Skocz do zawartości

FIFA (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Ja nie mam problemów ze strzelaniem goli z dystansu, a przynajmniej z trafianiem w bramkę.

Gram w trybie Zostań gwiazdą,nowy zawodnik, 2 sezon i z odpowiednio rozwiniętymi umiejętnościami zdecydowanie łatwiej jest strzelić z daleka.

Oczywiście nie trafiam za każdym razem, ale co 2-3 mecze udaje się strzelić bramkę z dystansu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna gra, ale czasami jak kopię po sieci to mam ochotę założyć stronę multiplayerowych chamów z nickiem, nazwą gry, i opisem zachowań.

No właśnie i tu rodzi się pytanie. Jeśli np prowadzę z jakimś gościem trzema bramkami, a on pod koniec meczu nie widząc większych szans na zwycięstwo rozłącza się z siecią, to czy mój wynik gdzieś tam się zapisuje i liczy się do rankingu? :co:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że FIFA11 będzie kopią FIFA10 na PS3... Jednak nie jest źle. Jest lepiej. Przede wszystkim system podań (podajemy tam, gdzie wskażemy, a nie tam, gdzie akurat jest jakiś zawodnik) i zachowanie piłki, która nie sprawia wrażenia lekko "przyklejonej" do zawodników - wystarczy potrącić piłkarza i traci kontrolę nad futbolówką.

Także zmiany niewielkie, ale zauważalne. Gra się jeszcze przyjemniej. Szkoda tylko, że chyba w multi będę musiał grać na profilu brata, bo wpisał jakiś kod umożliwiający grę online... Więc na swoim profilu nie pogram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia Fifa w jaką grałem to ta oznaczona numerkiem 07. Mój ostatnio PES to edycja z 2009 roku. Fifa 11 bije obie te gry na głowę. Dawno nie grałem w tak dobrą i sprawiającą tyle frajdy piłkę nożną. System podań, strzałów i trick'ów jest na prawdę świetny. Piłka czasami odbija się od sędziego, gdy leci w jego stronę stara się ją przeskoczyć, gdy wbiegnę w zawodnika arbiter gwiżdże faul, wow, tego jeszcze nie doświdczyłem nigdzie :blink:

Ciekawe jaki będzie nowy PES, ale na razie Fifa jest dla mnie jak NBA 2K, czyli najlepsza w swoim rodzaju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z takich doczepek - czasami jak się dobiorą razem - złe kolory koszulek, słabe boisko i marna pogoda to można oczopląsu dostać; to wlepianie kartek "po 15 min." od faulu jest jakieś takie dziwne, ale ok. Gdyby pojawił się ten patch poprawiający płynność gry to niech ktoś wrzuci newsa, albo link.

Owy patch ważył niewiele, poniżej 1MB

aaaa to tak się teraz nazywa :) a już myślałem, że przegapiłem jakąś łatkę od EA...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mediafire.com/?jcrtdvgq4jfl4bp

Wygrzebałem go gdzieś :) Folder fifarna robisz sam. FIFA 11 - Game - data - fifarna - lua. Do tego folderu nie kopiuj "settinga.lua" z linka powyżej, tylko ten -

http://www.mediafire.com/?twbc2od37oglggii. Po wgraniu trzeba w opcjach ustawić "vsync".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zagraniu w najnowszą część FIFY jestem bardzo rozczarowany. Tryb Become a Legend jest skiepszczony na maxa. Gdy gram swoją wirtualną gwizdą, to SI moich kompanów ma IQ deski do prasowania. Biegną wprost na przeciwnika z piłką, próbują grać sami, kiwają się i tracą piłkę. Po prostu żenada. Jak się sam nie upomnę o piłkę, żeby mi podali to sami na to nie wpadną, co równa się stracie piłki pod samą bramką. Miałem naprawdę kilka ładnych akcji, kiedy mogli podać na wolne pole i byłbym sam na sam z bramkarzem. Nic z tego. Czasem myślałem, że pada rozwalę, bo ich debilizm mnie porażał. Gram na zawodowcu jak coś. Granie bramkarzem natomiast bardzo im się spodobało, ale oczywiście sądziłem, że przeciwnicy będą strzelać zza pola karnego itp. Też nic, strzelają dopiero wtedy gdy są na 10 metrze, wcześniej ni chu chu. Natomiast na plus trzeba zaliczyć animację zawodników. Są po prostu fenomenalne, żywe, płynne. Tutaj się spisali Elektronicy. Cieszynki weszły na nowy poziom. Teraz gdy robisz ślizg, to koledzy też robią, rzucają Ci się na szyję, na barana, robią te same gesty(np. szybujący ptaszek :D wiecie o co kaman :happy: ). Świetna rzecz. W trybie Zostań Gwiazdą dodano bardzo fajne wyzwania, dzięki którym wzrastają nasze statystyki. Także warto je robić, chociaż większość da się zrobić grając normalnie karierę. Idiotyzmem jest dla mnie natomiast IQ trenera, gdy się gra samym zawodnikiem. Miałem sytuację, że grając mecz pucharowy strzeliłem bramkę, jedyną bramkę i dostałem e-mail od trenera, że...uwaga, jest zawiedziony moim występem i jestem na liście rezerw. No chyba komuś nieźle przygrzało słoneczko, tylko nie wiem czy trenerowi(skryptom) czy programistom tworząc taki beznadziejny kod. Jak na razie to tyle, gierka mnie bardzo zawiodła. EA poszła za bardzo w stronę realizmu, przez co dla mnie wyszła gra przeciętna. Coraz bardziej jestem pewny stwierdzenia, że im nowsza część, tym coraz gorsza.

Ocena: 6+/10.

Edytowano przez Suteq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha - FIFA przestała zamulać - nie wiem w sumie od czego. Przed chwilą wgrałem najnowsze sterowniki NVidia i gra zrobiła się płynna. Wszystko pięknie śmiga na full detalach. Kopie się jakoś lepiej :) Błaszczykowskim strzeliłem 2 śliczne bramki z dużej odległości.

Przy logowaniu do sieci pojawia się komunikat, że będzie się pobierała najnowsza wersja gry, ale nie wiem czy się pobrała. Otworzyła się strona EA, ale gra nie połączyła się z siecią.

Jest patch do gry, ale pobrałem go z FIFASERWIS - na stronie EA coś nie działa.

Edytowano przez atari
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że faktycznie wyszedł patch 1.01 do Fify 11 na PC, linki:

http://www.ea.com/uk/football/news/fifa-11-patch-101-2

Ale mam wątpliwości, faktycznie po wejściu do gry wyskakuje komunikat, by pobrać nowszą wersję gry i zostajemy przekierowani do strony ea.com, ale tam możemy tylko przeczytać "Wkrótce więcej informacji o aktualizacjach do gry FIFA 11 na PC" i tyle. Trochę bałaganu tu widzę i np. nie wiem czy można zainstalować tego patcha do wersji polskiej gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam wątpliwości, faktycznie po wejściu do gry wyskakuje komunikat, by pobrać nowszą wersję gry i zostajemy przekierowani do strony ea.com, ale tam możemy tylko przeczytać "Wkrótce więcej informacji o aktualizacjach do gry FIFA 11 na PC" i tyle. Trochę bałaganu tu widzę i np. nie wiem czy można zainstalować tego patcha do wersji polskiej gry?

Mam tak samo i faktycznie - po kliknięciu "OK" zostaje otwarta przeglądarka z kilkoma flagami z jęzkami, a po wciśnięciu któregoś z nich wyskakuje błąd 404. Dziwne to. Ale czytałem gdzieś, że dzieje się tak przez to, że nie zalogowałem się na konto EA w grze jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę całkowicie odszczekać moje narzekania na komentarze w FIFIE 11 - po prostu jak grałem na początku to było za dużo "masakracji" i "dobrego porto", ale teraz jakoś tego nie ma - za to są całkiem sensowne i nawet pomocne wypowiedzi - dużo emocji - kiedy gram Polską to również są bardziej narodowe teksty("kocham tych wszystkich Smolarków!" itd" :) ) - uważam, że w stosunku do FIFA 10 jest zdecydowanie lepiej.

Edytowano przez atari
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Nie czytałem wątku od początku ( 100 stron [życzę Wam ich 10 tysięcy]), ale mam pytanie odnośnie FIFy ONLINE.

Otóż gram już kilka dni, ligę wygrałem.

I teraz tak:

Gram Bayernem Monachium taktyką 1-4-5,

czyli:

ST Klose 1105

CF Cisse 1103

LM Ribery 1106

LCM Schweinsteiger 1116

RCM Pranjic 1096

RM Eiswhold 1104

a reszta to już obrona.

Więc mój problem to strzelanie. Kompletnie nie wiem, dlaczego (czasami) strzelam w krótszy słupek a piłka leci dwa metry obok długiego, lub gdy strzelam (znów) z dystansu (bez blokowania przez przeciwnika) a tu piłka 2-3 metry obok bramki. Następnie to 1 vs 1, biegnąc trochę z boku (po lewej mam obrońcę) wbiegam na pole karne, coraz dalej, coraz dalej, strzelam (nie ważne czy w dół, czy w górę, czy w lewo, czy w prawo) prawie zawsze strzelam w bramkarza, chyba że bardzo lekko kopnę futbolówkę ( a czasami on mnie po prostu wyczekuje i wyłapuje taki strzał). Jak można opanować strzelanie? Nie mówcie mi o tym samouczku na początku, bo to nie pomaga. Nie mówię, że nie daję rady w lidze (chociaż jak poziom idzie w górę to jest coraz ciężej wyrobić sobie dobrą sytuację), ale ciągły i ten sam (no może dwa) schemat rozgrywania piłki na połowie przeciwnika jest dość nudny. Aha, i gdzie celować na wolnych? Nisko, środek czy może poprzeczka z ok. 20-25 metrów?

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIFA 11 to druga FIFA w jaką grałem (szybciej była 07). Zawsze wolałem PES'a, ale po zagraniu w demo postanowiłem kupić pełną wersje. IMO PES nowej FIFIE do pięt nie dorasta- gra jest super itd. Oczywiście są błędy, ale są to małe rzeczy które się wybacza. Emocje są dużo większe niż w PES 2010.

Mam jedno pytanie: czy w wersji PC da się jakoś grać mecz 10 vs 10?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...