGP czy PCI. Gdyby poprzedni CPU miał magistralę np. na 266, to wtedy by było inaczej - zazwyczaj taktowanie PCI i AGP jest ustawiane w BIOSie jako jakiś ułamek szyny systemowej i ta wartość jest wybierana ręcznie przez użytkownika. Zatem np. przy przejściu z 266 na 333 i pozostawieniu starych wartości mnożników dla AGP i PCI taktowanie obu wzrosłoby o 1/3, co mogłoby doprowadzić do uszkodzenia urządzeń podpiętych do tych szyn lub nawet samej płyty głównej. No ale jeśli taktowanie magistrali jest dokładnie takie samo, to raczej nie w tym problem.

Czy jesteś pewien, że ten Barton 2800 jest 100% sprawny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...