Skocz do zawartości

FIFA (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Ja gralem w fife od edycji 2002 i wedlug mnie jest to najlepsza czesc serii. Grywalnosc, grywalnosc i jeszcze raz grywalnosc :) World cup 2002 tez nie byl zly, ale bylo kilka przegiec np. ognista smuga za pilka kopnieta przez pilkarza z gwiazdka nad glowa. Fifa 2003 to wg mnie poczatek konca. Jedynym jej plusem byla grafika, ktora w porownaniu z ta z poprzednich wersji byla swietna. Pozniej bylo juz coraz gorzej, a WC 2006 to juz tragedia. Kazda akcja wygladala tak samo. Prostopadle podanie od pomocnika (a zdarzylo sie nawet od obroncy, z 20 metra swojej polowy), napastnik sam na sam z bramkarzem i gol. Wtedy juz na dobre odbilem sie od fify i postanowilem sprawdzic, czy PES rzeczywiscie jest taki swietny, jak o nim pisza. Okazalo sie ze tak :). Ruchy zawodnikow, animacja pilki oraz siatek i wreszcie caly mecz wygladaja realistycznie, czego nie uswiadczylem w fifie. Przyjemnosc plynaca z gry jest nie do opisania. Mozna grac bez konca i nie czuc znurzenia. Zawodnicy maja bardzo, bardzo szeroki wachlarz zagran, a najlepsi i najbardziej znani pilkarze poruszaja sie, strzelaja wolne i karne dokladnie tak, jak robia to w rzeczywistosci. Jedynym mankamentem PESa 5 jest brak licencji na używanie prawdziwych nazw niektorych lig, zespolow i pilkarzy, ale to podobno ma ulec poprawie w Pro Evo 6, wiec czekam na niego z niecierpliwoscia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Samuel Vimes
Mam wątpliwą przyjemność być posiadaczem pełnej wersji FIFY 2004. Tak, mówię o tym potworku o wdzięku zdechłego hipopotama i grywalności tony betonu (dziwne porównanie, ale na potrzeby takiego gniota (IMO of korz) nie chce mi się wymyślać lepszego :D ). Szybko mnie odrzuciło. Potem grałem w demo wersji 06 i 07. Różnic nie uświadczyłem.

jeżeli nie zobaczyłeś różnicy między fifą 2004 a 2005 to śmiem twierdzić, że nawet nie odpaliłeś tej drugiej.

różnica jest gigantyczna. (...)

Bo nie odpaliłem :D . Mówiłem, że grałem tylko w full 04 + dema 06 i 07. Słyszałem, że 05 była lepsza, ale tylko słyszałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem fanem anii PESA ani Fify.

ale po demku FIFY 2007 stweirdzam, że gra będzie o wiele lepsza od wersji 2006. W PESA 5 grałem, ale jakoś mi nie podszedł. wole bardziej FIFKĘ, i nie che tym postem robiż kolejnej "fanowskiej" awanturu. Każdu lubi to co lubi, i ma do tego prawo. Byle by nie narzucał swoich poglądów innym. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zagorzałym antyfanem FIFY albo raczej tych 2003,2004,2005 i 06 no więc do 07 miałem sceptyczne podejście .....a tu odpalam włączam drużyny prawie te same co demie 06 biorę ManU(dlaczego Eld ich nie lubi :? ) i gram przeciwko Barcy pierwsze co się rzuca w oczy to.... brak Kuszczaka w ManU (miejmy nadzieje ,że w Polskiej wersji będzie) :D ale tak naprawde to realistyczna praca bramkarzy raz bronią świetnie ale nie są też niepokonalni i popełnaja też błędy.Po drugie bardzo realistyczne animacje zawodników i piłki( piłka sprawia jak dla mnie uczucie jakby była prawdziwa i nie przesadzam ) no i po trzecie znowu poprawiona grafa może zakupię pełniaka

ale narazie czekam 5 dni na recke w CDA jak dostanie dobrą ocenę to sie zdecyduję i jeszcze chyba poczekam do premiery PES'a 6 żeby zobaczyć która lepsza bo teraz to juz dla mnie takie oczywiste nie jest a kasy jak lodu nie mam więc nie będę wydawał pieniędzy na gorszą grę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po lekcjach odwiedziłem Empik, a tu niespodzianka- FIFA07 do pogrania- pełniak. No to od razu plecak na ziemię i jazda :) Rozegrałem 3 mecze- Juve-Auxerre 7:0 ( ja Juve na amatorze ), Boavista-Maritimo 1:2( ja Boavista na prof.- czyli 3/4 ) i Boavista-Estrella Amadora 1:3( znów Boavista na prof. ). No i cóż, jestem w szoku. Przegrałem 2 mecze, w jednym co prawda od 13 minuty grałem w 10, ale w drugim prowadziłem od 2 minuty, a przeciwnik sypnął 3 kontry i kaput :o Może nie jest to grywalność na miarę PES'a, ale nie ma tutaj absurdalnych błędów sędziego czy zawodników, którym AI nie karze biec do piłki. Przeciwnik potrafi zmienić styl gry w czasie meczu, to ogromny plus. Poprawiono też bramkarzy i strzały z dystansu- można trafić chyba z każdej pozycji, a jeśli zawodnik słabo strzela, to można przestrzelić w idealnej sytuacji. Mam nadzieję, że 10 meczów nie wystarczy by przeciwnik już nie potrafił cię zaskoczyć, jak to miało miejsce poprzednio. Jeśli tak nie jest, to FIFA07 jest najlepszą FIFĄ od lat i można wreszcie pogratulować ekipie EA Sports. Co do wad, to dalej wadą jest niemożność konfigurowania ustawienia. W PES'ie jest to rozwiązane idealnie, a tutaj nadal nie da się siąść na przeciwniku samym ustawieniem. Nie wiem jeszcze, czy da się edytować nastawienie zespołu, mi się nie udało, a przydałoby się polecić zawodnikom frontalny atak. Sprawa grafiki- ta się właściwie nie zmieniła, poprawiono detale: cienie i oświetlenie, zawodnicy olśniewający nadal nie są, ale to akurat mało istotne. Bardzo fajnie zrobiono animacje, zwłaszcza wślizgi. Fajne jest to, że nie można dogonić rywala samym przyspieszeniem, właściwie wyprzedzić się go nie da, jeśli jest przed tobą. Najdziwniejsze jest to, że nie zawsze można oddać strzał, pasek czasem jest nieaktywny, nie mam pojęcia czemu.

Podsumuję- jest o niebo lepiej niż przedtem. Moja ocena to 8+, PES ma przed sobą trudne zadanie. A dla porządku dodam, że jestem fanem PES'a, nie FIFY :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh PES za miech a FIFA 07 już od dzisiaj jest w FIFIE najlepsze są animacje postaci po wślizgu fajnie pozycje przybierają a nawet czasami nie wchodzą bezmyślnie w nas gdy jedziemy wślizgiem tylko podrzucają nad nami piłkę albo jak wślizg jest dobry to tylko nad nami przeskakują mam nadzieję ,że w

CDA dostanie słuszną ocenę jak dla mnie sam wto nie wierze 8+ a już myślałem że kolejna sztywna piłka w wykonaniu EA a tu niespodzianka :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem pełnej wersji FIFA 07 i musze powiedzieć, że nie myślałem że będzie ona aż tak dobra. Jestem fanem FIFY od 98 roku i z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że jest to najlepsza część w historii. Widać, że ludzie z EA wzieli sobie do serca wszystkie prośby i narzekania graczy i wydali genialny produkt. W tej części mamy wszystko: genialną grafike, dopracowane AI przeciwników, świetne odgłosy z trybun i murawy, itd. Jeśli się ktoś zastanawia czy kupić nową FIFE, powiem tak - przestań tracić czas na zastanawianie się i biegnij do sklepu po gre :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem pełnej wersji FIFA 07 i musze powiedzieć, że nie myślałem że będzie ona aż tak dobra. Jestem fanem FIFY od 98 roku i z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że jest to najlepsza część w historii. Widać, że ludzie z EA wzieli sobie do serca wszystkie prośby i narzekania graczy i wydali genialny produkt. W tej części mamy wszystko: genialną grafike, dopracowane AI przeciwników, świetne odgłosy z trybun i murawy, itd. Jeśli się ktoś zastanawia czy kupić nową FIFE, powiem tak - przestań tracić czas na zastanawianie się i biegnij do sklepu po gre :) .

W następnym tygodniu wybieram się do Empiku po fife07.

Jeżeli mówicie, że panowie się postarali i jest o wiele lepiej niż przedtem, to z miłą chęcia pogram w pełną wersje;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj tylko, że podobne peany pochwalne słychać było przy okazji wydania FIFY 2006. ;) Poczekaj przynajmniej do wtorku na nowe wydanie CD-ACTION i dopiero wtedy podejmij decyzję (objętnie czy jesteś fanem tej serii, czy też nie)

Właśnie dlatego chcę(może) nabyć fife07 w następnym tygodniu, ponieważ we wtorek zagram w jej demko:) Jeżeli gra bedzie warta poświęcenia uwagi, to ją kupię, a jeżeli nie, to się wstrzymam;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku grałem w FIFE... Była to jedyna nowa gra która chodziła na moim starusieńkim sprzęcie. A w tym roku, sprawdzam demo i nie da się grać. :shock: A miałem wielkie nadzieje, że będę mógł znowu zagrać w coś nowego w zime, a jednak nie będę mógł. Na 100% więc grafika jest poprawiona w stosunku do zeszłorocznej FIFy, no chyba, że kod jest źle zoptymilozowany... Ale cóż, może sprawdze PES'a 3 albo 4. ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fifa 07 wcale nie będzie gorsza od PES6. W tym roku elektronicy się postarali i wypuśćili dobrą grę piłkarską (te gole z połowy boiska mmm). Koniec ze schematami, nudnymi meczami i frustrującą AI. Choć sympatyzuję z PES'em to jednak doceniam fife 07 bo ma wszystko czego potrzeba dobrej grze piłkarskiej. Także wybór między tymi dwiema grami, jest zależny tylko i wyłącznie od gusta odbiorcy. Aha noi cena, ostatnio gdzieś czytałem, że PES6 ma kosztować 200 pln... :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś napisał- wymagania są absurdalne :o Każda FIFA chodziła mi na full detalach przy 1024x7xx bez zaciach. A teraz tnie mi niezależnie od rozdzielczości i detali :? Tylko na wysokich nie da się grać, na niskich i średnich tnie tak samo bez względu na rozdziałkę... Dziwne. Na szczęście, gra jest bardzo dobra. Cholernie trudno się broni i bardzo łatwo popełnić błąd w kryciu, co przeważnie kończy się stratą gola. Można mieć cały mecz przewagę, ale przegrać po dwóch-trzech akcjach przeciwników. I bardzo dobrze. A nadal gram na 3 poziomie trudności :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pod tym względem nic się nie zmieniło przez cały rok miejmy nadzieje ,że w PES'ie Polscy komentatorzy nie będą jechali z textami pokroju "strzelił panu Bogu w okno " albo gdy strzelasz bramkarz łapie a oni wyskakują textem "cóż za piękne przejęcie można zazdrościć im tego piłkarza"......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Ale błędy w '06 są - np. początek spotkania i od razu komentarz - "Czy mu się to uda? Tak! Udało się!", albo: "On nie jest jakimś łowcą bramek". Śmieszne to bardzo wygląda.

Na początku wogóle nie mogłem się przyzwyczaić do tego stylu komentarzy ale potem docinki "Końcówkami palców ją teraz wybił!" itp. szybko postarały się o moją sympatię. Porównując '05 i '06 częściej wracam jednak do tej pierwszej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- pierwsze co zauważyłem na plus w fifce (pełna wersja) to fakt, że działa dużo płynniej od 06 i 05.

- wszystko wygląda ładniej

- mocno rozbudowany tryb menedżerski

- ogólnie zdecydowanie lepiej, ładniej, więcej i przyjemniej

...tylko czemu murwa mać wiesza mi się po dwóch trzech uruchomieniach?

grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

wywala wszystko łącznie z windowsem i nie zadziała dopóki nie przeinstaluję od nowa.

grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

grrrrrrrrrrrr

grrrrrrrrrrrrr

grrrrr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe: Czy jest to ORGINALNA wersja??

Pytanie dodatkowe: Masz wszystkie sterowniki zaktualizowane (grafika, muzyka, directx??)

1. taki już ze mnie dziwny typ, że kradzionego nie kupuję.

2. może faktycznie coś nie tak jest ze sterownikami. jeszcze pokombinuję.

Przypominam, ze to jest dzial komentarzy, a nie problemow z grami - CormaC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...