Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

daramushi

Rozwiązany: pytanie o zasilacz

Polecane posty

Witam od pewnego czasu irytuje mnie brzęcznie mojego zasilacz cooler master lite 600W, takie jest turkotanie tryt tryt tryt...może zmyślam ale wydaje mi się ze ciut glosniej chodzi podczas grania te brzęczenie. Nie wpływa to na rozgrywke kompletnie , ale jest słyszalne pol metra od komputera. Ktoś zna temat ma jakąs porade nie ukrywam dzieje się tak już pare miesięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jak odłczylem przed chwila go to zasilacz normalnie zaczał chodzić skręciłem i cisza po wiatraku:) tylko teraz zaczął chodzić jakby paralotnia leciała możliwe ze po odkręceniu go i zmiane pozycji może tak teraz chodzić ?

 

uderze go i przestaje chodzić głośno ale wiatrak chyba dalej stęka ;(

 

da się jego jakos nasmarować?

dla bardziej zainteresowanych nagrałem to i wstawiłem na YouTube : 

 

dodam tylko ze teraz postawiłem go w innej pozycji komputer i nie brzęczy znaczy brzęczy ale już tylko wiatrak ciszej duzo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rozumiem rozumiem wymienić można wentylator to nie jest jakiś problem tylko ze to co nagrałem to ewidentnie był zasilacz. :\\

sam fakt ze przeszlo już te glosne coś :D mnie bardzo cieszy a co do wentylatora gdzie mogę dostać taki typowy do zasilacza ? to chyba jest 120mm

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, ja swój od razu wymieniłem i problem ustał (a miałem identyczne objawy jakie ty masz) Niestety jestem zwykłym użytkownikiem (nie jakimś super specem) i widząc że masz identyczny problem jaki ja miałem stwierdziłem że pomogę na tyle na ile moja wiedza wystarczy. 

Najlepiej poczekaj na odpowiedź kogoś z dłuższym stażem tutaj na forum, ale ja na twoim miejscuu zacząłbym się rozglądać za nowym zasilaczem. Sam zakupiłem ten:https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-system-power-9-500w-bn246-1766271/ z Polecenia Diriana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej będzie niż mam się męczyć;/ szkoda tylko że działał ponad rok . Może i czas najwyższy wymienić na jakiś z firmy be quiet modularny niech ktoś poleci jakiś 750 watowy bo za miesiąc dwa zmieniam kartę na rtx więc moc pewnie się przyda. Prosiłbym o jakiś na prawde mega mega cichutki tak do 500 zl maksymalnie 

Patrzalem na be quiet 750W straight Power 11 będzie on cichy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie SeaSonic Focus Plus Gold 650W lub Corsair RM650X, też bardzo ciche a pod względem jakości i parametrów elektrycznych będą lepsze od Straight Power 11. I masz na nie aż 10 lat gwarancji, gdzie be quiet daje tylko 5 lat.

650W spokojnie wystarczy nawet pod topowego RTX'a.

Swoją drogą - twój obecny zasilacz nie jest jeszcze na gwarancji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to spoko to po co komu 1000 watowy zasilacz heh tak jest na gwarancji znaczy wczoraj to rozebralem i już chyba nie będzie xd hah pytanko zmieniłem nie dawno procesor na i5 8600 k płytę na z370 pro carbon ram 16 gb 3000 Mhz dd4 od g skill i pytanie czy jak wezmę karta rtx nawet 2080 to czy mi w jakiś sposób procesor nie ograniczy karty? Dzieki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zasilacze 1000W dla przeciętnego użytkownika są zbędne. Co innego jak ktoś np. łączy karty w SLI czy CrossFire, ale od łączenia kart to i tak się już odchodzi.

Tu masz pobór zestawu z wykręconym i7 i GTX 1080 Ti - https://pclab.pl/art73194-24.html - jak widać, nawet zasilacz 550W by sobie poradził.

Co do ograniczania, to nie powinno nic takiego mieć miejsca. Szczególnie jak podkręcisz procesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...