Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

mateuszpryma - ściągnij se demo 09, "demo xplorer" i ustaw poziom na Legendary - wtedy jest super :)

A że tak przejdę do kontrofensywy - co zmienia się w PESie ? Grałem w demo trójki, grałem w demo 2008 i jedyna różnica to to, że piłka nie lata 100 m nad bramką tylko 20.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Arzotino - fajna sygnaturka xD

Dzięki:D to jest cytat z jednego ze skeczów monty pythona.

A apropo PES-a to jeśli coś jest dobre to nie musi się bardzo zmieniać jak dla mnie to Fifa przez właśnie zmienianie tego co dobre jest gorsza. 2003 to była jeszcze stara dobra fifa z niezłą grafiką, a 04 stałą się obecną Fifą. Widzisz zmiany nie zawsze wychodzą na dobre bo można coś zepsuć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie zupełnie nic nie robią. Nowe sterowanie, kolizje, grafika, lepsze strzały z dystansu i rzuty wolne (! - o tym nikt jeszcze nie mówił, ale jak się dłużej pogra w demo to widać to wyraźnie) itd. to tak samo się zrobiło. ;)

Edytowano przez Qbekbear
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apocalipse, ile razy już pisałem, że próbowałem się przekonać do PESa ? Próbowałem i za Chiny Ludowe nie przytrzymała mnie przy sobie na dłużej, w przeciwieństwie do każdej kolejnej FIFY od 06 włącznie (wg mnie tylko 2004 i 2005 to crap).

Tak, nie ma to jak leczyć pacjenta na nogi, gdy tak na prawdę boli go głowa.

No i pewnie jak się spytam, co jest tą "głową" FIFY (czyli co w niej tak naprawdę jest nie tak) odpowiecie, drodzy fani PESa, że GRYWALNOŚĆ jest do bani. Równie dobrze o Hondzie Civic można powiedzieć - do d*** się prowadzi. I tyle samo to mówi - nic poza tym, że osoba grająca/jeżdżąca uważa, że coś nie pasuje. Za to ja np. mogę zagrać w FIFĘ/wsiąść do Hondy Civic i stwierdzić: super się gra/fajnie jeździ to autko. I co, nie mam racji ?

Chodzi o to, żebyście napisali KONKRETNIE co Wam w FIFIE nie pasuje, a nie pisać "grywalność do bani, w PESie grywalność zarąbista". Bo ja mogę powiedzieć na odwrót i będzie to tyle samo warte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, żebyście napisali KONKRETNIE co Wam w FIFIE nie pasuje, a nie pisać "grywalność do bani, w PESie grywalność zarąbista". Bo ja mogę powiedzieć na odwrót i będzie to tyle samo warte.

Przykłady? Choćby oskryptowane interwencje bramkarzy, goli. Już w drugim meczu można zauważyć taką samą obronę bramkarza, gola. A w PESie? Każda bramka, akcja jest inna. Nie ma konkretnego sposobu na bramkę. Po za tym jest bardziej dynamiczny, bo w FiFiE można usnąć. Jedyne czym się broni Fifa to licencje, ale co mnie to obchodzi? Wole sobie porządnie pograć, a nie usypiać z nudów przy kolejnej tak samo strzelonej bramce. Kolejny znowu przykład to to że fifa od odsłony 2004 wogóle się nie zmieniła. Jakieś tam kosmetyczne poprawki, nic więcej. To podobne jak dodatki do simsów. EA Sports takie jest.

Edytowano przez SmarPOL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interwencje bramkarzy akurat nie mają za dużo wspólnego z grywalnością (bo odnośnie grywalności liczy się tylko obroni/nie obroni), ale oskryptowane gole to już wierutna bzdura. Każdy strzał w 09 (i innych zapewne też) może być inny i jeszcze ani razu nie udało mi się strzelić identycznego gola, a spędziłem już przy demku dobre parę godzin.

Dynamizm akcji. To znaczy, że FIFA jest za wolna ? To sobie zmień tempo rozgrywki - do wyboru do koloru. I uprzedzając teksty w stylu "nawet Very Fast jest za wolne" - very fast jest tak szybkie, że nie można nań przeprowadzić sensownej akcji. Optymalne i zgodne z realem jest Fast.

A to, że FIFA od odsłony 2004 się nie zmieniła to już kiepski żart. Zagraj se w 2004 w potem w 09 i zobaczymy, czy nie zauważysz różnicy (choć śmiem przypuszczać, że choćby nie wiem co to napiszesz, że gra się tak samo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, żebyście napisali KONKRETNIE co Wam w FIFIE nie pasuje, a nie pisać "grywalność do bani, w PESie grywalność zarąbista". Bo ja mogę powiedzieć na odwrót i będzie to tyle samo warte.

Tylko że to właśnie takie ogólne wrażenia mogą zobrazować to co mi się podoba w grze. Bo nie wydaje mi się że powiedzenie "Podoba mi się Gothic bo ma dobry system levelovania i świetny system walki oraz swobodę". Bo niektóre lepsze gry mają poprostu tą magię tą zwykłą nieokreśloną grywalność. Bo co z tego że jakaś tam gierka ma wszystkie aspekty lepiej zrobione jak jest poprostu słaba? Czy to że w Return To Castle Wolfenstein była gorsza fizyka, gorsze dźwięki i mniejsza ilość pikseli niż w Terrorist Takedown oznacza że to drugie jest lepsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Ci przyznać rację.

Dlatego też nigdy nie dojdziemy czy lepszy jest PES czy FIFA (choć dla mnie jak dotąd FIFA) :)

A tak w ogóle to nie mogę się doczekać tej recki FIFY 09 w CDA, bo dużym fontem było napisane na tej flashowej reklamówce, że "FIFA wyewoluowała i to w dobrą stronę". Ciekawe co też któryś z redaktorów sądzi na temat nowej fifki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnoi sprzątająć, znalazłem Fifa 2003. Na pudełku R.Carlos, Ryan Giggs i Edgar Davids. Zainstalowałem, zagrałem. Fajnie było przenieść się trochę do przeszłości. Poziom trudności jest duży, o ile w Fifa 07 i 08 po 3 dniach gra się na najwyższym, to tutaj zaciąłem się na 3 [są 4]. No to wybieramy opcje rozgrywki. Oczywiście ManU, a w zespole Veron, Beckham, van Nistelrooy...Chelsea jeszcze przed najazdem pieniędzy Abramowicza. Jest nawet jeden zespół polski ! Wisła Kraków ! Ale gra się nią żałośnie. W każdej fifie jest sposób na peną bramkę. Tutaj jest to rzut rożny. Trzeba dośrodkować na zawodnika, który stoi na ok. 8 metrze od bramkarza, wtedy ten zawodnik uderza z "nożyc" i gol. Przy rzutach karnych, jest pasek siły, więc nie liczy się tylko kierunek, ale i to z jaką siłą trzeba uderzyć. Noi nie zapomniane rzuty wolne. Widok Zinedina Zidana uderzającego z 42 metrów w okno bramki - bezcenne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będzie to trudne, bo w FIFĘ grałem już gdy Ty zaczynałeś chodzić.

No boki zrywać po prostu. Jak ja zaczynałem chodzić, to nie było jeszcze FIFY. Poza tym jestem trochę wyczulony na pokazywanie swojej wyższości w ten sposób (nawet jeśli nie taki był Twój zamiar).

Ostatnia FIFA (nie grałem w 2004 i 2005), w której był 100% sposób na bramkę to chyba 2002 WC (strzał ze środka po wznowieniu gry). Nie pamiętam, czy było coś takiego w 2003. W 06 skuteczne były prostopadłe podania, ale też nie był to pewny gol. W 07 i 08 nie było już żadnego schematu, który kończyłby się zawsze golem, za to były takie, po których na gola mieliśmy większą szansę (jak w realu). 09 to już zupełnie inna bajka, naprawdę polecam zagrać w demo.

Co do wygrywania 11:0 Lechem Poznań nad Realem Madryt w finale ligi mistrzów na poziomie World Class (albo Legendary, nie wiem co uważasz za najwyższy) - albo kłamiesz albo jesteś jakimś fifowym alienem :) Bo ja na poziomie World Class dostaje manto od równorzędnej drużyny, a gram w FIFĘ od edycji 1997. W 09 powiem Ci dokładnie - korzystając z Demo Xplorera ustawiłem poziom na Legendary i mecz 10 min - wyniki na korzyść drużyny przeciwnej (gram Chelsea [ja] vs Real [AI]) dochodził do dwucyfrowego. Na World Class okolice 5:0. Dopiero na Professional jestem w stanie wygrać, a na Semi-pro wygrywać regularnie.

No i w demie 09 polecam od razu ustawić sobie sterowanie mycha + klawa.

Do PESa jak co roku spróbuję się przekonać. Może wreszcie nie spieprzyli menusów do tego stopnia, że nie będę w stanie ustawić klawiatury. Cóż, ściągnę demo w czwartek i spróbuję. Może to będzie TA odsłona PESa ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygrywania 11:0 Lechem Poznań nad Realem Madryt w finale ligi mistrzów na poziomie World Class (albo Legendary, nie wiem co uważasz za najwyższy) - albo kłamiesz albo jesteś jakimś fifowym alienem :) Bo ja na poziomie World Class dostaje manto od równorzędnej drużyny, a gram w FIFĘ od edycji 1997. W 09 powiem Ci dokładnie - korzystając z Demo Xplorera ustawiłem poziom na Legendary i mecz 10 min - wyniki na korzyść drużyny przeciwnej (gram Chelsea [ja] vs Real [AI]) dochodził do dwucyfrowego. Na World Class okolice 5:0. Dopiero na Professional jestem w stanie wygrać, a na Semi-pro wygrywać regularnie.

A ja akurat mu wierze. Miałem kumpla który w FIFE 06 na legendary wygrywał polską z brazylią 8:0. I skoro tobie trudno wygrywać na Word Classie a jesteś takim fanem fify to nie wiem czy masz jakiś antytalent czy kłamiesz. Ja choć nie jestem wielkim maniakiem w 06 wygrywałem regularnie 1 albo 2 bramkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiem tak: nie powiem, że jestem fanem FIFY. Właściwie to w ogóle nie jestem fanem żadnej gry, bo na komputerze przede wszystkim ścigam się na simach w sieci (rFactor, GTR2, Race07 itd.) Lubię ją, to fakt, i jak dotąd uważam, że dostarcza mi lepszej rozrywki niż PES, ale nie siedzę przed nią 3 godziny dziennie. Najlepiej grało mi się na Proffesional, gdzie mogłem prowadzić w miarę równą walkę z kompem.

No i nie kłamię na pewno :)

Antytalentem też chyba nie jestem, jak robiliśmy sobie z kuplami gierki w FIFĘ to częściej wygrywałem niż przegrywałem :)

Może nie mam sposobu na AI, mam wrażenie, że moim słabym punktem jest obrona. No ale to już zupełnie inna dyskusja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka szybkich słów po 4 dniach grania w pełną wersję:

+ grafika

+ uaktualnione składy

- oprócz tego - praktycznie żadnych zmian na plus

- cieszynki te same, wszystko wygląda od strony technicznej tak samo

- zawodnicy poruszają się jak muchy w smole - w kwestii gameplaya ta gra się cofnęła tak do 98, 2004... gdy wq to, że godzinę się przyjmowało piłkę, obracało strasznie powoli i dlatego nie można było akcyjek robić...

- jedynie na "szybkiej" grze da się w miarę fajnie pograć.. a tak to syf.. wolny syf... ociężałe sterowanie nie pozwalające "pykać pach pach"...

trochę jestem zawiedziony.. 139zł w plecy, a frajdy nie mam takiej jak w 07...

07 jest ZAJE... STA w porównaniu do 08 i 09...

ja gram i się wqwiam, że tak tragicznie się gra... cholera, dałem się nabrać znowu.. ale nieee.. za rok nie zrobię tego błędu.. właśnie ściągam demko PES2009.. i choć nigdy go nie lubiłem, dam mu szansę.. a może nóż zrobili w końcu fajną gierę?

Fifa 09 SUXX : (

gracze wolni, sekunda mija zanim coś zrobią z piłką... bez sensu! jest jakiś gameplay patch żeby te ślamazary normalnie biegały i reagowały?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, w realu jak wpadniesz na pomysł, że zrobisz podanie to robisz je nawet wtedy, jak piłka toczy się dwa metry przed Tobą (bo biegniesz akurat z nią sprintem) ? To może warto rozważyć zmianę nicka na "Jezus_Chrystus_Nazarejski" ? Jeżeli wg Ciebie 07 jest lepsza od 09 to... bez komentarza. O ile 07 była tak na 8/10, to 09 śmiało dałbym 9/10 grając w samo demo. Bo wątpię, żeby zepsuli grę między demem a pełną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też o tym myślałem.. ale bez jaj, to jest komputer, nie da się zrobić symulatora.. muszą być uproszczenia... bo inaczej każdy mecz by trwał 45 minut i wiesz.. 1 metr na 2 sekundy biegu... no bez jaj.. a oni się po prostu cofnęli do 2004/2005, gdzie wku... na maksa to, że dałeś w lewo, prawo i do góry, a ta menda ledwo, powoli coś się ruszała..

07 jest O NIEBO lepsza niż 09.. w 09 wolno biegają, bez dynamiki, akcji nie da się takich konstruować, ślamazarnie i wolno, wolno wolno...

właśnie grałem w PES-a 09 demko.. i muszę powiedzieć, że gra się o wiele lepiej (swobodniej) niż w Fife 09.. inna sprawa, że grafika tam jest na poziomie Fify 2005... heh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Graj na klawie. Problemy z padami w FIFIE są już od kilku edycji,więc wiadome było że tak będzie.

Słucham ?! Od 06 gram na padzie (Logitech Wingman Rumble Pad) i nie mam najmniejszych problemów. Teraz gram na klawa + mysz, między innymi dlatego, że jeden przycisk na padzie (kluczowy) się zepsuł. Czas najwyższy swoją drogą, bo sprzęt ma chyba 10 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygrywania 11:0 Lechem Poznań nad Realem Madryt w finale ligi mistrzów na poziomie World Class (albo Legendary, nie wiem co uważasz za najwyższy) - albo kłamiesz albo jesteś jakimś fifowym alienem :) Bo ja na poziomie World Class dostaje manto od równorzędnej drużyny, a gram w FIFĘ od edycji 1997. W 09 powiem Ci dokładnie - korzystając z Demo Xplorera ustawiłem poziom na Legendary i mecz 10 min - wyniki na korzyść drużyny przeciwnej (gram Chelsea [ja] vs Real [AI]) dochodził do dwucyfrowego. Na World Class okolice 5:0. Dopiero na Professional jestem w stanie wygrać, a na Semi-pro wygrywać regularnie.

Taa. Poziom trudności. To zależy od gracza. Ja w fifie rozegrałem już chyba tysiące meczy. Grając w fifa 2000 można było grać na najwyższym poziomie. W fifa 2001 nie bardzo pamiętam, bo mi nie chce ruszyć teraz, wiem że grafa była fajna :P. W 2002 też nie bardzo pamiętam. W fifie 2003 przyciołem się na trzecim poziomie. 2004, 2005, 2006 sobie odpuściłem. 2007 parę pierwszych meczy rozegrałem na amatorze, żeby wczuć się w grę [wszak miałem 3 letnia przerwę]. Ale po jakiś 3 dniach grałem na klasie światowej. Żaden mecz nie sprawia mi problemu. 2008 odpaliłem od razu na najwyższym. Różnica w poziomie polegała na tym, że w 07 będąc obroncą, i grając dłuugą na napastników oni do niej biegli od początku, i gdy piłka trafiła np do Rooneya, ten nie miał kłopotów trafić. A w 08 w podobnej sytuacji, gdy obrońcy grają dłuugą na napastników, to ci napastnicy tyłka nie chcą ruszyć do piłki. Wyniki są dwukrotnie wyższe w 07. Jednak kto pograł w tryb menedżerski [ba, przeszedłem go 2 razy, na końcu wyskakują okienka, że zawodnicy ci dziękują, ile zdobyłeś trofeów, i możesz eksportować swoją drużynę] ten wie, że przez tak mizerny poziom trudności gra traci na wiarygodności.

tak jak chcę. Do jednej komendy mogę użyć danego przycisku do innej nie. Ktoś mi wytłumaczy o co chodzi?

2. Grafika - jak to jest chociaż w połowie nextgenowa grafika to znaczy, że komuś pomyliły się cyferki i zamiast 06 dał 09.

Wszystko inne jest w 80% takie jak zapamiętałem z FIFY 07. Może za krótko grałem by zobaczyć zmiany, o których pisał Qń'ik. Tak czy inaczej - za żadne skarby nie zainstaluję tego po raz drugi - nie mam tyle odwagi.

Jednak do FIFY 09 prawdopodobne jeszcze wrócę - jutro sprawdzę czy na X-Boxie faktycznie da się w to grać.

Zauważyłeś, że w demie Fifa 09 nie możesz dostroić grafiki ? Ustawienia są na low, a i tak wygląda to lepiej niż rok temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...