Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

konrado

Rozwiązany: Smartfon za 900-1100 zł

Polecane posty

Witam,

mój LG 3 dożył swych dni i nie bardzo opłaca się go naprawiać. W związku z tym pora na zakup czegoś nowego. Moglibyście polecić jakiś smartfon za około 900-1100 zł? Ewentualnie coś mogę dorzucić jeżeli naprawdę warto, ale wolałbym nie :-P Android, ekran ok 5.5 cala, przyzwoita bateria, płynność działania, możliwość pogrania w coś od czasu do czasu. Znajdzie się coś ciekawego?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie Xiaomi Note 5 z 4GB RAM lub Xiaomi Mi A2. Trochę większe niż te 5.5, ale oba szybkie (A2 ma mocniejszy procek i czystego Androida, ale Note też dobrze śmiga). W Note masz sporo większą baterię, w tej kwestii to jeden z najdłużej trzymających na baterii telefonów na rynku (oczywiście mam na myśli współczesne smartphone :P). Sam od około miesiąca mam Note i jestem zadowolony, co prawda kupiłem go przejściowo, ale chyba zostanie ze mną trochę dłużej bo fajnie śmiga. Jedyny minus to aparat, przy świetle dziennym jest ok ale no od flagowców to dużo odstaje (nawet stary Galaxy S6 robił sporo lepsze fotki).

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba telefony brałem pod uwagę. Note ma świetną baterię i obsługuje karty pamięci, ale Mi A2 góruje prockiem i aparatem. Zastanawiałem się jeszcze nad Huawei Mate 10 Lite i P10 Lite...

Ktoś mi jeszcze powiedział, że powinienem dołożyć i kupić P20 Lite... No ale to już przekroczenie budżetu o jakieś 300 zł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych Huaweiach siedzi Kirin 659, więc nie spodziewałbym się po nich szybkiego działania przez długi czas. Ten procek to jednak nic ciekawego. Z tańszych Huawei to Mate 20 Lite wygląda sensownie z nowym prockiem, ale tutaj z kolei cena jest zaporowa póki co.

Jak dokładać to do https://proline.pl/smartfon-xiaomi-pocophone-f1-64gb-black-polska-dystrybucja-p1284179 - z topowym Snapdragonem 845. Ten telefon na długi czas powinien wystarczyć i w tej cenie to świetna opcja - tylko musiałbyś poczekać na dostawę.

Ewentualnie jeszcze Honor Play, no ale to jeszcze drożej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że Xiaomi byłyby bardziej opłacalnym zakupem niż Huawei. Faktycznie, Mate 20 Lite nadal straszy ceną...

Pocophone wygląda świetnie, ale niestety dostawa dopiero 21 września... A troszkę mi się z zakupem śpieszy, bo bez telefonu to teraz jak bez ręki. Cena na Proline naprawdę bardzo niska... Aż za niska :-P

Honor Play też jest bardzo fajny, ale to jeszcze większe przekroczenie budżetu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian A jak Xiaomi Note 5 sprawdza się na przykład w grach? Zdjęcia robi przyzwoite? Pojemność baterii naprawdę kusi choć Mi A2 przyciąga prockiem i aparatem... Eh...

I jeszcze odnośnie Pocophone w Proline.... Co jakiś czas słyszy się o tej oficjalnej dystrybucji itd., a Proline do grona autoryzowanych sklepów chyba nie należy. Nie bardzo orientuję się w temacie, dlatego postanowiłem spytać Ciebie. Nie będzie problemów z gwarancją? Miałeś z Proline jakieś doświadczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gram w gry 3D na telefonie więc cięzko mi ocenic. Raczej telefon do Fortnite czy PUBG to nie jest bo o ile procek jest całkiem przyzwoity to grafika ma taka sobie wydajność. Zdjęcia jak mówiłem - w świetle dziennym są przyzwoite, ale przy słabszym oświetleniu jest gorzej. 

Proline to sklep który na rynku jest bardzo długo, nie wiem jak z tą dystrybucją tam ale wątpię by robili problemy. Ja kiedyś kartę graficzną tam reklamowałam to nawet na plus wyszedłem bo dostałem nowszy model za niewielką dopłatą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, nie jest więc źle, ale cudów nie ma co się spodziewać. Ważne jednak, że wszystko śmiga bardzo płynnie i bateria jest naprawdę pojemna. Jeszcze się zastanowię i raczej zdecyduję się, na któregoś z proponowanych przez Ciebie Xiaomi.

Ogólnie zerkam, że na Proline są całkiem fajne ceny... Nawet ten Honor Play kosztuje 1369 zł. 

Dziś trafiłem na info, że w Pocophone zgłaszane są problemy z "wyciekiem podświetlenia"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Loizok Hej, wczoraj też nieco czytałem i nieoficjalnej dystrybucji... Faktycznie chyba nie warto, bo problemy pojawiają się często.

X-kom widzę całkiem fajne promki zapodał. Dzięki :-)  Zarówno na Xaiomi, jaki i Huawei. P20 Lite wygląda fajnie, myślałem o nim, ale ten Kirin - jak mówił @Dirian wydajnością nie grzeszy. Poprzeglądam jeszcze po pracy jakieś testy i wypadałoby wreszcie coś zamówić i odzyskać kontakt ze światem :-P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Media Expert również jest promocja podobna do tej z x-kom: https://www.mediaexpert.pl/lp,09-kupuj-taniej.

Żeby tylko Mi A2 miał lepszą baterię to bym się nawet nie zastanawiał... A tak ładowanie po 3/4 dnia... eh...

A jeszcze takie pytanko... Co myślicie o Motoroli Moto G6 Plus i Asus ZenFone Max Pro M1? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G6 Plus też fajny telefon, bawiłem się nim trochę i robił dobre wrażenie. Sam też o nim myślałem zanim kupilem Note 5, ale... brak diody powiadomień mnie ostatecznie odciągnął od zakupu. Procek trochę słabszy niż w Note, ale za to czysty Android (choć nakładka z Xiaomi też świetnie śmiga).

Asusa nie używałem, ale wygląda jak ciekawa alternatywa dla Note. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lite to lite będą gorsze od Xiaomi :) bierz Xiaomi Redmi Note 5 4/64GB póki w promocji 899 zł to fajna cena z oficjalnej dystrybucji https://www.x-kom.pl/p/429745-smartfon-telefon-xiaomi-redmi-note-5-4-64gb-black.html 230 sztuk sprzedanych zaraz się skończą :)

P.S dla mnie dioda powiadomień to katorga xD mam note 4 jak mnie to w nocy wkurza xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie większość została już napisana - jeżeli zależy Ci na aparacie, to wybierz Huawei Mate 10 Lite, ze świetnym rozwiązaniem foto - nie przesadzajmy, Kirin 970 może wypadać gorzej w testach od Snapdragonów na tym samym pułapie cenowym, ale to wciąż dobry procek, który nie będzie nie radzić sobie z trudami dnia codziennego. Jeżeli natomiast stawiasz na wydajność i żywotność, lubisz pograć w gry na smartfonie - wybierz Redmi Note 5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...