Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

gram w demo i to sterowanie myszką jest dziwne : jak gdzieś chce podac to muszę zacząć biec w strone celu podania- skutek widać gdzie podaje.

Dla mnie ta gra w ogóle się nie zmienila od fify 99 pomijając tą nieszczęsną myszkę. NAwet grafa mnie jakoś nie zaskakuje w porównaniu z fifą 99. Te mecze też są jakieś mało interesujące. Naszczęście mam Eurosport i swojego snookera :D i nie musze grać w głupie gry piłkarskie.

PS> PES też ssie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sprzedałem ten szit.. i normalnie jestem szczęśliwy!

wracam do 07 - najlepsza i koniec : ) czad!

09 SZIIIIT!!!

Wyzywanie od szitów i narzekanie taak...typowy przykład dwunastolatka z neostradą który nabija sobie punkty e-respectu powtarzając to co już gdzieś usłyszeli od ludzi którzy opierają się na stereotypach.

Edytowano przez Macieek92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zagrałem w demo fifa 09, no to pomyślałem sobie "no grafa lepsza, znowu uaktualnione składy..może kupię.."

Nie zauważyłem większych zmian w animacjach, tzn chodzi mi o te jak już któryś zawodnik przejmuje piłkę i biegnie sprintem w stronę bramki.

Różnice z tym co dostają PC-towcy i fani X-boxa zobaczyłem dopiero w reklamie fify 09. Co idą mecz na telebimie oglądać. Urzekł mnie widok Rooneya biegnącego w stronę bramki.. Przecież on się tam porusza jak prawdziwy !!!

I tak fifa 09 na kompa musiała ustąpić dzięki atomowej mocy fifa 09 na x-boxa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś pisałem.

Oni nie mają w głębokim poważaniu, tylko ich "analitycy finansowi" uznali, że jeśli gra będzie miała wyższe wymagania, to kupi ją na tyle mało osób (a raczej na tyle mało potężna grupa osóB), że nie wyjdą na plus/wyjdą na plus za mało.

Jednak mimo, że próbuję uzasadnić jakoś działanie EA (bo chyba złośliwi nie są) to też mi to zbytnio nie pasuje. Ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma - a ja FIFĘ na PC lubię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieek92 niech Ci będzie.. no to napiszę więcej...

już chyba wcześniej pisałem:

+ składy (ale mi plus! buah!)

+ grafika (ale to też nie nex-gen)

i teraz jedziemy:

- ślamazarne reakcje piłkarzy.. dajesz lewo, góra, prawo, a ta menda się rusza jak w 2004/2005...

- nie da się zrobić płynnej akcyjki... podawanie w trójkącie kończy się bezmyślnym wykopem w aut (w 07 - supermiodnie się tworzy akcje)

- te same śmiechałki, animacje przedmeczowe, w trakcie meczu - ogólnie widać, że poprawiono grafę, wszystko inne zostawiono

- granie męczy.. człowiek walczy z interfejsem, z wolnością i ociężałością zawodników.. zamiast frajdy, jest męka..

dla mnie wystarczy, by uznać Fifę 09 gigagóvvnem na miarę Fify 2004, 2005... potem była jako taka 06.. moja ulubiona 07 (wróciłem do niej i mi ulżyło - granie w Fifę znowu sprawia mi radość!).. 08 to była 07 z poprawioną grafą i skopanym gameplayem.. 09.. no ale to już wyżej napisałem

I dodam tylko, że lepiej gra się na "Szybkim", ale bardzo nienaturalnie.. czemu mam się wkurzać i wmawiać sobie, że fajnie się gra, skoro widzę, że ta giera wkurza (a raczej wkurzała, bo dzisiaj ją wysłałem do kupca) jak niektóre z wcześniejszych wydań? Ja wbijam w ten SZIT (i koniec!)... idę pograć w 07 - bardzo miodną część, w której nie walczę z interfejsem, z przyciskami, z zachowaniami elektronicznych ludzików, tylko naprawdę sobie "pykam", tworzę akcje, widzę jak taktyka rozrysowuje się na ekranie, bo ludziki się wystawiają, biegają, grają w trójkącie... no po prostu jest fajnie!

Wydaje mi się, że EA ma taki plan właśnie, że coś istotnego zmienia raz na 3-4 lata.. dlatego właśnie 2001, 2003, 07 były fajne.. a te w środku to były jakieś gnioty, które miały coś zawsze wkurzającego (EA ma straszny problem ze stopniowaniem poziomu trudności - np. w 06 ta niemożność dojścia obrońcą do gościa z piłką.. w 08 takie mendziarskie "potykanie się" na dwie nogi, gdy przeciwnik nam wydzierał piłkę).. zawsze jakiś taki syf jest.. a 09 jest ślamazarnym syfem.. bez radości, bez akcyjek.. ja lubię sobie "pach pach popykać", a nie jarając się że to "wow, poprawiona grafika, fifa 09 - TRZEBA ją lubić właśnie za to!" grać w tego gniota, który nie daje radochy

Lepiej teraz? "Dzieciaku"? Bo może ty po prostu jesteś fanboyem EA Sports? Sam nic ciekawego nie napisałeś aby skontrować moje uwagi. Może teraz będzie łatwiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ślamazarne reakcje piłkarzy.. dajesz lewo, góra, prawo, a ta menda się rusza jak w 2004/2005...

Bzdura. Robi to w takim tempie, w jakim zrobiłby prawdziwy piłkarz o takich umiejętnościach, jak piłkarz w grze.

- nie da się zrobić płynnej akcyjki... podawanie w trójkącie kończy się bezmyślnym wykopem w aut (w 07 - supermiodnie się tworzy akcje)

Bzdura. Po prostu trzeba UMIEĆ. Nie wiem jak na klawiaturze, ale na padzie i myszce można robić świetne akcje, ale trzeba dużo widzieć, umieć przewidywać etc. Ogólnie jak w realu - łatwo zrobić rajd po skrzydle, trudniej wymienić 5 podań z klepki i znaleźć się w polu karnym przeciwnika.

- granie męczy.. człowiek walczy z interfejsem, z wolnością i ociężałością zawodników.. zamiast frajdy, jest męka..

Hahaha :D To co powiesz o PESie, w którym klawiszy nie można ustawić ?!

Największą zaletą FIFY jest to, że ona w porównaniu do PESa wygląda naprawdę profesjonalnie - wszystko jest na swoim miejscu, nie ma miejsca na niedoróby. Nie to co w PESie, gdzie lepsze menusy zrobiłbym w 5 min. w Photoshopie.

I dodam tylko, że lepiej gra się na "Szybkim", ale bardzo nienaturalnie

To graj na normalnym.

Lepiej teraz? "Dzieciaku"? Bo może ty po prostu jesteś fanboyem EA Sports? Sam nic ciekawego nie napisałeś aby skontrować moje uwagi. Może teraz będzie łatwiej?

Ty za to postawiłeś sobie za cel pisanie niekonstruktywnych bzdur o FIFIE. Całkiem nieźle Ci idzie ;-)

________________________________________________________________________________

______________

Dzisiaj ściągnąłem demo PESa. Nie pograłem sobie za dużo, bo jak wciskałem gałkę pada to zawodnik kopał piłkę (???) i za Chiny Ludowe nie można było tego zmienić. Dziękuję za taką amatorszczyznę. Poza tym tyle co ugrałem/widząc jak AI gra to:

- grafika jest 2x gorsza niż w FIFIE 09

- piłkarze wyglądają jak siatkarze...

-...biegający po mini-boisku dla dzieci

- gra to czy się wolniej i ślamazarniej niż w FIFIE

- AI grają w obronie jak ostatni frajerzy (bez możliwości biegania z piłką strzelałem bramki)

- żałosne menusy, które uniemożliwiają ustawienie pożądanych opcji bez ciężkich przekleństw komuś, kto nie jest tybetańskim mnichem

- generalnie jakoś nie widzę tych wszystkich wspaniałości, o jakich rozprawiają fanboje Konami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ składy (ale mi plus! buah!)

+ grafika (ale to też nie nex-gen)

Jak Cię składy nie interesują to graj sobie w FIFE 2002. Buah! (?)

i teraz jedziemy:

- ślamazarne reakcje piłkarzy.. dajesz lewo, góra, prawo, a ta menda się rusza jak w 2004/2005...

- nie da się zrobić płynnej akcyjki... podawanie w trójkącie kończy się bezmyślnym wykopem w aut (w 07 - supermiodnie się tworzy akcje)

- te same śmiechałki, animacje przedmeczowe, w trakcie meczu - ogólnie widać, że poprawiono grafę, wszystko inne zostawiono

- granie męczy.. człowiek walczy z interfejsem, z wolnością i ociężałością zawodników.. zamiast frajdy, jest męka..

1.Menda? wyżywasz się na postaciach z gier? Toż to Tibia.

2.Jak nie umiesz zrobić płynnej akcji to odłóż gry piłkarskie na półkę.(a z tym autem to dobre - nawet podawać nie umiesz?)

3.Jaki sens oglądać scenki? Chciałbyś żeby ich były miliony nie?

4.No jak ciebie granie męczy to fajnie masz...

Lepiej teraz? "Dzieciaku"? Bo może ty po prostu jesteś fanboyem EA Sports? Sam nic ciekawego nie napisałeś aby skontrować moje uwagi. Może teraz będzie łatwiej?

Jeżeli jestem fanboyem EA Sports to co? Wolę być nim niż wyzywać wszystko od szitów "bo nie się nie podoba"

Oj tak,teraz jest dużo łatwiej...jeszcze jakieś pytania?

Hahaha :D To co powiesz o PESie, w którym klawiszy nie można ustawić ?!

Da się,da :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PES jest taki, że dostrzegasz go po 5 minutach. Zaczynasz poznawać po 5 godzinach. Zakochujesz się w nim po 5 dniach. A wszystkie sekrety poznajesz po 5 latach :)

Taa.. A ja po roku grania w fife przerzucam się na następną część...

Jakoś zauważyłem, że FIFY bronią głównie Ci, którzy nie ukończyli 15 roku życia. Przypadek?

Poza tym kończę już udzielenie się w tej dyskusji - łatwiej byłoby przekonywać kamień.

Trafiłeś ! Normalna zmowa i Układ !

Każdy ma swoje gusta. W moje trafia akurat fifa. Po raz kolejny, zresztą pisałem to już wcześniej.

Jedyną ciekawą rzeczą jaką zauważyłem w PES-ie jest licencja na lige mistrzów.

PS. Bronię fify, a po głębszym przemyśleniu stwierdzam, iż mam więcej niż 15 lat ! Haha ! Psikus.

Edytowano przez Owiec_xD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie cytaty od Apocalipse:

Doskonale Cię rozumiem - wiem jak boli zaglądanie do pliku readme, albo wpisanie dwóch słów na Google. Ułatwię zadanie, żebyś się nie męczył - gdy już włączysz komputer (powinno Ci się udać - trzymam kciuki) naciśnij przycisk Start (ten w lewym dolnym rogu), potem kursorem najedź na programy, następnie najedź na KONAMI, potem na Pro Evolution Soccer 2009 Demo, następnie naciśnij settings. I tak:

Y- podanie na dobieg

X- strzał/pressing

A- krótkie podanie/pressing drugim zawodnikiem

B- dośrodkowanie/wślizg

L1- zmiana zawodnika (bez piłki)

L2- taktyki

R1- sprint

R2- drybling

Proste?

A wpadłeś na pomysł, że nie każdy ma pada w układzie takim, jak w X360 ? :)

Rozwaliło mnie to totalnie. Przeciętne menu faktycznie ma ogromny wpływ na grywalność. Myślę, że obniża ogólną ocenę gry o min. 5 punktów.

A na kiego komu dopieszczone menu?! To w nowym PESie jest ładne, przejrzyste i czego chcieć więcej? A jak zrobisz lepsze w 5 godzin w Photoshopie to znaczy, że już możesz szukać zatrudnienia u najlepszych producentów gier.

Po pierwsze menusy podałem jako przykład (bo w PESie wszystko oprócz samego biegania z piłką po boisku jest tandetne. A trzeba się przez to przejrzeć. Zatrudnienia nie szukam, chciałem tylko zobrazować jak beznadziejne jest to menu, bo PS to ja miałem włączonego może przez 5h w życiu.

Co tam 09 - powiedz, że jest gorsza od tej z FIFY 99! A co! Jak szaleć to szaleć!

Celna riposta, brawo!

Moim zdaniem wyglądają jak grzybiarze, albo kolejarze.

Chodziło o to, że są nieproporcjonalnie wysocy i chudzi. Nie każdy piłkarz to Peter Crouch. Oczywiście kolejny raz brak argumentów został ukryty za powalającą kontrą.

Takie są efekty włączania rozdzielczości Full HD na ekranie 15? i szerokokątnej kamery (albo palenia trawy).

Trawy nie palę, ekran mam 18'' a rozdzielczość ustawiłem na 1280x1024 - natywną. Poza tym jw.

Takie są efekty włączania rozdzielczości Full HD na GF 2MX (albo palenia trawy).

Jak już mówiłem full HD nie włączałem, trawy nie palę, do tego dochodzi jeszcze GF 8800GT a nie 2MX, trzeba było przeczytać sygnaturkę to może byś wiedział. No i znowu powtórka z rozrywki.

To już na pewno palenie trawy. Najwyższy poziom w nowym PESie to takie AI, że nawet te z next-genowej FIFY się chowa. Komputer gra z takim pomysłem, że to się w głownie nie mieści.

Włączyłem poziom "Regular" i skomentowałem tylko fakt, że obrońcy z PESa nie słyszeli o czymś takim jak krycie czy antycypowanie zagrań przeciwnika. Do obrony to pomysłu mieć nie trzeba (tylko być dobrze napisanym przez programistów z KONAMI), a akcji ofensywnych AI nie krytykuję.

To już są efekty długiego przesiadywania pod blokiem i używanie co drugiego słowa na ?k?.

Nie mieszkam w bloku ani pod nim nie siedzę. Słów na "k" używam często, masz rację. Na przykład "komputer", "kierownica" itp. Tych, co mają dalej "urw" i na końcu "a" nie używam ani co drugie słowo, ani co pięćdziesiąte.

Jakoś zauważyłem, że FIFY bronią głównie Ci, którzy nie ukończyli 15 roku życia. Przypadek?

Poza tym kończę już udzielenie się w tej dyskusji - łatwiej byłoby przekonywać kamień.

Hehe, jak mnie śmieszy takie żałośnie pocieszne wywyższanie się poprzez bycie starszym. :) Tak do wiadomości tylko - ukończyłem już jakiś czas temu 15 lat i FIFY bronię. No nie, niemożliwe! :o

Jeżeli "argumentami" nazywasz sugerowanie interlokutorowi, że przesiaduje godzinami pod blokiem, przeklina i ustawia Full HD na 15" monitorze i GF 2MX to faktycznie - chyba tylko kamień to kupi. I to niezbyt rozgarnięty kamień. Właściwie to tępy głaz.

Edytowano przez Qbekbear
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fifa ? Nic nad zwyczajnego, zwykły bajzel ;)

Teraz wyszła Fifa 09 i stwierdzam, że z roku na rok jest lepsza, ale to nie to samo co PES.

PES ma tą "realność" i grafikę, a Fifa ma grafikę "plastusiowatą" która niezbyt się podoba.

Co do realności Fify to można nazwać to "robotami". Bo tak się ruszają, o bramkarzach już nie wspomnę, bo jest to istna tragedia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka mała uwaga na koniec - nawet ten mój tępy kamień nie szuka na siłę argumentów, które za nic nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości, więc wolę z nim dyskutować.

I to już naprawdę koniec mojego udzielania się w tym temacie - w każdym razie na pewno nie nastąpi to przed przyszłoroczną edycją FIFY.

A Ty jak chcesz to przeczytaj jeszcze raz to co napisałem (nie tylko ostatni post, ale paręnaście (albo i parędziesiąt) ostatnich, które tu wypociłem). Jeśli masz ochotę to spróbuj to strawić, przemyśleć i może w końcu odkryjesz, że coś w tym jest. Jeśli nie chcesz nie rób tego i graj sobie dalej w FIFĘ - ja przecież do niczego nie zmuszam, tylko staram się uświadamiać.

Po pierwsze, nie chce mi się jakoś przeglądać 66 stron wątku, aby znaleźć Twoje posty.

Po drugie, nie głosisz jedynej słusznej prawdy ("staram się uświadamiać").

Xafaso -

PES ma tą "realność" i grafikę, a Fifa ma grafikę "plastusiowatą" która niezbyt się podoba.

Kurczę, a ja uważam, że jest zupełnie właśnie na odwrót :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem fife 09. Włączyłem, no grafa fajna, nowe składy, bla bla bla włączam mecz. Gram gram i widzę, że wiele strzałów wygląda tak samo, a następnie wiele interwencji bramkarzy też jest takich samych. Chodzo o ten rodzaj: strzał, bramkarz lekko musnie ją końcami palców a piłka wypada za boisko kręcąc się. Najbardziej denerwuje to, że gracze na siłę chcą grać z klepki. Jeśli masz piłkę, podajesz do drugiego, to żeby nie odegrał z klepki musisz poczekać aż przyjmie piłkę [często kończy się stratą] i dopiero możesz podawać. Ale dwa dni wystarczyły by sobie z tym radzić. Dalej poziom trudności. Gra na klasie światowej jest banalnie prosta. Wisłą kraków da się spokojnie ograć Chelsea. Grając dwukrotnie Manchesterem United z Fenerbache, raz padł wynik 7:0, potem 8:0. Ale i tak gra się przyjemnie.

Ps. Cristiano Ronaldo nie jest podobny do prawdziwego Cristiano Ronaldo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tegoroczna edycja FIFY - w przeciwieństwie do zeszłorocznej - na prawdę zasługuje na pochwałę. Szczególną uwagę zwraca zmiana grafiki. Nie jest może cudem techniki, ale i tak jest o wiele lepiej niż dotychczas. Jest może kilka błędów, ale nie bardzo irytujących. Nagana należy się jednak ekipie lokalizacyjnej. Ile razy Szpakowski lub Szaranowicz mówili, że mam idealną okazję na strzelenie bramki, podczas gdy sfaulowano mnie na polu karnym przeciwnika? To zresztą wierzchołek góry lodowej... No, ale cóż - jest i tak lepiej niż mogło być.

Aktualnie ostrzę sobie zęby na edycję na Xboksa 360. Podobno jest o wiele lepsza od PC-towej wersji. Z chęcią bym się przekonał. :P

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w fife09 na ps2 i na blaszaki i wersja PS3 była o wiele, lepsza.Więcej dynamiki fajne strzały ładne bramki

a na komputerze powtarzające się akcje wiem że nie ma dużej, różnicy od wersji na blaszaki a PS3 ale miałem po prostu

takie wrażenie.Polecam na kompy nowy Pro Evolution Soccer a na konsole nową fife.

Edytowano przez eddy1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślisz o Fifie 09?

Kogo miałeś na myśli.

A co do Fify faktycznie dodali, trochę zagrań i animacji.. Ulepszyli grafikę ale to wciąż bardzo podobna Fifa do poprzednich, części i nie mam zamiaru co rok kupować następnej Fify.

Edytowano przez eddy1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ktoś jeszcze gra w ten szit? Ja po sprzedaniu wróciłem do 07.. i znowu football sprawia mi radość : )

a widziałem, że wyszedł drugi patch do 09.. wow.. szybkie EA jest w tym roku.. gnojki jedne, mogliby dać update składów do 07, 08... w d.. mam dziadoskie EA...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...