Jump to content
QurChuck

Problem z obrazem przez HDMI

Recommended Posts

Cześć

Jakieś 3 tygodnie temu nabyłem nowy laptop MSI GP63 Leopard 8RE, który służy mi również do grania zamiast stacjonarki.

Problem wygląda następująco - gdy komputer jest włączony i podłączę HDMI do telewizora korzystając z opcji "Tylko drugi ekran" (ponieważ tylko ta opcja pozwala na przesyłanie 60 fps) dosłownie wszystko co związane z wyświetlaniem zaczyna przycinać - przeglądarka, foldery, aplikacje tj. netflix itd. Z dźwiękiem jest wszystko cacy. Dodatkowo aplikacje na pełen ekran (tj. gry) działają bez przycięć. Do czasu, zwykle 5-15 min aż laptop dostaje freeze'a (obraz staje, brak bluescreena, odtwarza załadowany soundtrack, bez jakichkolwiek innych efektów dźwiękowych - sprawdzone na Destiny 2 i Wiedźminie 3)

W momencie kiedy włączam komputer z podłączonym już HDMI wszystko działa cacy, nie zwiesza się, nie przycina. Zmiana trybu wyświetlania na rozszerzony i z powrotem na tylko drugi nie wprowadza błędu.

Przeryłem już chyba wszystkie opcje Windowsowe, panel nvidii, aktualizacja sterów intel hd, chipsetu, nawet bios zaktualizowałem.

Config:
Win 10 x64 build 1803
i7 8750h
GTX 1060 6GB
8GB RAM
256GB SSD + 1TB HDD
TV Sony Bravia KDL-42W706b