Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Layne

Jaki RAM / płyta główna / zasilacz

Polecane posty

Witam. To mój pierwszy post na forum, spowodowany problemem, którego rozwiązanie mam nadzieje znaleźć właśnie tutaj. Chciałbym pomocy w złożeniu zestawu. Po lekturze ostatniego CDA w mojej głowie powstało coś takiego:

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 275 Twin Frozr OC --> głównym problem jest to gdzie mogę dostać te kartę? w grę wchodzi tylko zakup online. (ewentualnie GTX275 AMP z ZOTAC-A)

Płyta główna: no właśnie jaka? jedyne co mi przychodzi do głowy to jakiś ASUS P5Q

Ram: DDR2 1066 (wolniejszego nie ma sensu?) najlepiej z OCZ tylko konkretnie jaki?

Dysk: 500GB, żeby był w miarę szybki,jaki model? WD? Seagate?

Zasilacz: ile watów żeby pociągnąć tę konfigurację?

Obudowa: w coś trzeba to zapakować, kompletnie nie obchodzą mnie zbędne bajery, wystarczy żeby zapewniała odpowiednie chłodzenie.

Proszę o szybką pomoc, bardzo zależy mi na czasie.

Pozdrawiam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie karty które podałeś są dobre weź tą którą możesz dostać, a jeżeli obie to tańszą, Asus P5Q to dobry wybór ewentualnie jeżeli możesz wydać więcej to P5Q-Pro. Co do RAM'u to najbardziej opłacalne będzie 800 lub 1066 MHz, a co do ich modelu to zależy czy masz zamiar je podkręcać, z dysków twardych polecam Samsung SpinPoint F1 640 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ). Z zasilaczy, markowe 500W spokojnie pociągnie ten zestaw (np. OCZ, Chieftec, Tagan). W obudowach wybór jest ogromny, weź taką jaka ci się podoba, tylko żeby miała koniecznie przynajmniej jedno miejsce na wentylator z tyłu, mile widziane też otwory z przodu oraz na wysokości procesora i karty graficznej, to też zależy od tego czy masz zamiar bawić się w podkręcanie. Przydałaby się informacja ile możesz na to wydać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gotówki to tyle ile będzie trzeba z przedziału 3000-4000zł. Choć oczywiście im niższa cena tym lepiej. ;) Zastanawia mnie P5Q - Pro podobno ma jakieś problemy z pamięciami 1066mhz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak sobie, ale są raczej stabilne, ale to zależy czy mamy zamiar bawić się w o/c, jeżeli tak to DFI ale musimy się liczyć z tym że cena wzrośnie o 100-200zł, jeżeli nie zależy Ci na o/c to Asus P5Q lub jakiś Gigabyte GA-EP45 powinny wystarczyć, a o tym problemie z 1066 nic słyszałem, ale z nowym BIOS'em raczej nie powinno być żadnych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...