Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

Nie wiem jak można grac w tak żałosną grę jak FIFA PC. Zresztą zapiszcie się na bete FIFY Online. Jak już grać w gó*** to chociaż bez płacenia :laugh:

Kolejna nadzieja: po premierze prawdziwej gry FIFA WC na konsole będzie zapowiedź FIFY11. Trzymajcie kciuki/módlcie się aby EA jednak spróbowało wydać grę z konsol na PC :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie w FIFA Online i przyznam, że wszystko to, co mnie wkurzało w normalnej FIFA jest i tutaj, ale nie odczuwa się tego tak bardzo, bo ma się świadomość, że to jest darmowy produkt. : )

Sterowanie samą myszką jest całkiem nieźle zrobione, choć często bywa, że piłkarz jakoś nie ma ochoty biegać do piłki i niemal spaceruje w jej kierunku, co oczywiście wykorzystuje komputer.

Beznadziejnie rozwiązano kwestię poziomu trudności - ustala się on automatycznie, na podstawie postępów w grze. I tak, na początku sezonu w Ekstraklasie klepię wszystkie zespoły minimum 4:0, potem ta przewaga stopniowo spada, aż w końcu w okolicach poziomu trudności 8/16 zaczynają się dziać rzeczy magiczne. Gracze przeciwnika potrafią minąć trzech moich obrońców, jednego po drugim, za każdym razem tracąc piłkę, która jednak magicznie odbija się tak, że nie zwalniając odzyskują ją dwa kroki dalej. Potem następuje strzał z dużej odległości, którego bramkarz nie jest w stanie obronić, mimo absurdalnego konta.

Najzabawniej jednak jest na 9/16 poziomie trudności, kiedy to moi gracze przewracają się o własne nogi (obrońca w jednym meczu biegnąc do przeciwnika przewrócił się dwa razy), każdy bliski kontakt z graczem przeciwnika kończy się glebą (próba odebrania piłki, strata piłki), prędkość biegu - a szczególnie przyspieszenia - drastycznie spada, a bramkarz przeciwnika potrafi wybronić KAŻDY strzał. Do tego dochodzą nagle masakrycznie niecelne podania. Niecelne i słabe - piłka potrafi ugrzęznąć kilka metrów od adresata podania, który jednak olewa szarżującego przeciwnika i zbliża się do niej truchcikiem.

Ogólnie - na wysokim poziomie trudności (którego obniżyć się nie da) - gra się robi cholernie frustrująca.

Wkurza też trochę system rekrutacji zawodników - po każdym meczu losujemy jedną z trzech kart zawodnika. Wpada jakiś losowy kolega, którego następnie za odpowiednią kwotę możemy zatrudnić. W drugiej becie w ten sposób do Wisły Kraków trafił Wayne Rooney. : )

Teraz, w trzeciej becie, jest o tyle kiepsko, że wszystkie zespoły są mniej więcej równe. Nie ważne, czy bierzemy Wisłę, czy Real - zarówno Brożek jak i Cristiano Ronaldo będą mieli wartość punktową w okolicach 1000. Im więcej dany gracz gra, tym więcej doświadczenia zdobywa, ale tak czy siak, niezbyt fajnie się gra taką "początkującą" Barceloną.

Ale summa summarum nie jest tragicznie. To nadal jest beta, więc to i owo może się jeszcze zmienić, no a przede wszystkim - grę można za darmo ściągnąć z netu. Jeśli tylko poziom trudności nie będzie absurdalnie frustrujący, gra się świetnie sprawdzi jako wypełniacz wolnego czasu między większymi tytułami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soaps - cieszę się, że postanowiłeś się z nami podzielić głębią swych przemyśleń.

Nath4 - kariera? Masz na myśli "Be a Pro", w którym po jednym sezonie gracz zyskuje jeden poziom, który pozwala zwiększyć umiejętności o, bodaj, 10 punktów oraz gdzie ograniczeni jesteśmy tylko do jednego klubu? Jakoś wolę "Become a Legend" z PESa, gdzie rozwój jest szybszy, a w dodatku w każdym okienku transferowym pojawiają się oferty z różnych klubów, a nawet różnych lig.

Chyba, że w "Be a Pro" jest więcej bajerów? W sumie rozegrałem w tym trybie tylko dwa sezony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam irytuje to że fifa ciśnie ciągle na tym samym silniku graficznym bodajże z 2003 roku i ubolewam nad tym że nie ma dryblingu 360 w Fifie 10 na peceta. Na konsolach podobno świetnie sobie radzi :D Czytałem też że Fifa 11 ma być tą przełomową dla posiadaczy blaszaków. Jak narazie to na nią czekam a w między czasie chcę sobie pograć w fifa online :P Grał już ktoś? Jaka jest ta "przeglądarkowa" wersja piłki kopanej? :D

Edytowano przez Robertson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up. Alaknar kilka postów wyżej podzielił się swoimi wrażeniami :) A co do nadchodzącej odsłony, jedenastki, to mam pewne nadzieje - zapowiedź w CDA nastraja bardzo optymistycznie i daje grunt pod znaczne zmiany od sporego czasu na PCtowych wersjach. Może wreszcie EA naprawdę wzięło się do roboty :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIFA Online? PES 6 jest lepszy...wystarczy wrzucić patcha, a ta FIFA na silniku dla ubogich to tylko marna podróbka piłki kopanej. (nie nie jestem fanboyem o czym za chwilę :P)

Wczorajsza i dzisiejsza zapowiedź FIFY dała mi nadzieję na lepsze czasy PCta. Niestety nadal wszystko jest niejasne. Smuggler milczy z uśmiechem, a nie wierzę aby Qn'ik pisał głupoty bez pokrycia i te odważne deklaracje napisał po nieoficjalnych rozmowach, które potwierdzały port z konsol. Może EA chce zapowiedzieć FIFE na PC podczas E3, a pierwszy pokaz będzie w Polsce 14 lipca.

To jest bardzo prawdopodobny scenariusz wydarzeń, ponieważ EA pewnie liczy na największą sprzedaż edycji PCtowej w Europie, a Polska to sam środek. Jedyne co mnie martwi to fakt, że "walczymy" z EA Sports - obłudnikami, hipokrytami, oszustami, judaszami, kłamliwymi zbereźnikami - oczywiście jeżeli chodzi o edycję PC :cool:

Edytowano przez EjPii
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od FIFY wolę zdecydowanie PES'a... FIFA ma taki jakby "zastój", bo w ostatnich odsłonach nie pokazała niczego innowacyjnego, ani nic ciekawego, prócz nowej (co nie znaczy, że dobrej) grafiki... Miejmy nadzieję, że "jedenastka" będzie taka sama jak "dziesiątka" na konsole... Dla mnie FIFA skończyła się na 08...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EjPii: Krótka piłka - PES nie jest za darmo a fifa online jest. Poza tym nawet fifa online ma więcej lig do wyboru niż PES. I nie mów mi, że PES jest lepszy, bo to wiemy, ale fifa za darmo (nawet okrojona) jest opłacalna do grania (czasami wkurzająca, ale taka jest fifa :tongue: ), bo to dobry produkt za DARMO!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyższego postu wynika, że FIFA Online - z racji, że jest darmowa - może być niedorozwinięta albo niedorobiona jako produkt darmowy :) Jasne, nie oczekuję, że nad jego poprawianiem, jeśli w ogóle, będzie siedział sztab 50 ludzi, ale rozumowania "brać i cieszyć się, że darmowe a nie narzekać" i zgadzania się z tym za bardzo mi nie pasuje :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy chcecie od FIFY Online? To jest darmowa gra przeglądarkowa. To tak jak by porównywać BH do Bad Company 2. Pogram czasami sobie 2-3 mecze z kolegami i to mi wystarczy. Jaka radocha jest gdy strzeli się kumplowi piękną brameczkę, albo obroni się karniacza... To są emocje :) Dzisiaj gry powinny iść w stronę Multi i coopa jak najbardziej jest to możliwe, bo dzięki temu w można grać godzinami i się to nie nudzi.

Jedyny minus, że xfire nie ma w swojej bazie jeszcze FIFY Online... Wie ktoś kiedy skończy się beta i prace nad grą zostaną w pełni skończone? Czy będzie w trybie versus 2 na 2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,ale nie wszyscy mają takiego neta żeby grać w sieci,więc ja uważam że gry powinny mieć dobrego singla i dobre mulit,a nie tylko multi,niektórzy ludzie nie mają dostepu do tak szybkiego neta żeby móc grać w multi,więc nie bądzmy egoistami i myślmy też o innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale mówię konkretnie o fifie... Ma w nazwie ONLINE czyli ma dawać głównie radochę dzięki grze przez internet. Myślę, że za kilka lat (a może jeszcze krócej?) dostęp do internetu będzie wszędzie i każdy będzie mógł sobie na niego pozwolić. To przyszłość gier ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...